نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
زبان بدن
۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۷

زبان بدن تان همه چیز را درباره تان لو می دهد

زبان بدن، اطلاعات قابل توجهی در مورد آنچه افراد در حال فکر کردن به آن هستند، در اختیار ما قرار می دهد. البته باید بدانیم که در زبان بدن فرد مورد نظر به دنبال چه نکاتی بگردیم.

 
مشکلات روانی
۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۰

کلید حفظ سلامت روحی در شرایط بحرانی

سازمان بهداشت جهانی به تازگی گزارشی درباره ضرورت«حفظ سلامت روحی در شرایط بحرانی» به همراه راهکارهایی در این باره منتشر کرده است.

 
دلشکستگی می‌تواند باعث مرگ شود؟
۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۳

دلشکستگی می‌تواند باعث مرگ شود؟

تحقیق پژوهشگران دانشگاه سنت جورج لندن آشکار کرد که سوگ عزیزان می‌تواند تاثیر مستقیمی بر قلب داشته باشد تعداد افرادی که یک ماه بعد از مرگ یکی از عزیزانشان به دلیل سکته قلبی یا مغزی می‌میرند، دو برابر کسانی است که به همین عارضه دچار شده اما عزادار مرگ عزیزی نبوده‌اند.

 
جدایی
۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۷

حقایقی در مورد جدایی

وقتی که عشق طعم خود را از دست می‌دهد، سقوط حاصله شدید خواهد بود. اما علم چه ربطی به احساسات پس از جدایی دارد؟ معلوم شده که جدایی‌ها هم همانند خودِ روابط می‌توانند پیچیده باشند. نحوه‌ی پاسخ افراد به این موضوع در وهله‌ی اول به احساسشان و در ادامه، به میزان درهم‌پیچیدگی تصوراتشان با طرف مقابل و حتی واکنش ...

 
9 راه برای مدیریت بگو مگوهای زن و شوهری
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۵

9 راه برای مدیریت بگو مگوهای زن و شوهری

اسم بگومگوهای زن و شوهری را گذاشته اند نمک زندگی. اما آیا این نمک واقعاً به زندگی مشترک طعم مناسبی می دهد؟

 
5 مساله مهم برای افرادی که به تنهایی از فرزندشان نگهداری می کنند
۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۸

5 مساله مهم برای افرادی که به تنهایی از فرزندشان نگهداری می کنند

صرف نظر از اینکه به عنوان یک والد و در ارتباط با فرزندتان تجربه‌های شیرین و منحصر به فردی دارید اما مراقبت دائمی و رسیدگی به فرزندان به تنهایی کار خسته کننده‌ای است.گاهی احساس می‌کنید پرداختن به همه امور زندگی خودتان و یک کودک در توان شما نیست. لحظاتی هست که احساس ناراحتی و خشم می‌کنید و بدون شک در ...

 
بحران میانسالی؛ بحران رابطه با همسر
۲۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۱

بحران میانسالی؛ بحران رابطه با همسر

خریدن لباس‌های گران‌قیمت، تصمیم‌های بزرگ برای خرید یک ماشین یا خانه بهتر، انتقادهای شدید و ناگهانی از رابطه، تمایل به برقراری رابطه با آدم‌های متفاوت و جدید، تمایل شدید برای تغییر ظاهر و عمل جراحی و بوتاکس؛ این رفتارها در میانسالی به چه معناست؟اینها می‌توانند نشانه‌های بحران میانسالی باشند.

 
این کلمات را انتخاب نکنید، هورمون استرس را افزایش می‌دهند
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۱

این کلمات را انتخاب نکنید، هورمون استرس را افزایش می‌دهند

خیلی مراقب باشید! خیلی زیاد... چون کلمه بعدی که شما به زبان می‌آورید می‌تواند تعیین کننده بقیه روز شما باشد.

 
حسادت
۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۸

حسادت با رابطه شما وهمسرتان چه می‌کند؟

می‌گویند کمی حسادت برای حفظ چیزی که داریم یا برای به دست آوردن یک رابطه و بهبود آن لازم است. اما به نظر نمی‌آید این توجیه درستی برای وجود چنین احساسی و ابراز آن در یک رابطه باشد. حسادت باعث نمی‌شود چیزی را حفظ کنید یا مراقب آن باشید. اگر کسی را دوست دارید و به نظر شما رابطه عاطفی عمیقی وجود دارد دلیلی ...

 
چند نکته ساده در باب زناشویی
۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۴

چند نکته ساده در باب زناشویی

مهارت زناشویی یعنی آشنایی با رموز رفتاری زن و مرد. بدون تنبلی و غرور کاذب، برای زندگی بهتر باید این رموز و فوت وفن را آموخت.

