برپایی جشن های پر هزینه در مهد کودک ها
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
 
مهد کودک
 
مهد کودک
 
هر سال در آستانه سال جدید، مهدهای کودک اقدام به برپایی جشن پایان سال می کنند و گاه این جشن ها هزینه های زیادی را برای خانواده ها به دنبال دارد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری میزان: هر سال در آستانه سال جدید، مهدهای کودک اقدام به برپایی جشن پایان سال می کنند و گاه این جشن ها هزینه های زیادی را برای خانواده ها به دنبال دارد.

در آستانه سال نو، برخی از مهدهای کودک اقدام به برگزاری جشن ها و مراسم های ویژه برای کودکان می کنند. جشن هایی که در بسیاری از مواقع هزینه های زیادی را برای خانواده ها به دنبال دارد.

از برگزاری جشن پایان سال و دعوت از گروه های موسیقی و ارائه هدیه به کودکان گرفته تا برپایی سفره هفت سین و دعوت از عکاس برای گرفتن عکس های یادگاری از کودکان از جمله برنامه هایی است که مهدهای کودک برای کودکان در نظر می گیرند.

این مراسم، قطعا برای والدین کودکان هزینه هایی را در بر دارند. هزینه هایی که گاه از یک ماه شهریه یک کودک در یک مهدکودک نیز بیشتر است.

در این شرایط اما، همه خانواده ها راضی به برپایی مراسم های این چنینی نیستند. هزینه چنین مراسمی برای برخی از خانواده ها، هزینه مضاعفی است که آنها علاقه ای به پرداخت آن ندارند اما به اجبار مسئولان مهدهای کودک باید این هزینه ها را متحمل شوند.

در همین رابطه، حبیب الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: برنامه هایی از جمله جشن پایان سال برای کودکان در مهدهای کودک در شرایطی قابلیت اجرا دارد که با رضایت والدین صورت گیرد.

وی افزود: همچنین میزان هزینه اضافه ای که از سوی مهدهای کودک از والدین کودکان گرفته می شود باید قابل قبول باشد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با تاکید بر برخورد سازمان بهزیستی کشور با مسئولان مهدکودک های متخلف اظهارکرد: در صورتی که خانواده ها با برگزاری مراسم های پایان سال و هزینه های این مراسم مخالفت کنند اما مهدها آنها را وادار به پرداخت این مبالغ کنند، قطعا سازمان بهزیستی با مسئولان مهدهای کودک برخورد خواهد کرد.

مسعودی فرید از در نظر گرفتن یک سامانه پیامکی برای ارسال تذکرات در رابطه با مهدهای کودک متخلف خبرداد و تصریح کرد: خانواده ها می توانند تخلف مهدهای کودک در رابطه با جشن های پایان سال را به سامانه 30000123 پیامک کنند.
14
کد مطلب: 97954