نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
چه زمانی به او بگوییم که فرزند خوانده ماست؟
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۲

چه زمانی به او بگوییم که فرزند خوانده ماست؟

متأسفانه بسیاری از خانواده‌هایی که کودکی را به فرزندی قبول می‌کنند، برای اینکه هیچ کس از این موضوع مطلع نشود، خانه‌شان را تغییر می‌دهند یا ارتباط‌شان را با همسایه‌ها، اقوام و هر کس دیگری که از فرزندخواندگی کودک‌شان اطلاع دارد، قطع می‌کنند. این در حالی است که بعدها وقتی بچه بزرگ می‌شود، بالاخره این موضوع ...

 
هـرگـز بـرای ایـن مـوارد عـذرخـواهـی نکنیـد
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۸

هـرگـز بـرای ایـن مـوارد عـذرخـواهـی نکنیـد

عذرخواهی کردن در زمانی که کار ناشایستی از ما سرزده باشد، جزو ضروریات زندگی در کنار سایر انسان‌هاست اما عذرخواهی کردن زمانی که کار خطایی انجام نداده‌اید، می‌تواند از شما شخصیتی ضعیف و قابل نادیده گرفته شدن بسازد.

 
20  رازی که افراد خوشحال هرگز به شما نمی‌گویند
۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۷

20 رازی که افراد خوشحال هرگز به شما نمی‌گویند

خوشحالی یک انتخاب است و افرادِ واقعا خوشحال هر روز آن را انتخاب می‌کنند! چیزی که شاید ندانید این است که این آدم‌ها درست مانند آدم‌های معمولی با سختی رو‌به‌رو می‌شوند، اما با سلاحِ خنده و مثبت اندیشی برای آن زندگی‌‌ای که لایقش هستند، دائما مبارزه می‌کنند.بنابراین اگر تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که ...

 
آیا با یک بیمار روانی می توانم زندگی کنم؟
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۷

آیا با یک بیمار روانی می توانم زندگی کنم؟

طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی (WHO) انسان سه بعد زیستی، روان شناختی و اجتماعی دارد. با اختلال در هر یک از این سه زندگی فرد دچار لطمه می شود. اما آیا می توان فردی را به عنوان همسر برگزید که دچار اختلالات روان شناختی باشد؟

 
چشم چرانی
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۵

از چشم چرانی ‌های همسرم در عذابم

اگر با هر رفتار همسرتان برانگیخته می‌شوید، بهتر است پیش از هر اقدامی، خودتان را زیر ذره‌بین قرار دهید؛ چه بسا ممکن است شما چون خودتان به‌صورت خودآگاه یا ناخودآگاه به این رفتار تمایل دارید، آن را به همسرتان نسبت می‌دهید، یا ممکن است به دلیل گذشته همسرتان، روی رفتار‌های امروزش حساسیت به خرج دهید.

 
اشتباهات خطرناک در زندگی مشترک
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰

اشتباهات خطرناک در زندگی مشترک

نتیجه‌گیری و قضاوت ذهنی‌ باعث می‌شود از حقیقت دور شویم. درست در نقطه مقابل،گفت وگو و تعامل ما را به حقیقت نزدیک می‌کند. هرکدام از ما می‌توانیم با چند روش‌ از خطاهای ذهنی دوری کنیم.

 
متولدین هر ماه
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۸

عادات خوب و بد متولدین هر ماه در رابطه عاطفی

از آنجا که متولدین ماههای مختلف تا حدودی و در برخی جنبه ها شخصیت و عاداتی شبیه به هم دارند، برخی از بارزترین عادات خوب و بد آنها را بر اساس طالع بینی نجومی، که تاثیری بر رابطه عاطفی شان نیز می گذارد، برایتان آورده ایم.

 
یک فرمول طلایی برای کسانی که مدام همسر خود را با دیگران مقایسه می کنند
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۴

یک فرمول طلایی برای کسانی که مدام همسر خود را با دیگران مقایسه می کنند

جمله معروفي هست كه مي‌گويد: درون زندگي خود را با ظاهر زندگي ديگران مقايسه نكنيد. وقتي قرار است مهمان به خانه شما بيايد، همه‌‌چيز را مرتب مي‌كنيد. زندگي، شخصيت و روابط ديگران هم تزئين‌شده و مرتب‌شده، در معرض ديد شما قرار‌مي‌گيرد پس به‌جاي خيره‌شدن به ديگران و مقايسه آنها با همسرتان، به كسي كه انتخاب ...

 
طلاق‌
۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۱

آسیب‌شناسی، مدیریت و مهار طلاق‌ های پنهان

نشست «آسیب‌شناسی، مدیریت و مهار طلاق‌های پنهان» از سوی انجمن اندیشه و قلم و با همکاری خانه اندیشمندان علوم انسانی و با سخنرانی دکتر رسول روشن و دکتر بهنام اوحدی برگزار شد.

 
روش های موثر در بهبود روابط همسران
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۵

روش های موثر در بهبود روابط همسران

یاد گرفتن اصول ارتباط موجب نزدیکی همسران به یکدیگر می‌شود. آنها با یادگیری مهارت‌های ارتباطی می‌توانند از روابط عاطفی خود نهایت لذت را برده و آن را یک عامل مهم در زندگی بدانند.

