نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  
سِر درون
۲۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶

تصاویر مرموزی که از سِر درون شما خبر می دهند!

تصاویری را مشاهده می کنید که هر کدام از آنها اطلاعات بسیار جالبی در حوزه روانشناسی در اختیار شما می گذارد!

 
روابط همسران
۲۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۵

به دعوا خاتمه دهید و صمیمیت را به رابطه‌تان برگردانید

امكان ندارد که دو نفر با دو تربيت خانوادگي متفاوت با هم زندگي كنند و اختلافي بين‌ شان وجود نداشته باشد. مهم اين است كه چگونه دعواها و اختلاف نظرهايمان را مديريت كنيم تا به رابطه مان لطمه‌اي وارد نشود.

 
روابط عاشقانه
۲۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷

نشانه‌های یک رابطه شاد و سالم در زندگی

تقریبا همه دوست دارند رابطه‌ی خود را ارزیابی کنند و عده‌ای نیز معمولا رابطه‌ی دو نفره‌ی خود را با روابط دو نفره‌ی اطراف دور و بر خود مقایسه می‌کنند. سوال‌های رایجی که اغلب در ذهن افراد می‌چرخد شامل این می‌شود که آیا رابطه‌ی آنها شاد و سالم است یا نه.

 
شوهران بد
۲۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۵۳

شوهران بد چه ویژگی‌های مشترکی دارند؟

دوران آشنایی بسیار مهم است؛ نه تنها بهتر با همدیگر آشنا می‌شوید بلکه شخصیت و ویژگی‌های همدیگر را هم می‌شناسید. خیلی از خانم‌ها ادعا می‌کنند قبل از ازدواج، خصوصیات منفی همسرشان را ندیده بودند و این دلیل ِ نارضایتی بسیاری از افراد از ازدواج‌شان است.

 
روابط همسران
۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵

مردی که واقعا عاشق شماست، این نشانه‌ها را دارد

زن و مرد، عشق و محبت را به روش‌های متفاوتی نشان می‌دهند. به غیر از مردهایی که بینهایت حساس هستند، این یک واقعیت جهانی است.

 
چطور کمی تنوع وارد زندگی‌تان کنید؟
۱۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱

چطور کمی تنوع وارد زندگی‌تان کنید؟

ممکن است خیلی‌ها به شما بگویند برای اینکه زندگی‌تان از یکنواختی خارج شود باید عادت‌های‌تان را تغییر دهید یا کنار بگذارید، چون عقیده دارند تنوع، نقطه‌ی مقابل روتین و عادت‌هاست و تا حدودی هم درست است.

 
۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۷

در یک رابطه، از این موارد کوتاه نیایید

شما نمی‌توانید رابطه‌ای داشته باشید و سرسختانه به خواسته‌های خود بچسبید؛ بلکه رابطه مانند خیابانی دوطرفه است که هر دو طرف باید نسبت به هم مدارا کنند.

 
خودکشی
۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰

۱۰ راه برای کمک به کسی که قصد خودکشی دارد

چند روز از خودکشی دردناک دو دانش‌آموز دختر دبیرستانی در اصفهان و یک دانشجوی دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی می‌گذرد. فیلم لحظات منتهی به خودکشی دو دختر نوجوان نیز در موبایل‌ها دست به دست می‌شود. احتمالا باز هم خودکشی رخ خواهد داد؛ خودکشی‌هایی که شاید از آنها با خبر شویم، شاید نه.

 
حسادت خواهر و برادرها
۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۷

چطور جلوی احساس حسادت خواهر و برادرها را به یکدیگر بگیریم؟

رفتارهای خواهر و برادرها زمینه بسیار مستعدی برای رشد حسادت است.

 
رابطه‌ی زناشویی
۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۵

همسرانی که با هم متفاوت‌اند، چطور رابطه‌ی خوبی برقرار کنند؟

محکم‌ترین روابط، آنهایی هستند که در آن هر دو طرف بتوانند خود واقعی‌شان باشند. اگر سعی کنید طرف مقابل‌تان را تغییر دهید یا اینکه خودتان را به طور اساسی تغییر دهید تا ایده آل طرف مقابل‌تان بشوید، هر دوی شما محکوم به شکست خواهید شد.

