سرمربی تیم ملی کوتاه نمی‌آید
تعیین وضعیت دستیاران ایرانی در جلسه تاج و کی‌روش/ اخراج به چه جرمی؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۹
 
کی‌روش
 
کی‌روش
 
سرمربی پرتغالی تیم ملی دستیاران ایرانی خود را نمی‌خواهد و قرار است در خصوص ادامه حضور آنها در تیم ملی تصمیم‌گیری شود.
به گزارش ستاره ها به نقل از تسنیم؛ با اینکه خیلی از اختلافات در تیم ملی که مهم‌ترین آن موضوع دعوت یا عدم دعوت از بازیکنان پرسپولیس بود، تمام شده است، اما هنوز یک موضوع ادامه دارد. موضوعی مربوط به دستیاران ایرانی تیم ملی که از اردوی دبی کنار گذاشته شدند و هنوز حتی نتوانسته‌اند نزدیک تیم ملی شوند. جواد نکونام، مارکار آقاجانیان، مهرداد خانبان عضو کادرفنی و آرین قاسمی، مترجم کی‌روش جزو این نفرات هستند. حتی شنیده می‌شود برخی دیگر از عوامل اجرایی تیم ملی و حتی مدیررسانه‌ای این تیم که ایرانی هستند، دیگر در کادر کی‌روش جایی نخواهند داشت.
ماجرا از این قرار بود که کی‌روش در اردوی دبی متوجه شد دستیارانش حقوقی از فدراسیون فوتبال دریافت نکرده‌اند. دیپورت دستیاران ایرانی که البته نیمه تمام ماند، نخستین واکنش سرمربی پرتغالی تیم ملی به این مسئله بود تا به نوعی همه را از این اتفاق شگفت‌زده کند. با این حال کی‌روش در نشست خبری هم به صورت رسمی اعلام کرد نیازی به برخی دستیاران خود ندارد و هرچند اسمی از آنها نبرد، اما مشخص بود که منظورش دستیاران ایرانی‌اش است. استفاده نکردن از دستیاران ایرانی به جایی رسید که در غیاب کی‌روش، هیچکدام از دستیاران او حتی بازی‌های لیگ را هم از نزدیک تماشا نکردند تا عملاً مشخص شود که سرمربی تیم ملی علاقه‌ای به ادامه همکاری به آنها ندارد.
با این حال مهدی تاج مخالف این تصمیم کی‌روش است. رئیس فدراسیون فوتبال به همین دلیل در حال کلنجار رفتن با سرمربی تیم ملی است تا این موضوع را بدون جار و جنجال به پایان ببرد. در آستانه آغاز تمرینات تیم ملی که 19 بازیکن به اردوی آن دعوت شده‌اند، هیچ برنامه‌ای به دستیاران ایرانی اعلام نشده و آنها بلاتکلیف هستند. از همین‌رو تاج قرار است پس از بازگشت کی‌روش به ایران با او جلسه‌ای فوری ترتیب بدهد تا در خصوص دستیاران ایرانی تصمیم‌گیری شود.
کی‌روش به صورت محترمانه دستیاران ایرانی خود را از تیم ملی اخراج کرده، در حالی که حتی در قرارداد او با فدراسیون فوتبال آمده که باید از دستیاران ایرانی در کادر خود بهره ببرد. جرم آنها نیز این است که فدراسیون فوتبال دستمزدشان را پرداخت نکرده، اما این در حالی است که اوسیانو کروز و دن گاسپار هم مانند دستیاران ایرانی حقوق معوقه داشتند و این تبعیض رفتاری کی‌روش نشان می‌دهد که مشکل او چیز دیگری است. به این دلیل که معنا ندارد هیچکدام از دستیاران حقوقی دریافت نکنند، اما فقط دستیاران ایرانی به این دلیل از کادرفنی کنار گذاشته شوند. کی‌روش در این خصوص کوتاه نمی‌آید، اما تاج در تلاش است این مشکل را هم مانند موضوع عدم دعوت از پرسپولیسی‌ها به تیم ملی حل کند و باید دید در این راه چقدر موفق است. رئیس فدراسیون فقط 24 ساعت برای راضی کردن کی‌روش فرصت دارد، چون ساعت 18 روز پنجشنبه اردوی تیم ملی با حضور 19 بازیکن و بدون دستیاران ایرانی آغاز خواهد شد.
14
کد مطلب: 99362