نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
روابط عاطفی همسران
۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۸

علائمی که نشان از یکنواختی و سردی در رابطه دارند

بعد از گذشت سالها از زندگی مشترک ممکن است آنقدر با همدیگر احساس راحتی کنیم که آن همه جزئیاتی که زمانی برای‌مان اهمیت داشتند دیگر حتی به ذهن‌مان خطور هم نکنند.

 
کاریزمای درون‌
۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۳

کاریزمای درون‌تان را اینطوری بروز دهید

آن آدم خجالتی و ساکتی که آن گوشه ایستاده، بیشترین حرفها را برای زدن دارد، فقط کافیست سر صحبت را باز کنید و از او چیزی بپرسید. هر آدمی داستان شگفت انگیزی در درون خود دارد، فقط باید گوش دهید. شما بینهایت کاریزماتیک هستید فقط کافیست علاقه و اشتیاق نشان دهید.

 
۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷

احساس تنهایی از تنها زندگی کردن خطرناک‌تر است

مردان و زنانی که احساس تنهایی می‌کنند در مقایسه با افرادی که تنها زندگی می‌کنند عمر کوتاهتری دارند.

 
غم و اندوه
۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۱

غم و اندوه با بدن‌تان چه می‌کند؟

غم و اندوه معمولا به دل آزردگی تعبیر می‌شود و برای همین تعجبی ندارد که معمولا اندوه را علاوه بر درد روحی، با درد فیزیکی نیز همراه می‌دانیم. تحقیقات اخیر نشان داده که اندوه می‌تواند واقعا به قلب آسیب بزند.

 
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۸

هشدار؛ تغییر رفتار ناگهانی کودکان را جدی بگیرید!

رئیس انجمن روانپزشکی کودک و نوجوان با توجه به اینکه در آزار جنسی معمولا فرد آسیب دیده به دلیل شرمساری، اتفاق را مخفی می کند، گفت: والدین باید حواسشان به تغییر رفتار ناگهانی فرزندشان باشد.

 
پدوفیلی
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۸

حقایق بیشتری که باید راجع به پدوفیلی (بچه بازی) بدانید

پدوفیلی یعنی اختلال روانی که مشخصه آن فانتزی یا عمل واقعی درگیر شدن در فعالیت جنسی با کودکان است. افراد پدوفیل فعالیت جنسی با کودکان را یا ترجیح می‌دهند و یا به طور منحصر به فرد از فعالیت جنسی با کودکان از همان جنس یا کودکان از جنس دیگر به هیجان جنسی و لذت بردن دستیابی پیدا می‌کنند.

 
روابط همسران
۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹

به همسرم شک دارم چگونه با او مطرح کنم؟

ما در شکایت فقط به‌دنبال تغییر یک رفتار هستیم اما در انتقاد، تمام شخصیت طرف مقابل را زیر سؤال می بریم. به همین دلیل است که در انتقاد با گارد دفاعی رو به رو می‌شویم و در نهایت بحث به دعوا و تنش می‌رسد. پس باید بدانیم که: وقتی خواسته‌ای داریم چطور آن را عنوان کنیم.

 
۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۹

تحمل کم و افزایش اضطراب؛ دو نشانه این روزهای ایرانیان

روانپزشک و استاد دانشگاه، کاهش آستانه تحمل را از نشانه های اضطراب عنوان کرد و گفت: افزایش درگیری و نزاع در سطح جامعه از علایم کاهش آستانه تحمل و زود رنجی به شمار می رود که بیشتر ناشی از مشکلات اجتماعی به ویژه مسایل اقتصادی و مشکلات فردی است.

 
روابط عاشقانه
۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸

عشق و هیجان با هم فرق دارند؛ لطفا عاشق باشید

«عشق» یکی از بهترین احساساتی است که بشر می‌تواند در زندگی خود تجربه کند. با عشق می‌توان هر ناممکنی را ممکن کرد و تقریبا همه تلاش بشر در زندگی به عشق ختم می‌شود. حتی سیاست‌مدارها و اشخاص نظامی که تصور می‌شود باید کمترین احساسات را داشته باشند نیز در مقابل عشق و عاطفه به زانو می‌نشینند.

