یادگاری جیرانی و خسرو شکیبایی در یک مستند / عکس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۵
 
مستند زندگینامه خسرو شکیبایی به کارگردانی "نیما ذاکر" آخرین مراحل پس از تولید را به سر برده و سال آینده اکران خواهد شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری میزان: نیما ذاکر کارگردان تئاتر و مستند ساز سینما با اعلام ساخت مستندی درخصوص "خسرو شکیبایی" گفت: جرقه اولیه ساخت این مستند درست بعد از فوت آقای شکیبایی اتفاق افتاد. برای من و هم سن و سالهای من خسرو شکیبایی بسیاری از خاطرات را ساخته و به نوعی تلویزیون و سینما را معنا کرده است.
 
  خسرو شکیبایی
 
 
وی ادامه داد: برای ساخت این مستند در ابتدا با خانم پروین كوشیار همسر خسرو شکیبایی  تماس گرفتم و بعد از چند روز با "پوریا شكیبایی" كه آن روزها در استرالیا اقامت داشت ارتباط برقرار كردم. خوشبختانه خانواده شکیبایی از این موضوع استقبال کرده و از آن روز تا الان پوریا مثل برادر کنار من بوده و در جمع آوری اطلاعات مثل پشت صحنه ها، عكس ها و فایل های صوتی کمک های فراوانی به من کرده است.
 
کارگردان نمایش "مرگ" با اشاره به مصاحبه با هنرمندان بزرگ درباره شکیبایی تصریح کرد: برای این مستند با هنرمندان فراوانی مصاحبه انجام دادم اما دو مصاحبه برای من بسیار به یاد ماندنی است. یکی مصاحبه با مسعود كیمیایی و دیگری مصاحبه همزمان با لیلا حاتمی و علی مصفا بود. 
 
  خسرو شکیبایی
 
وی با بازخوانی برخی از این مصاحبه ها افزود: در این مصاحبه ها هرکس به نوبه خود در مورد شکیبایی صحبت می کرد که من تکه هایی از آنها را می گویم.
  • مسعود کیمیایی: پیدایی های خسرو كم بود و پنهان هاش زیاد.
    پوران درخشنده: قبل از اینكه بازیگر خوبی باشه انسان خوبی بود.

    كیومرث پور احمد: غیر قابل رقابت بود و رقیب هیچكس نبود.

    اصغر همت: خسرو شكیبایی توقع همه را در مورد بازیگری بالا برد. 
وی از مراحل نهایی پس از تولید خبر و ادامه داد: این مستند در حال حاضر مراحل پایانی تدوین را می گذارند و به زودی آماده نمایش شده و قصد دارم در جشنواره های داخلی و خارجی شرکت کنم.
 
این مستندساز جوان با اشاره به همکاری مشترک خود با پوریا شکیبایی تاکید کرد: این مستند برای من علاوه براتفاقی هنری و ادای دین به مرحوم شکیبایی، دوستی به نام پوریا شکیبایی را به ارمغان آورد. این دوستی تا جایی ادامه دارد که به امید خدا سال آینده در نمایشی مشترک با وی روی صحنه تئاتر خواهم رفت.
 
  خسرو شکیبایی

وی با اشاره روزهای پایانی نمایش تازه اش خاطرنشان کرد: این شب ها نمایشی به نام "سرشاخ" را با حدوداً 18 بازیگر روی صحنه برده ام که روزهای پایانی خود را طی می کند و این نمایش آخرین فعالیت من در سال 95 خواهد بود.
14
کد مطلب: 98110