ممانعت از فعالیت دستفروشان در چهار راه ولیعصر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۲
 
دستفروشان که مطابق عرف در واپسین روزهای باقیمانده از سال بساط کسب و کار خود را در محدوده تقاطع خیابان ولیعصر (عج) با انقلاب در تهران دایر می‌کنند ساعتی پیش توسط عوامل انتظامی از ادامه فعالیت منع شدند.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری ایلنا: دستفروشانی مطابق عرف جاری همیشه در واپسین روزهای باقیمانده از سال بساط کسب و کار خود را در محدوده تقاطع خیابان ولیعصر (عج) با انقلاب اسلامی شهر تهران دایر می‌کردند، اما ساعتی پیش توسط عوامل انتظامی از ادامه فعالیت منع شدند.

حوالی ظهر امروز (سه‌شنبه ۱۷ اسفندماه) یکی از شهروندان تهرانی در تماس با ایلنا از حضور عوامل انتظامی در محدوده چهارراه ولیعصر برای جلوگیری از فعالیت دستفروشانی خبر داد که مطابق معمول در روزهای پایانی هر سال بساط کسب و کار خود را در پیاده روهای این محدوده از پایتخت دایر می‌کنند.

خبرنگار ایلنا که دقایقی بعد از خاتمه این تماس خبری برای بررسی صحت این خبر در محدوده چهار راه ولیعصر تهران حاضر شد مشاهده می‌کند که ضلع جنوب غربی چهار راه ولیعصر برخلاف روزهای گذشته از حضور دستفروشان خالی است و معدودی از آنها مشغول جمع آوری باقیمانده اجناس خود هستند و در مقابل  گروهی از عوامل انتظامی که با موتورسیکلت‌ خود در محل حاضر بودند کنار نرده‌های فلزی این قسمت از پیاده روی چهارراه ولیعصر مستقر شده بودند.

در این باره برخی از عوامل انتظامی نیز اعلام کرده‌اند که ظاهرا شکایت کسبه و سد معبر از دلایل محول شدن این ماموریت به آنها بوده است.

همچنین معدود دستفروشانی که در این فاصله زمانی سرگرم برچین باقیمانده بساط کسب و کار روزانه خود از محدوده چهار راه ولیعصر تهران بودند نیز به صورت جداگانه به ایلنا گفتند: امروز برخلاف روزهای گذشته  برچیدن بساط دستفروشی آنها از ضلع جنوب غربی چهار راه ولیعصر آغاز شده است و عوامل انتظامی بعد از اطمینان از تخلیه این قسمت به محل استقرار دیگر همکاران آنها در سایر اضلاع باقیمانده از محدوده چهار راه ولیعصر رفته‌اند.

آنها افزوند: نمی‌دانیم که به چه دلیلی دیگر اجازه ماندن در این محدوده را نداریم و کجا قرار است به ما اجازه کسب و کار داده شود.
14
کد مطلب: 98622