محسن رضایی: آزادی موصل نزدیک است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۱
 
محسن رضایی
 
محسن رضایی
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به پیشروی های نیروهای مردمی و حشدالشعبی در جنگ با داعش گفت: در هفته های آینده شاهد آزادی کامل موصل خواهیم بود.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری ایرنا: محسن رضایی روز چهارشنبه در اجلاس عمومی مجمع بسیج لرستان افزود: ایران با توجه به رویکردی که در میادین مختلف از جمله مبارزه با داعش و گروه های تکفیری داشته به دنبال ایجاد آرامش و صلح در منطقه است.
 
 
وی اظهار کرد: پس از آزادسازی موصل کار ساماندهی اوضاع دیگر شهرهای تحت تصرف داعش در سوریه و عراق پیگیری خواهد شد.
 
 
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی همواره در حال پیشروی است، گفت: ایران در سیاست، امنیت و دفاع گام های بلندی برداشته و امروز سربازان و فرماندهان ما در سواحل مدیترانه به سوریه و ارتش عراق کمک می کنند.
 
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح مولفه های دیپلماسی انقلابی اظهار کرد: در این نوع دیپلماسی یک جا به نرمش قهرمانانه و در جای دیگر سیلی زدن به دشمن متجاوز لازم است.
وی افزود: امروز ایران اسلامی بار دیگر باید به ندای رهبر معظم انقلاب در عرصه اقتصاد مقاومتی لبیک بگوید و نیروهای انقلابی وارد عرصه اقتصاد شوند.
 
رضایی شهادت طلبی را از مصادیق ایثارگری دانست و گفت: بسیجیان با ترجیح منافع ملی و منافع نظام و اسلام بر منافع شخصی ایثار کردند.
 
وی با اشاره به نقش رزمندگان لرستانی در دوران دفاع مقدس افزود: رشادت رزمندگان لرستانی در دوران جنگ تحمیلی مثال زدنی بود و دل بنیانگذار انقلاب اسلامی(ره) را شاد کرد.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: تیپ 57 حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در مواقع حساس جنگ تحمیلی وارد میدان می شدند و پیروزی را برای کشور به ارمغان می آوردند.
وی با اشاره به توانمندی های دفاعی کشور به ویژه در بخش موشکی گفت: برد موشکی ایران از 2 هزار کیلومتر بیشتر شده است البته این توانمندی باید همچنان افزایش یابد.
 
رضایی افزود: قدرت نظامی ایران در منطقه و جهان به حدی رسیده است که فرماندهان ما به کشورهای مختلف مشاوره نظامی می دهند.
 
لشکر مردمی باید در حوزه اقتصاد شکل گیرد
 
رضایی از مردم خواست در عرصه اقتصاد مشارکت کنند و لشکر مردمی در این حوزه ایجاد کنند تا زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب فراهم شود.
 
وی با تاکید بر لزوم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در کشور گفت: باید در عرصه صنعت و کشاورزی نیز تحول ایجاد شود.
14
کد مطلب: 99352