قیمت نفت افزایش یافت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۵
 
قیمت نفت به علت کاهش ذخایر نفت آمریکا 84 سنت افزایش یافت و بشکه‌ای 51.76 دلار فروخته شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس: پس از اینکه آمارهای صنعتی یک کاهش شگفت‌انگیز در ذخایر نفت خام آمریکا را نشان داد و بانک گلدمن ساکس از تعهد اوپک به کاهش تولید خبر داد، قیمت نفت از کمترین قیمت 3 ماه گذشته اندکی فاصله گرفت و افزایش یافت.

هر بشکه نفت خام آمریکا 91 سنت افزایش یافت و 48.63 دلار در هر بشکه فروخته شد. این نوع نفت برای هفتمین جلسه متوالی در روز سه شنبه کاهش یافته بود که طولانی‌ترین مدت کاهش از ژانویه 2016 به شمار می‌رود.

هر بشکه نفت برنت با 84 سنت کاهش 51.76 دلار فروخته شد. نفت برنت روز گذشته کمترین قیمت از نوامبر را ثبت کرده بود.

آمریکن پترولیوم روز سه شنبه اعلام کرد ذخایر نفت آمریکا هفته گذشته 531 هزار بشکه کاهش یافت.

این درحالی است که تحلیلگران انتظار افزایش 3 میلیون بشکه‌ای ذخایر را داشتند. درصورتی‌که آمارهای دولتی این کاهش را تایید کند، نخستین کاهش در 9 هفته افزایشی متوالی گذشته خواهد بود.

همچنین این آمار نشان داد ذخایر بنزین و فرآورده‌های نفتی بیش از انتظار کاهش یافته است.

پس از اینکه اوپک در گزارش بعدازظهر خود اعلام کرد که ذخایر نفت خام آمریکا افزایش یافته است و یک افزایش تولید از ناحیه عربستان نیز اعلام کرد، قیمت‌ها دیروز کاهش یافت و نزدیک به تمام افزایش‌های خود از زمان کاهش تولید اوپک از ماه نوامبر را از دست داد.

بر اساس آمار منابع ثانویه، تولید عربستان در ماه فوریه به 9.797 در روز کاهش یافته است اما ریاض به اوپک اعلام کرده است که تولید خود را به روزانه 10.011 میلیون بشکه افزایش داده است.
14
کد مطلب: 99355