 
با حذف این موارد، زندگی شادتری خواهید داشت
۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۲

با حذف این موارد، زندگی شادتری خواهید داشت  

اگر دوست دارید که انسان شادتری باشید، باید زندگی تان را زیر ذره بین قرار دهید. آنوقت به خوبی می دانید که چه چیزهای برای زندگی تان لازم و چه چیزهایی باید از زندگی تان حذف و فضا برای ورود اتفاقات خوب محیا شود.

 
روابط همسران
۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵

عواملی که باعث ایجاد فاصله بین شما و همسرتان می شود

قرار گرفتن در یک رابطه خشونت‌آمیز یا دروغ‌های مکرر می‌توانند باعث ایجاد فاصله‌های عمیقی بین شما و شریک زندگی‌تان باشند و جای تعجب ندارد اگر در این رابطه احساس دلبستگی نمی‌کنید.

 
لبخند
۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲

شخصیت شناسی افراد از روی لبخند

هر گوشه از چهره و هر تغییر کوچکی در آن، یک دنیا راز را فاش می‌کند. کارشناسان معتقدند از شیوه خندیدن ما گرفته تا حرکات لب مان، همه و همه در گشودن این رازها موثرند.

 
برخورد با نوجوان سرکش
۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱

۱۱ کلید برای برخورد با نوجوان سرکش و ناسازگار

والدین باید تغییراتی که در فرزندشان به وجود آمده را درک کنند و خود را با شرایط جدید وفق دهند تا دچار مشکل نشوند. در ضمن والدین نباید با نوجوانان مثل انسان‌های مجرم رفتار کنند چرا که چنین رفتارهایی ممکن است، آن‌ها را از محیط امن خانه فراری دهد.

 
موسیقی
۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲

تاثیرات شگفت انگیز موسیقی بر روح و روان

گوش دادن به موسیقی می‌تواند سرگرم کننده باشد، اما آیا ممکن است شما را سالم‌تر کند؟ موسیقی می‌تواند منبعی از لذت و خوشنودی باشد، اما تحقیقات نشان می‌دهد فواید روانشناسی دیگری نیز دارد.

 
روابط همسران
۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۰

خانم‌ها! این سه چیز را هرگز به همسرتان نگویید

هیچکس از همسرتان به شما نزدیک‌تر نیست، اما به این معنی هم نیست که شما باید همه چیز را کاملا به او بگویید. چیزهایی وجود دارند که بهتر است مثل یک راز نزد خودتان باقی بمانند، به خاطر همسرتان و به خاطر زندگی مشترک‌تان!

 
احساس تنهایی
۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۶

كارهایی كه بايد هنگام احساس تنهایی انجام دهيد

به جاي منتظر ماندن براي تنها شدن و پيدا كردن حس تنهائي، ليستي از كارهايي كه مي توانيد در زمان تنهايي انجام دهيد را تهيه كنيد. اولين قدم اين است كه قبل از تنها شدن، ليستي آماده كنيد، زيرا در زمان تنها شدن، بعيد است كه فكري به ذهنتان برسد.

 
خبر ناخوشایند
۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵

اگر خبر بد دارید، یک راست بروید سر اصل مطلب!

به گفته‌ی محققان، خبر بد را باید بدون شاخ و برگ دادن بدهید؛ این چیزی است که طرف مقابل‌تان ترجیح می‌دهد.

 
تکالیف مدرسه
۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵

توصیه هایی به والدین برای ترغیب فرزندان به انجام مشق شب

وادار کردن بچه ها به انجام تکالیف مدرسه شان، سخت ترین کاری است که این روزها باید انجام دهم و واقعا انرژی ام را می گیرد. وقتی کارنامه بچه ها را می گیرم، احساس می کنم باید در یک ستون هم به غر زدن، التماس کردن، ترغیب کردن و یادآوری های من نمره می دادند.

 
شکست عشقی
۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷

انجام این کارها بعد از شکست عشقی، ممنوع!

فرقی نمی کند که شما رابطه عاطفی را بهم زده اید یا طرف مقابل تان شما را طرد کرده است، در هر صورت مواردی است که باید پس از اتمام رابطه از انجام دادن آنها خودداری کنید.