نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۱

روزنامه همبستگی تعطیل شد

سردبیر روزنامه همبستگی از تعطیلی این روزنامه خبر داد.

 
زازا بورکلادزه
۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۳

جایزه ادبی برلین برای داستان یک توریست

یک نویسنده گرجستانی توانست جایزه ادبی معتبر کشور آلمان را کسب کند.

 
۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵

ردپای همایون شجریان در یک نمایشگاه خط

جعفر آذری ـ هنرمند خوشنویس ـ درباره نمایشگاه‌اش گفت: با توجه به اینکه خواسته‌ام با آثار ارائه شده در فضاهای خاص ترکیبی طبعی بیازمایم، در انتخاب موسیقی همراه نیز از آثار آقای همایون شجریان بهره برده‌ام که شاید با پرداختن به فضاهای جدید در موسیقی سنتی، با انتقاداتی هم مواجه باشد که یقین دارم همیشه اولین‌ها ...

 
لوور در تهران
۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۱

شمارش معکوس برای خداحافظی با «لوور»

گزارش روزنامه «اعتماد» از آخرین روز‌های نمایشگاه «لوور در تهران» را می‌خوانید.

 
ایران درودی
۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۹

ساخت موزه ایران درودی در انتظار امضای شهردار/ نقشه موزه کشیده شد

به محض اعلام موافقت شهردار تهران برای بهره برداری زمین موزه ایران درودی و ابلاغ آن از سوی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران، ساخت این موزه آغاز خواهد شد.

 
كامران شيردل
۲۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۰

كامران شيردل: از سينما متنفرم

من از سينما متنفرم و ٤٠ سال است كه فيلم نمي‌بينم. يك بار با يكي از دوستان ايتاليايي خودم بودم كه با ابراهيم گلستان روبه‌رو شدم، آدم خوش برخورد و فهيمي بود اما من از او خوشم نمي‌آيد.

 
حزب‌اللهی‌های «برندپوش»
۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳

زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

این سبک زندگی جدید بخشی از جامعه مذهبیون ایرانی است: ما «انقلابی» هستیم، «مصرف» می‌کنیم و این تناقض را در ذهنمان حل کرده‌ایم. سهم‌مان را می‌پردازیم.

 
آثار باستانی
۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۷

20 میراث جهانی جدید به انتخاب یونسکو

سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، مکان‌هایی را به عنوان میراث جهانی انتخاب می‌کند که ارزش فرهنگی یا تاریخی داشته باشد و یا به دلایلی دیگر برای انسان‌ها حائز اهمیت باشند. بعد از اعلام اسامی، این اماکن از طرف جامعه جهانی محافظت می‌شود تا مطالعات و بررسی‌های مورد نیاز انجام گردد.

 
ولادت حضرت معصومه(س)
۲۴ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۸

هجرت حضرت معصومه منشاء تحولات عظیم تاریخی است/ قم؛ مأوای آل محمد

بنا بر روایات شهر قم به عنوان «عُش آل محمد» یعنی آشیانه آل محمد نامیده شده است که این خود به جایگاه شهر مقدس قم به برکت وجود حضرت معصومه(س) اشاره دارد.

 
۲۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۷

برگزاری جشن «دختر ماه» در سراسر کشور

معاون فرهنگی تربیتی خواهران اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: «دختر ماه» به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر در سراسر کشور برگزار می شود.

 
بی‌بی مریم
۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۹

«بی‌بی مریم»؛ زنی که افسران آلمانی را نجات داد

در مراسم آیین بزرگداشت «بی‌بی مریم بختیاری» از سردیس این زن ایرانی در کتابخانه ملی رونمایی و درباره ویژگی‌های این سردار آزادگی بیشتر صحبت شد.

 
ادبیات کودک و نوجوان ایران
۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۸

سکوی پرش ادبیات ایران به بازارهای جهانی

ادبیات کودک و نوجوان ایران در اسل‌های اخیر یکی از پراستقبال‌ترین حوزه ها برای فروش رایت بوده است،‌ سکوی پرشی که اگرچه می‌تواند ادبیات ایران را جهانی کند،‌ اما چندان جدی گرفته نشده است.

 
۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵

تلفیق فشن و حجاب در مجله «ووگ» /عکس

مجله ووگ در جدیدترین شماره خود تصاویری از تلفیق حجاب و فشن منتشر کرده است.

 
۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۰

اعتراض به تجاری شدن جایزه ادبی بوکر

گروهی از نویسندگان مشهور انگلیسی از جمله پیتر کری در مراسم جشن پنجاه سالگی جایزه کتاب من بوکر به تصمیم اخیر مسئولان این جایزه اعتراض کردند.

 
زبان فارسی
۱۹ تير ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۳۶

من ایرانیان را سرزنش می‌کنم

دبیر انجمن ایران‌شناسی اسپانیا می‌گوید: من ایرانیان را ملامت و سرزنش می‌کنم، زیرا در خارج از کشور زبان فارسی را طوری تدریس می‌کنند که زبان فارسی فقط زبان ایران است، در حالی‌که زبان فارسی خیلی بیش از این است.

 
۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۲

سفر بیل کلینتون با رمانش به ایران

رمان «رئیس جمهور گم می‌شود» به زبان فارسی ترجمه و در دست انتشار قرار گرفت.رمان رئیس جمهور گم می‌شود حاصل تجربه نویسندگی مشترک بیل کلینتون رئیس جمهور اسبق آمریکا و جیمز پترسون نویسنده شهر آمریکایی توسط بامداد بهنام ترجمه شده و مراحل انتشار نهایی را می گذراند و به زودی توسط نشر کتاب مرو راهی بازار کتاب ...

 
چنگیز آیتماتوف
۱۷ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱

جهان ترک زبان ۹۰ سالگی چنگیز آیتماتوف را گرامی می‌دارد

جهان ترک زبان که در آغاز امسال ، سال ۲۰۱۸ را به یاد چنگیز آیتماتوف خوانده بود، برنامه‌های مختلفی برای گرامیداشت ۹۰ سالگی این چهره برجسته ادبی در نظر گرفته است.

 
اسدالله شعبانی
۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵

هشداری درباره داغ شدن بحث کودک‌آزاری

اسدالله شعبانی با بیان این‌که موضوع آگاهی دادن به کودکان درباره بدن‌شان ضروری است، در عین حال می‌گوید: زمانی که موضوعی داغ می‌شود، برخی فوری از آن سوءاستفاده می‌کنند؛ مثلا با برخی کتاب‌ها به بچه‌ها صدمه می‌زنند و دنبال پول هستند.

 
بحران کاغذ و سرود سرد یک درد!
۱۶ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۳

بحران کاغذ و سرود سرد یک درد!

ماه‌هاست روزنامه‌ها و مجلات با بحران قیمت کاغذ سخت دست و پنجه نرم می‌کنند حتی دو ماه زودتر از تحولات بازار ارز در پاییز ۹۶!

 
«دویدوخ» فرش ارزشمند ایرانی
۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸

«دویدوخ» فرش ارزشمند ایرانی  

فرش از دیرباز به عنوان یک هنر اصیل ایرانی مطرح بوده است چرا که همه اقوام و قومیت های ایرانی در جای جای این سرزمین در ایلات و عشایر، در روستاها و در شهرها با آن در تعامل بوده اند.