نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
روابط همسران
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۹

رفتار‌های مردانه مورد علاقه خانم‌ها

زمانی که ما فردی را دوست داریم، می‌خواهیم مدام به او احساس مان را نشان دهیم. البته رفتار آقایان با خانم‌ها در این شرایط متفاوت است. آقایان دوست دارند که با کار‌های بزرگ دوست داشتن شان را ثابت کنند، غافل از این که برخی کار‌های کوچک هم می‌تواند خانم‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

 
استرس
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۰

راه های کاهش استرس دوره کودکی

استرس بر همه افراد از جمله کودکان هم تاثیر می گذارد.

 
دلتنگی
۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۰

چگونه کسی را که دوست داریم دلتنگ خود کنیم؟

گاهی تمام چیزی که یک فرد به آن نیاز دارد این است که تلنگری به او بزنیم تا یادش بیاید که چه چیزی را از دست داده است. اگر شما هم عشق زندگی تان را از دست داده اید، اما دلتان هنوز پیش اوست و به دنبال راهی هستید تا او را دلتنگ خود کنید، کار‌هایی را که در ادامه برایتان آورده ایم، انجام دهید.

 
روابط همسران
۱۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵

آقایان! لبخند را به لبان همسرتان بیاورید

با زن رویاهای‌تان آشنا می‌شوید و با هم ازدواج می‌کنید، و سال‌ها بعد از گذشت زندگی مشترک، همه چیز تغییر می‌کند و با اینکه همسرتان را خیلی خوب می‌شناسید، اما متوجه می‌شوید گاهی واقعا به سختی می‌توانید ارتباط خوبی با هم داشته باشید.

 
افسردگی
۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۲

افسردگی، هراس اجتماعی و کمرویی

یک دکترای روانشناختی تربیتی گفت: فقدان اعتماد معضلی در جوامع امروزی است.

 
سلامت روان
۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۸

در کدام دهه سنی هستید؟

یک پزشک سلامت روان با ایسنا از فرایند زندگی انسان در گذر عمر و بحران‌های پی در پی روحی- سنی سخن گفته.

 
تربیت کودک
۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۵۰

5 قانون تربیت کودک که باید از ژاپنی ها بیاموزیم!

کودکان ژاپنی به علت روش تربیت خاصی که دارند بی نظیر هستند. در خصوص تربیت کردن فرزندان شان دارند که بد نیست ما هم از آن ها الهام بگیریم.

 
روابط همسران
۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۵

نحوه رفتار با همسر؛ خانم‌ها بخوانند!

احترام شما به شوهرتان او را تشویق می‌کند وظایفش را به عنوان رئیس خانواده بهتر انجام دهد. با احترامی که به همسرتان می‌گذارید، او اعتماد بنفس لازم برای برآورده کردن انتظارات شما را به دست می‌آورد و می‌داند شما همیشه برای حمایت از او آماده‌اید.

 
شکست عاطفی
۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۸

باید‌ها و نبایدهای پس از شکست عاطفی

یک جمله قدیمی می‌گوید: «آن‌چه باعث کشته‌شدن شما نشود، باعث قوی‌ترشدن شما می‌شود.» جمله‌ای که شاید برگرفته از این است که انسان‌ها در زندگی دو نوع شکست را تجربه می‌کنند: شکست در ابعاد کوچک و شکست در ابعاد بزرگ. شکست‌ در ابعاد بزرگ، چیزی جز مرگ نیست و هیچ راهی برای آن وجود ندارد، اما درباره شکست‌های کوچک،...

 
تنهایی
۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۵

چرا دیگران شما را جدی نمی‌گیرند؟

دیده‌اید بعضی از افراد انگار به محض ورود به جایی، همه چیز را تحت فرمان خود می‌گیرند؟ اما در مورد خودتان قضبه کاملا برعکس است؟

 
بچه‎دار شدن
۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۰

بچه‎دار شدن به این دلایل، اشتباه است

اگر جزو افرادی که هستید که هنوز بچه دار نشده اید، قبل از هر تصمیمی این سوال را از خودتان بپرسید که دلیل بچه دار شدن شما چیست؟ به خاطر چشم و هم چشمی یا اصرار‌های دیگران؟ بچه دار شدن مسابقه نیست که بخواهید خودتان را در آن ثابت کنید.

