در سی و هفتمین سال همکاری؛
علی رهبری با ارکستر اسلوواکی کنسرت می‌دهد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۲
 
علی رهبری
 
علی رهبری
 
علی رهبری قطعه «سیارات»، اثر گوستاو هولست (آهنگساز انگلیسی) را توسط ارکستر و گروه کُر فیلارمونیک سلوواکی روی صحنه می‌برد.
به گزارش ستاره ها به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، کنسرت ارکستر و گروه کُر فیلارمونیک سلوواکی با رهبری علی رهبری در روزهای چهاردهم و پانزدهم اردیبهشت 1396 در سالن طلایی برایتسلاوا برگزار می‌شود.
در این کنسرت «فانتزى سکاتلندى» اثر «مکس بروخ» برای ویلن و ارکستر با تکنوازی «ایوان ژناتی» اجرا مى گردد. ایوان ژناتی نوازنده بین‌المللی اهل جمهورى چک و برنده مسابقات چایکفسکی در مسکو و فستیوال بهاره پراگ است که با ارکسترهای مشهوری در لندن، وین، مسکو، آمستردام، زوریخ، توکیو، نیویورک و چندین شهر دیگر جهان کنسرت داشته و با هنرمندان برجسته‌ای چون «والری گرگیف»، «نویل مارینر»، «یهودی منوهین» و «یویوما» همکاری داشته است.
علی رهبری (تنها رهبر بین المللى ایرانى) در ماه‌های گذشته به دعوت «بنیاد فرهنگی و هنری آنتالیا» با ارکستر دولتی این شهر و همراهی چهار سولیست نامدار جهانی روی صحنه «اسپندوس» آنتالیا رفت.
علی رهبری از این پس مدیریت ارتباطات و برنامه ریزى‌های خود را بر عهده‌ی باربد بیات گذاشته و قراداد على رهبری براى دو سال دیگر با ارکستر اسلوواکی تمدید شده است.
14
کد مطلب: 99691