 
روابط همسران
۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۱۳

رایج ترین اشتباهات در گفت و گو با همسر / چرا تفاهم کلامی ندارید؟

ممکن است برای شما نیز رخ داده باشد که با همسرتان شروع به صحبت می کنید و بعد از چند جمله با بی اعتنایی یا با دفاع سرسختانه وی به سبک خودش روبه رو می شوید و معمولا نتیجه گفت و گویتان به کدورت و سردی می انجامد. در نهایت و بعد از مدت ها یاد می گیرید که نمی توانید با وی درباره خواسته ها و توقعات تان صحبت ...

 
روابط عاشقانه
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۸

چه رابطه‌هایی ماندگار می‌مانند؟

در ابتدای رابطه همه‌ی آدمها فکر می‌کنند رابطه‌شان همیشگی خواهد بود. زندگی واقعی متاسفانه یا خوشبختانه در گذشت زمان همه چیز را در جای خودش قرار خواهد داد. اما راههایی وجود دارد که بتوانید بفهمید آیا رابطه‌ی شما ماندگار خواهد بود یا نه.

 
افسردگی
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۷

افسردگی خودبخود خوب نمی‌شود

معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت با بیان اینکه مراجعه به پایگاه‌های سلامت و غربالگری، نقش زیادی در شناسایی زودهنگام اختلالات روانی دارد، گفت: مردم نباید تصور کنند که با گذشت زمان، علائم و نشانه‌های اختلالات روانی، به خودی خود برطرف می‌شود.

 
خانم‌ها
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۷

حقایقی در مورد خانم‌ها که خودشان هم نمی‌دانند

ظاهرا همه چیز را درباره‌ی خانمها می‌دانیم: در روز چند کلمه حرف می‌زنند، چرا اینهمه رنگ‌های متفاوت می‌بینند و در طول زندگی‌شان چقدر رژلب می‌خورند.

 
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰

چطور در مهمانی‌ها کمتر احساس خجالت کنیم؟

مهمانی جایی است که باید خوش بگذرد اما برای خیلی‌ها مهمانی یک مقوله‌ی ترسناک است! زیرا باعث می‌شود احساس خجالت کند و راحت نباشند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، پس مطلب زیر را بخوانید تا نکات ساده‌ای را برای مقابله با ترس و خجالت خود در محیط‌های اجتماعی یاد بگیرید.

 
زندگی زناشویی
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴

بحث کردن برای زندگی زناشویی مفید است!

بحث و جدل در یک رابطه نه تنها اجتناب ناپذیر است، بلکه شواهد زیادی وجود دارد که می‌گوید خوب و سالم نیز هست.

 
شاد بودن
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۷

چرا آنهایی که دیرتر ازدواج می‌کنند شادترند؟

هنگام ازدواج با هم پیمان می‌بندید که همیشه پشت و پناه هم باشید، در خوشی و ناخوشی، در شادی و اندوه و ... این کلمات یعنی دو نفر که می‌خواهند خانواده‌ای تشکیل دهند باید درک کنند که عشق، فقط مربوط به احساسات نیست، بلکه تصمیمی باارزش و مهم است.

 
روابط همسران
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۶

آقایان! همسرتان را جادو کنید

تا به حال به عجیب بودن زن ها دقت کرده اید؟! در برابر مشکلات تمام قد می ایستند اما طاقت کوچکترین مشکلات را ندارند! خود را فراموشکار جلوه می دهند اما هیچ دروغ و اهانتی را فراموش نمی کنند!

 
روابط همسران
۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹

لزوم رازداری بین همسران؛ محرم رازم باش

ازدواج یکی از مراحل مهم زندگی هر فردی است چرا که با ازدواج و همسر شدن در ادامه مسیر زندگی فرد دیگری را در کنار خود می پذیریم که این همراهی قطعا هم خوبی هایی دارد و هم ممکن است مشکلاتی ایجاد کند. یکی از این مشکلات رازدار نبودن همسران نسبت به یکدیگر است که عدم اعتماد و مسائلی از این قبیل ایجاد خواهد کرد....

 
۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸

احمق‌ترین فرد را در این تصویر پیدا کنید

کافیست بگویید از نظر شما کدام یک از شخصیت‌های زیر از همه احمق‌تر است؟

 
خوشحال بودن
۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۷

راه‌های ساده برای خوشحال بودن در زندگی روزمره

همیشه فرصت هایی تازه برای خوشحال بودن وجود دارد. در اینجا 11 راه ساده را معرفی می کنیم تا خوشحالی را به زندگی روزمره خود اضافه کنید.