بخش اعظمی از عوامل باشگاه استقلال باید از این فوتبال کنار بروند
منصوریان: من عامل اصلی تمرین نکردن بودم، چرا سراغ رحمتی و حیدری رفتند؟!/ بی‌احترامی خیلی بدتر و سنگین‌تر از بی‌پولی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۲
 
 
علیرضا منصوریان
 
سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، برخی از عوامل این باشگاه باید از فوتبال بروند.
به  گزارش ستاره ها به نقل از تسنیم،‌ علیرضا منصوریان پس از پیروزی 2 بر صفر استقلال مقابل لوکوموتیو ازبکستان، اظهار داشت: در ابتدا به همه دوستان تبریک می‌گویم. خیلی خوشحالم که هواداران فوتبال ایران امروز خوشحال هستند. فارغ از هر رنگی باید از اعتبار پرچم سه رنگ کشورمان دفاع می‌کردیم.
باید همیشه مراقب افرادی باشیم که به ما ضربه می‌زنند
وی ادامه داد: هفته شهداست و باید برد امروزمان را به خانواده شهدا تقدیم کنیم. به هواداران‌مان این برد را تبریک می‌گویم که یک لحظه در سخت‌ترین لحظه‌ها نیز ما را و بازیکنان جوان‌مان را تنها نگذاشتند. ما باید در سه جبهه بجنگیم که یک لحظه از کنارمان بغل پا نخوریم، در جبهه بعدی باید با جوانی تیم‌مان که خودمان  را هم شامل می‌شود بجنگیم و در جبهه سوم هم کسانی هستند که هر لحظه باید مراقب‌شان باشیم تا از عقب به ما ضربه نزنند.
متأسفم برای کسانی که معلوم نیست چگونه به فوتبال آمده‌اند
سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: ما در این هفته‌ها خیلی سختی کشیدیم و برخی خواستند تمرکز ما را به هم بزنند. این برد و بردهای هفته‌های اخیر خیلی سخت به دست آمد و شرایط سختی داشتیم. باید بگویم متأسفم برای کسانی که معلوم نیست چگونه به فوتبال آمده‌اند و از این فوتبال بهره می‌برند. بار دیگر می‌گویم که فوتبال مارکتینگ نیست، فوتبال برای مردم است و ما هم عضوی از این فوتبال هستیم تا مردم از فوتبال لذت ببرند. فقط حیف که من مربی هستم و به خاطر جایگاهی که دارم، نمی‌توانم خیلی حرف‌ها را بزنم. ما کسی را جز خداوند، هواداران، شما و خانواده بازیکنان‌مان نداریم. چشم امید ما به این هواداران، به شما و بعد از آن به ساق پای بازیکنان جوان‌مان است که خوشحالم هر روز قیمت‌شان با بازی خوب‌شان بالا می‌رود. شاگردان من هر روز پیشرفت می‌کنند و خوشحالم امروز یک جوان 23 ساله ما (فرشید اسماعیلی) بهترین بازیکن زمین شده و کنار من نشسته است.
بی‌احترامی خیلی بدتر و سنگین‌تر از بی‌پولی است
منصوریان در واکنش به این سؤال که آیا با توجه به اینکه قرار است فردا بخشی از مطالبات بازیکنان پرداخت شود، دیگر شاهد اعتصاب استقلالی‌ها نخواهیم بود، گفت: شما آدرس را اشتباهی رفته‌اید. لازم است عنوان کنم بخش اعظمی از اعتصاب تیم ما به خاطر مسائل غیرمالی بود. شما نباید همه مشکلات را در مسائل مالی جست‌وجو کنید. من به عنوان کسی که خودم فوتبالیست بودم و در باشگاه‌های دیگر هم مربیگری کرده‌ام، می‌دانم که مشکلات مالی در همه جا وجود دارد. بازیکنان ما هم این شرایط را درک می‌کنند، اما بی‌احترامی خیلی بدتر و سنگین‌تر از بی‌پولی است. ما می‌دانیم که مدیریت و اسپانسر باشگاه در تلاش‌اند تا مشکلات مالی را حل کنند اما مسئله‌ای که ناراحت‌مان کرده بود و باعث شد این چالش‌ها عمیق‌تر شود اظهارنظرها بود.
من عامل اصلی تمرین نکردن بودم، چرا سراغ رحمتی و حیدری رفتند؟!