 
خوش‌ بینی
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۵

خوش‌ بینی، دشمنِ امید است

همان‌طور که عقاید سیاسی می‌توانند خوش‌بینانه یا بدبینانه باشند، ملت‌ها نیز ممکن است خوش‌بین یا بدبین باشند. ایالات متحدۀ آمریکا، البته در کنار کرۀ شمالی، از معدود کشورهای جهان است که در آن خوش‌بینی تقریباً نوعی ایدئولوژی دولت محسوب می‌شود.

 
ازدواج نمی‌کنم چون مشکل پسندم!
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۶

ازدواج نمی‌کنم چون مشکل پسندم!

اگرچه انتخاب همسر سخت‌ترین انتخاب بوده و دقت نظر زیاد و احتیاط از شرایط بنیادین و ملزومات ضروری برای انتخاب اصلح و شایسته است اما افراط در این دو مؤلفه، نشان از ترس و وسواس دارد که بی‌شک این وضعیت چندان خوشایند نبوده و مواجهه فرد با مشکلی به نام وسواس در انتخاب را مبرهن می‌سازد.

 
خواستگاری
۲۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۹

نکته هایی که قبل از خواستگاری از عشق تان باید بدانید

نکاتی وجود دارند که باید قبل از خواستگاری از عشق زندگی تان به آنها توجه کنید. ما در اینجا نکات لازم را که به شما یادآوری می کنیم تا در این راه موفق باشید و شیرین ترین جواب مثبت زندگی تان را بگیرید.

 
راه و رسم زندگی با همسر کم حرف
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۷

راه و رسم زندگی با همسر کم حرف

سعی کنید تفاوت‌های دنیای مردانه و زنانه را درک کنید و این موضوع را بپذیرید. او کمتر از شما به حرف زدن و برقراری ارتباط کلامی علاقه‌مند است. بنابراین نمی‌توانید توقع داشته باشید کاملا پابه‌پای شما حرف بزند و صحبت کند و همه‌ی چیز‌ها را موبه‌مو و با جزییات تعریف کند. همان‌قدر که حرف زدن در مورد سیاست و ...

 
11 تفاوت افراد خیلی موفق با سایر افراد
۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۶

11 تفاوت افراد خیلی موفق با سایر افراد

همه ما افرادی را می شناسیم که به زعم ما بسیار موفق هستند. اگر ویژگی های شخصیتی این افراد را بررسی کنید،به این نتیجه می رسید که این افراد بسیار موفق از تعدادی عادات مشترک برخوردارند که آنها را از افراد معمولی متمایز می سازد.

 
با همسر بی اعتمادم چگونه رفتار کنم؟
۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۰

با همسر بی اعتمادم چگونه رفتار کنم؟

وقتی شخصی را نمی‌شناسید و یا کاری را برای بار اول انجام می‌دهید، این­ که شک کنید و یا احساس بی‌اعتمادی داشته باشید، کاملاً عادی است. اما گاهی برخی از افراد نسبت به اشخاصی که شناخت کامل به آن‌ها دارند هم حس بی‌اعتمادی دارند. شک و تردید نیز مانند هر احساس دیگری، یک احساس طبیعی است، اما بعضی اوقات این ...

 
هـفـت گـام عـلیـه افسـردگـی
۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۷

هـفـت گـام عـلیـه افسـردگـی

افسردگی، وضعیتی جدی است که می‌تواند افراد بسیاری را در دوره‌های مختلف زندگی‌شان تحت تاثیر خود قرار دهد. شما نباید به خاطر افسردگی خود شرمنده باشید یا احساس گناه کنید. روش‌های سالم زیادی برای مبارزه با افسردگی وجود دارد.

 
در برابر همسری که ساز مخالف می زند چه واکنشی داشته باشیم؟
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۲۸

در برابر همسری که ساز مخالف می زند چه واکنشی داشته باشیم؟

اختلاف نظر بین زوجین موضوعی اجتناب ناپذیر و برخاسته از تفاوت های فردی، شخصیتی، خانوادگی و ... است. موضوع مهمی که باید به آن توجه کرد این است که تقریبا زوجی که با هم اختلاف سلیقه و نظر نداشته باشند، وجود ندارند. در این شرایط راهکارهای تحمل نظر مخالف همسر در زندگی مشترک از اهمیت خاصی برخوردار می شود.

 
راز خوشبختی در زندگی زناشویی
۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۵

راز خوشبختی در زندگی زناشویی

حتما در دور و اطرافتان افرادی را می‌شناسید که به رغم متأهل بودن و داشتن زندگی به ظاهر موفق و توام با آرامش، مدام به شما توصیه می‌کنند ازدواج نکنید و در دام ازدواج نیفتید که موجب سلب آسایشتان می‌شود. باید دانست بسیاری از افراد با وجود متأهل بودن، رضایت چندانی از زندگی ندارند؛ در حالی که در گذشته این ...

 
شغل مشترک چه تأثیری بر رابطه همسران دارد؟
۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۳

شغل مشترک چه تأثیری بر رابطه همسران دارد؟

اینکه با همسرتان در یک محیط کار کنید و او یکی از همکارانتان باشد جالب و هیجان انگیز است اما با توجه به تصویری که از خودتان در کار ارائه می‌دهید خواه تصویر خوب یا بدی باشد روی رابطه شما و همسرتان تأثیر دارد و نوع ارتباط کاری شما با شریک زندگی‌تان می‌تواند باعث بهبود رابطه باشد یا ممکن است به رابطه آسیب ...