 
بدبینی
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۳

مکافات یک خیال واهی در زندگی زناشویی

بدبینی و سوء ظن که نقطه مقابل حُسن ظن و اعتماد است، می تواند نوعی اختلال روانی به حساب  آید. همسر مبتلا به این مشکل، طرف مقابل را بدون دلیل و شاهد، به داشتن غرض سوء ، متهم می‎کند. زنانی که درگیر این اختلال هستند، به شوهر خود اعتمادی ندارند و حتی از رفتارهای محبت آمیز وی، احساس رضایتمندی نمی کنند.

 
9 سوالی که باید از همسر آینده‌تان بپرسید
۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۳

9 سوالی که باید از همسر آینده‌تان بپرسید

بارها اتفاق می‌افتد که دختر یا پسر جوانی از من می‌پرسد: «باید ‌دنبال چه ویژگی‌هایی در همسر آینده‌ام باشم؟ می‌دانم عشق به تنهایی کافی نیست، اما نمی‌دانم ویژگی‌های همسر مناسب چیست.»

 
چرا بچه ها پرخاشگر می شوند؟
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۰

چرا بچه ها پرخاشگر می شوند؟

پرخاشگری می‌تواند به علت بسیاری از مشکلات اساسی در کودکان پدیدار شود. پرخاشگری مساله‌ای چند جانبه است که معمولا به واسطه وضعیت درمانی، مشکلات پزشکی و شرایط زندگی رخ می‌‌دهد.

 
بهترین روش درمان برای فرزند بیش فعالم چیست؟
۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۳

بهترین روش درمان برای فرزند بیش فعالم چیست؟

این ما هستیم که تصمیم می گیریم چه درمانی می تواند برای فرزندمان مفیدتر باشد. برای اتخاذ تصمیم درست بهتر آن است که با روان پزشک و یا روانشناس زبده ای مشورت نماییم ، مسائل را سبک سنگین کنیم و در نهایت راهی را که برای فرزندمان مفید تر است، انتخاب نماییم.

 
طلاق
۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۶

افکاری که باعث می شود به دیگران نگوییم طلاق گرفته ایم

جدای از عوامل فرهنگی و نوع واکنش اطرافیان و ترس از نتایجی که این مساله می‌تواند به دنبال داشته باشد، عوامل فردی هم می‌توانند در این بین، موثر باشند. در واقع برخی عوامل روانی باعث میشوند تا افراد دائم این موضوع را به تعویق انداخته و تمایلی نداشته باشند که این مساله را حتی به افراد نزدیک خود نیز بیان ...

 
8 نکته تربیتی برای دختردارها
۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۵

8 نکته تربیتی برای دختردارها

بیشترما از نسلی هستیم که در آن همیشه سکوت کردن، صبوری و دم نزدن و شکایت نکردن یک ارزش زنانه تلقی می‌شده و از کودکی یادمان داده‌اند که دختر خوب کسی است که غر نمی‌زند، مخالفت نمی‌کند و همیشه با همه چیز کنار می‌آید؛ اما واقعیت این است که این ابراز نکردن احساسات و عقاید یکی از مهم‌ترین دلایل افسردگی، پایین ...

 
چرا خوشحال نیستید؟
۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۰

چرا خوشحال نیستید؟

دوست و آشنا متوجه تغییرات رفتاری شما شده‌اند و خودتان احساس می‌کنید خلق و خویتان تغییر کرده است. با این حال برایتان دشوار است که منبع و دلیل این تغییر رفتار را بفهمید.

 
سلامت روانی دختر
۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵

چگونه از سلامت روانی دخترمان محافظت کنیم

دوران ترسناکی برای بزرگ‌کردن دختران است. براساس تحقیقی جدید در سرویس سلامت همگانی انگلستان، از هر چهار زن ۱۶ تا ۲۴ ساله بیش از یک زن به بیماری‌های روانی مبتلاست.

 
ازدواج سالمندان خوب است یا بد؟
۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۰

ازدواج سالمندان خوب است یا بد؟

وقتی از کار و فعالیت فارغ شده ای و بچه ها هم دیگر بزرگ شده و هر یک به دنبال کار خود رفته اند، در این شرایط اگر فردی نباشد که روزهایت را با او پر کنی و از ملال دقایق و ثانیه ها به او پناه ببری، حتی در مواقع بیماری و احتیاج به دادت برسد و انیس و همدمت باشد، پیری و کهنسالی به کابوسی تکراری و اجباری بدل ...

 
روابط عاطفی
۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۷

هنگام تمام کردن رابطه این جمله ها را نگویید

درست است که رابطه شما به پایان رسیده و فکر می کنید که هیچ راه برگشتی هم وجود ندارد اما بعضی حرف ها هستند ک باید از گفتن شان دوری کنید، حتی اگر دیگر طرف مقابل تان را نبینید.