سرمربی تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: متأسفانه برخی افراد فضای فوتبال را با جای دیگری اشتباه گرفته‌اند و در صحبت‌های خود اعلام می‌کنند عوامل (تمرین نکردن تیم استقلال) شناسایی شده‌اند! بله من نفر اول عوامل هستم، چرا دنبال خسرو و رحمتی رفته‌اید؟! من از صبح که از خواب بلند می‌شوم آرامش ندارم و هر روز صبح باید سایت‌ها را چک کنم که آقایان مصاحبه نکرده باشند. ترسی وجود ندارد که نخواهم گفتنی‌ها را بگویم، من امروز نمی‌توانم در مورد حریف ازبک صحبت کنم و می‌خواهم مسائل دیگری را عنوان کنم، هرچند که باید بگویم حریف امروز ما یک تیم ریشه‌دار و بسیار منسجم و منظم بود که کاملاً شبیه تیم ملی ازبکستان بازی می‌کند و اکثر نفراتش ملی‌پوش هستند، همان تیمی که تیم ملی در ازبکستان با آن بازی کرد. شما دیدید امروز لوکوموتیو تا دقیقه 92 دنبال بازی منظم و حساب‌شده بود و باید بگویم با تمام حریفان حوزه خلیج فارس تفاوت داشت. آنها فوتبال را خیلی محکم و فیزیکی بازی می‌کردند.
دلیل نداشت آقایان بخواهند در مورد تک‌تک قراردادها صحبت کنند
وی با اشاره به اختلافش با حسن زمانی، عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال تصریح کرد: هواداران باید خیلی از مسائل را بدانند، تیم ما جوان است  و کلاً دو بزرگ‌تر به نام خسرو و رحمتی دارد. چرا می‌خواهند با برخی صحبت‌ها بالانس تیم ما را برهم بزنند؟! دلیل نداشت آقایان بخواهند در مورد تک‌تک قراردادها صحبت کنند و بگویند که چقدر گرفته‌اند. روز بازی با سایپا آقایان در سه برنامه زنده شرکت کردند! دلیل ندارد آقایان عنوان کنند که 10 درصد قرارداد کاوه رضایی و بهنام برزای کسر شده است و بعد خودشان جای دیگر تکذیب کنند، نه سر من و نه سر اکثر شما خبرنگاران کلاه نمی‌رود. الان در مقطعی هستیم که خبرنگاران تا مسئله‌ای به آنها ثابت نشود به آن نمی‌پردازند، چرا که اگر چاپ کنند و خبر تکذیب شود مسئله حقوقی دارد. یکسری اتفاقات خطرناک اطراف تیم رخ می‌دهد و فقط به این جمله بسنده می‌کنم که خدا برای همه این عوامل کافی است.
همه چیز فقط تمرین نیست، نیاز به حمایت داریم
منصوریان درباره اینکه تیم جوانش بازی‌های خوبی انجام داده و فکر می‌کند در آسیا تا چه مرحله‌ای بالا خواهد رفت، گفت: اول آرزو می‌کنم هر چهار نماینده ایران در آسیا صعود کنند که این باعث می‌شود سهمیه 1+3 ما حفظ شود. اتفاق بعدی بالا رفتن تجربه پلکانی تیم ماست. همان‌طور که به صعود فکر می‌کنیم، می‌خواهیم در مرحله حذفی هم موفق شویم و صعود کنیم. هرچقدر به مرحله بالاتر می‌رسیم، باید باتجربه‌تر و کم اشتباه‌تر باشیم. از یک مسئله خوشحالم که بازیکنان ما موارد تاکتیکی را می‌گیرند و هر نکته‌ای می‌گوییم، در زمین اجرا می‌کنند. البته همه چیز فقط تمرین نیست و شما نیاز به حمایت دارید. حمایت همه جانبه. اگر ما وسط خیابان برویم و دست‌مان را بگیرند، اگر یکی دست‌مان را رها کند، همان‌جا می‌مانیم. درست است در یک راه توکل‌تان به خداست، اما خداوند می‌گوید در یک راه آدم‌های خوب باید وسیله باشند. امیدوارم همه از ما حمایت همه جانبه کنند.
بعد از خداوند همه چیز را در زندگی‌ام از رنگ آبی گرفته‌ام
وی در پاسخ به این سؤال که بعد از بازی با السد قطر با پرچم ایران به نشست خبری آمد و این بازی با شال استقلال به نشست آمده و آیا دلیل خاصی دارد، گفت: این شال را وقتی به نشست خبری می‌آمدم، یکی از هواداران به من داد. یک شال هم دستم بود که قبل از بازی و در هتل یکی از هواداران از من گرفت و یکی دیگر از هواداران هم بغل ماشینم یادگاری می‌خواست و انگار شالی که پشت ماشین بود را دیده بود و  می‌دانست شال آنجاست که آن را هم یادگاری به هواداران دادم. این شالی هم که دستم است، بعد از نشست باید به همان هوادار یادگاری بدهم. ضمن اینکه بازی السد روز مهمی برای فوتبال ایران و ما بود؛ روزی بود که اگر شکست می‌خوردیم، اوت می‌شدیم و لیگ قهرمانان آسیا برای ما تمام بود. ما همیشه پرچم ایران را داریم و این شال هم امانتی است، دست من. من بعد از خداوند همه چیز را در زندگی‌ام از این رنگ آبی گرفته‌ام. بعد از خداوند، اعتباری که خانواده من از اسم علیرضا منصوریان گرفته از پرچم ایران و پرچم استقلال است. پدر من این رنگ را برای من ارث گذاشته و گفته است هیچ وقت مقابل این رنگ نباشم و خوشحالم که یک استقلالی هستم.