 
طلاق
۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱

درمورد طلاق چگونه با بچه‌ها حرف بزنیم؟

تصمیم به جدایی گرفتن کار ساده‌ای نیست و اینکه مجبورید به هر حال این مسئله را با بچه‌ها نیز مطرج کنید، کارتان را سخت‌تر هم می‌کند. صحبت کردن در مورد طلاق با بچه‌ها (درصورت امکان همراه با همسرتان) ضروریست، و مطمئنا گفتگویی نیست که آن را دست کم بگیرید.

 
خواسته های کودک
۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۸

سه راهکار ساده برای مقابله با خواسته های نامطلوب کودک

بسیاری از پدر و مادرها در برابر این رفتارها، ابتدا تحکم می کنند و بعد از چند دقیقه که گریه های کودک دل شان را به رحم آورد، تسلیم می شوند: باشه! ولی فقط چند دقیقه می توانی تلویزیون تماشا کنی... خیلی خب! برات می خرم، این قدر سر و صدا نکن!

 
مشکلات کاری
۲۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۲

اگر مدیرتان روانی است، بخوانید!

رئیس‌ها و مدیرهای بدی که باعث می‌شوند کارمندان ناراحت و آزرده باشند همه جا هستند اما مدیران و رئیسان سایکوپت یا روان پلید چیزی بیشتر از این حرفها هستند. اگر فکر می‌کنید رئیس شما هم یک روان پلید است فقط تماشاگرش نباشید؛ ببینید چه تاثیری روی همکاران و به طور کلی محیط کارتان می‌گذارد.

 
روابط همسران
۲۷ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰

آقایان با همسرتان صمیمی‌تر شوید!

هر مردی باید اهمیت صمیمیت عاطفی با همسرش را بداند. اگر رابطه‌تان دچار کمبود صمیمت روحی و عاطفی باشد لطمه خواهید خورد. رسیدن به صمیمیت عاطفی نیازمند تمرین و توجه است. اگر احساس نزدیکی عاطفی به همسرتان را از دست بدهید خیلی سخت‌تر از این خواهد بود که برای حفظ و تداوم آن در بلند مدت تلاش و تمرین کنید.

 
سلامت روان
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۶

روش‌های بهبود سلامت روانی را می‌دانید؟

یک روانشناس گفت: اگر روش‌های بهبود سلامت روانی را ندانیم، استرس‌های روزمره به مرور زندگی را به کام‌مان تلخ می‌کند.

 
فحاشی کودکان
۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۱

در مقابل فحاشی کودکان چه کنیم؟

​یک روان‌شناس گفت: فحش دادن کودک، پرخاش کلامی است و باید بررسی شود.

 
دعوای زن و شوهر
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۵

دعوای زن و شوهر چه فوایدی دارد؟

طبق تحقیقات انجام شده، ۴۴% زوج‌ها اعتقاد دارند که اگه دعواهایشان در حد یک روز در هفته باشد، بر بهبود رابطه شان موثر است. البته نوع دعوا اهمیت زیادی دارد. اگر دعوا‌ها یا بهتر است بگوییم بحث‌ها با احترام و آرامش باشد، تاثیر مثبت دارد، در غیر این صورت بی احترامی و داد و بیدار رابطه را خراب‌تر می‌کند.

 
۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۵۵

آیا کم شدن عشق بعد از ازدواج طبیعی است؟

شرایط زندگی و اتفاقاتی که زوج ها با اعمال و رفتارشان در زندگی مشترک رقم می زنند، می تواند عشق و علاقه ی آن ها را که بعد از گذشت چند سال از زندگی داشته اند را دستخوش تغییراتی قرار دهد. شاید فکر کنند که اکنون دیگر آن عشق و محبت روزهای اولیه زندگی بین شان حاکم نیست و باهم بودن برایشان به یک امر عادی تبدیل ...

 
افسردگی بعد از زایمان
۱۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۷

افسردگی پس از زایمان؛ علل، علائم و درمان آن

افسردگی بعد از زایمان یک بیماری جدی بوده که می‌تواند در چند ماه اول پس از زایمان رخ دهد. افسردگی بعد از زایمان می‌تواند باعث شود که شما احساس غمگین بودن، نا امیدی و پوچی کنید. همچنین ممکن است در مراقبت و برقراری ارتباط عاطفی با نوزادتان با مشکل مواجه شوید.