متوجه حضور کی‌روش در ورزشگاه نشدم
سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اینکه کی‌روش پس از مدت‌ها به ورزشگاه آزادی آمد و یک بازی را از نزدیک تماشا کرد و با این شرایط فکر می‌کند بازیکنان بیشتری از تیمش به تیم ملی دعوت خواهند شد یا نه، تأکید کرد: من که متوجه حضور کی‌روش در ورزشگاه نشده بودم، اما از او ممنونم که به ورزشگاه آمد. در این مدت هم اگر خودش به ورزشگاه نیامده بود، گروه فنی خوبی دارد که بازی‌ها را به صورت دقیق آنالیز می‌کنند. قبل از حضورم در نفت من همین کار را در تیم ملی می‌کردم. درست است سرمربی تیم امید بودم، اما عضو گروه فنی تیم ملی و دستیار کی‌روش بودم. خوشحالم که او آمد و این جوان‌ها را دید که این بازیکنان می‌توانند گارانتی فوتبال ما برای جام جهانی 2022 و 2026 باشند.
دوستی من و کی‌روش بعد از جدایی‌ام از تیم ملی حفظ شده است
منصوریان در خصوص اینکه آیا از کی‌روش هم مشورتی برای این بازی گرفته بود یا نه، گفت: من از زمان تیم ملی با کی‌روش دوست هستم و بعد از آن هم دوستی ما کاملاً حفظ شده است. در یک ماه گذشته کمتر تماسی باهم داشتیم و بیشتر پیامک بود، اما اگر ایران بود بیشتر می‌توانستیم با هم صحبت کنیم. اکنون خوشحالم که آمد و بازیکنان ما را دید.
نباید از اسماعیلی سؤال حاشیه‌ای پرسیده شود
خبرنگاری از فرشید اسماعیلی سؤال کرد: «برای استقلال هفته‌های سختی گذشت و با توجه به این اعتصاب‌ها، این برد چقدر به شما انگیزه و روحیه داد؟»، که علیرضا منصوریان پاسخ داد: نباید از فرشید اسماعیلی بخواهیم که به این سؤال پاسخ بدهد و کمک نکنیم فرشید جوابگوی این‌گونه سؤالات حاشیه‌ای باشد. او باید در روزهای دیگر جواب‌گوی مسائل مهم‌تری باشد. الان وظیفه‌اش است که تمرین کند و با بازی‌های خوبش پاسخ مادرش را بدهد که دعاگوی اوست. اگر بازهم از او سؤال حاشیه‌ای پرسیده شود، من پاسخ می‌دهم.
امیدوارم که تیم ملی فارغ از هر رنگی موفق شود و به جام جهانی صعود کند
منصوریان در خصوص تیم ملی و اینکه برد مقابل قطر و چین گویا برای او هم اهمیتی زیادی دارد، گفت: این موضوع بسیار برای من مهم است. هیچ وقت یادم نمی‌رود که با استرالیا مساوی کردیم، آمریکا را بردیم و اینجا محمد نصرتی با یک سر به بحرین صعود تیم ملی را به جام جهانی رقم زد و مردم چقدر خوشحالم شدند. این افتخار را داشتم که در اولسان کره‌جنوبی هم در کادرفنی تیم ملی باشم و صعود به جام جهانی را رقم زدیم. آن روزها فراموش نمی‌شود که مردم خوشحال شدند. برای من فرقی ندارد چند بازیکن از تیم ما دعوت شوند، امیدوارم که تیم ملی فارغ از هر رنگی موفق شود و به جام جهانی صعود کند. بعد از آن باید بتوانیم با یک برنامه لجستیکی برای اولین بار از مرحله گروهی جام جهانی هم صعود کنیم.
سرمربی استقلال در پایان نشست خبری گفت: خیلی برای من لذت‌بخش است وقتی بعد از یک برد در وسط زمین تشویق هواداران‌مان را می‌بینم و این اتفاقات به من روحیه و انرژی می‌دهد. فقط از این هواداران عزیزمان یک خواسته برای مسابقات‌مان است و یک خواسته برای فردا بعدازظهر دارم. خواهش می‌کنم در مسابقات لیزر نیاورند. این اتفاق باعث شد داور چند بار به من تذکر بدهد. لیزر انداختن برای هیچ‌کدام از هواداران تیم‌های ما خوب نیست و باعث محرومیت‌مان هم می‌شود. برای فردا بعدازظهر هم از مردم و این جوان‌ها خواهش می‌کنم به احترام آتش‌نشان‌ها شب آرامی را سپری کنیم و از ترقه‌ها و اتفاقات ناگوار دوری کنیم تا سال سختی که داشتیم به احترام آتش‌نشان‌ها با تلخی به پایان نرسد.
صبح امروز یک چالش بزرگ داشتیم
وی در جمع خبرنگاران نیز اظهار داشت: ما امروز صبح یک چالش بزرگ را پیش رو داشتیم و اصلاً برای برخی افراد مهم نیست که ما نماینده ایران در لیگ قهرمانان هستیم. خدای نکرده اگر امروز بازی را واگذار می‌کردیم چه کسی جوابگوی پرچم کشورمان و میلیون‌ها هوادار بود؟! در حال حاضر تأکید می‌کنم که ما بیش از هر چیز نیاز به آرامش داریم. یک زمانی دنبال زمین تمرین بودیم، اما الان خیلی به عقب‌تر برگشتیم و دنبال آرامش هستیم.
رمز موفقیت پرسپولیس اتحاد است
منصوریان در مقایسه هیئت مدیره دو باشگاه پرسپولیس و استقلال عنوان کرد: رمز موفقیت پرسپولیس اتحاد است، اما در مجموعه ما خیلی رفتارهای آماتور انجام گرفت. با این وجود در کنار این مسائل ما تصمیم گرفتیم در تیم‌مان اتحاد به وجود بیاوریم که موفق بودیم. من اعضای هیئت مدیره خیلی از باشگاه‌ها را نمی‌شناسم و به طور مثال در ذوب‌آهن فقط سعید آذری را می‌شناسم.
بخش اعظمی از عوامل باشگاه استقلال باید از این فوتبال کنار بروند
سرمربی تیم فوتبال استقلال در ادامه خاطرنشان کرد: من در ابتدای فصل به بازیکنان جوانم گفتم هر مشکلی دارند آن را از طریق بزرگ‌ترهای تیم به من برسانند، اما این مشکلات آنقدر زیاد شده است که بازیکنان بزرگ‌تر ما دیگر خسته شده‌اند از بس صحبت‌های جوان‌ترها را شنیده‌اند. کنار این مشکلات مالی بی‌احترامی‌ها هم اضافه شده و این بی‌احترامی دوستان است که همه را خسته کرده است. به عقیده من بخش اعظمی از عوامل باشگاه باید از این فوتبال کنار بروند.
برخی عوامل باشگاه اجازه ندادند برنامه‌های افتخاری پیاده شود
وی با تشکر از بهرام افشارزاده یادآور شد: من از افشارزاده تشکر می‌کنم که من را به استقلال آورد. او از همان روزی که من آمدم در کنارم بودم. افشارزاده همیشه به من می‌گفت که اجازه بدهم او به عنوان نفر اول سد راه مشکلات باشد. امروز هم افتخاری در کنار ماست و در این روزهای سخت با مشکلات می‌سازد. همه ما در استقلال روزهای سختی را سپری می‌کنیم و همین‌جا به هواداران اعلام می‌کنم پشت این بردها زحمات زیادی وجود دارد. لازم است بگویم که افتخاری برای حل مشکلات مالی باشگاه برنامه‌ای داشت که مخالفت برخی عوامل در باشگاه مانع اجرای این برنامه می‌شود.
تاج باید از سال آینده برای باشگاه گارانتی در نظر بگیرد
منصوریان با اشاره به طلبش از باشگاه نفت نیز خاطر نشان کرد: به عقیده من تاج باید از سال آینده برای باشگاه گارانتی در نظر بگیرد. به طور مثال اگر باشگاهی مدعی شد که در فصل می‌خواهد 22 میلیارد هزینه کند ضمانت‌نامه بدهد که این هزینه را انجام می‌دهد و اگر از پس آن برنیامد سازمان لیگ همه حق و حقوق بازیکنان را بدهد.
نباید کاری کنیم که لبخند هواداران به گریه تبدیل شود
وی درباره اینکه گفته می‌شود استقلال هم می‌خواهد مثل پرسپولیس از هوادارانش کمک بگیرد، گفت: بله ممکن است ما هم مثل پرسپولیس این طرح را اجرا کنیم. به هر حال این دو باشگاه برای وزارت ورزش هستند و مشکلات‌شان مشترک است. نباید کاری کنیم که لبخند هواداران به گریه تبدیل شود.
14
کد مطلب: 99165