مرحله یک‌هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا
نبرد آرزومندان مقابل رویاپردازها/ گواردیولا به دنبال اعاده حیثیت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۵
 
 
لیگ قهرمانان اروپا
 
یک طرف، تیم‌هایی صف کشیده‌اند که از لیگ قهرمانان، تجربه شکست در فینالش را دارند و سوی دیگر تیمی پرستاره است که پس از یک نیمه‌ نهایی خواب فینال را می‌بیند.
به گزارش ستاره ها به نقل از تسنمیم، هر چند امروز (سه‌شنبه) لیگ قهرمانان به اندازه 2 شب اول هیجان‌انگیز به نظر نمی‌رسد اما برای کوچک‌های بزرگ شده و غول‌کش‌های افت کرده بهترین فرصت برای به راه انداختن یک آتش‌بازی درست و حسابی تلقی می‌شود.
بایرلورکوزن - اتلتیکومادرید؛ جویندگان طلا
داستان اروپایی 2 تیم شباهت غریبی به هم دارد؛ هر به فینال معتبرترین جام باشگاهی قاره رسیده‌اند اما قهرمان نشده‌اند. اتلتیکو 3 بار و لورکوزن یک بار و جالب اینکه 2 باخت اتلتیکو و شکست بایرلورکوزن مقابل رئال مادرید شکل گرفت. حالا هر 2 تیم برای رسیدن به جایی که قبلا حضور داشتند، باید همدیگر را شکست دهند. قسمت اول این جنگ امشب از ساعت 23:15 در ورزشگاه بای آره‌نای لورکوزن  اکران می‌شود. لورکوزن در لیگ داخلی روزهای پرفراز و نشیبی را پشت سر می‌گذارد اما اتلتیکومادرید حداقل در چند هفته اخیر به لطف خط حمله قدرتمندش روزهای خوبی دارد. زدن 7 گل در 2 بازی اخیر قدرت تهاجمی کاراسکو، تورس، گامیرو و البته گریزمان را به رخ کشیده اما لورکوزن دفاع منظمی دارد و با اتکا به سرعت کمپل و بالعربی (زننده سریع‌ترین و پنجاه‌هزارمین گل تاریخ بوندس‌لیگا) در فاز تهاجمی خطرناک نشان می‌دهد.
غایبان بازی
چارهان‌اوغلوی ترک از بایرلورکوزن تنها محروم بازی است اما تا دلتان بخواهد مصدوم غایب وجود دارد؛ از خوان‌فران، فرناندس، تیاگو و گودین اتلتیکویی تا «تاه» از لورکوزن.
رویارویی‌های قبلی
در 4 بازی گذشته، سهم هر تیم یک برده بود و 2 تساوی هم بین رقبای امشب رقم خورده است.
داور بازی
ویلیام کالوم از اسکاتلند همراه کمک‌های هموطنش قضاوت بازی را به عهده دارند.
منچسترسیتی - موناکو؛ در محاصره خط آتش رویایی
منچسترسیتی حتی در میزبانی ورزشگاه اتحاد هم باید مراقب خط حمله رویایی موناکو باشد؛ خط حمله‎‌ای که با درخشش فالکائوی کلمبیایی و  برناردو سیلوا بیش از همه باشگاه‌های اروپایی در فصل جاری گل زده است؛ دقیقا 52 گل!

تیم ژاردیم در صدر جدول لوشامپیونه با شتاب به سمت کسب اولین قهرمانی لیگ از سال 2000 پیش‌ می‌رود و  بخت اول است. در سوی مقابل اما منچسترسیتی پس از سال‌ها حضور در سطح اول فوتبال اروپا دیگر آن تیم کم‌تجربه سابق نیست. حضور در نیمه‌ نهایی فصل گذشته حسابی تیم گواردیولا را آبدیده کرد.
یک تیم ستاره سالار
مصدومیت گابریل خسوس، ستاره تازه‌وارد تیم بیش از اینکه  یک ضربه  تلقی شود، توفیقی اجباری به نام بازگشت سرخیو آگوئرو، ستاره خط حمله و بهترین گلزن تاریخ منچسترسیتی را در پی داشت!  این موضوع نشان می‌دهد سیستم ستاره‌سالار شیخ منصور، مالک باشگاه تا چه اندازه خوب جواب داده و منچسترسیتی را  به تدریج دارای هویتی در لیگ قهرمانان کرده است.
داور بازی
امشب جدال بهترین خط حمله اروپا با ستارگان پراکنده  منچسترسیتی، شب جالبی در استادیوم اتحاد رقم می‌زند. این 2 تیم هرگز در میادین اروپایی مقابل هم قرار نگرفته‌اند. باید دید سوت آغاز متیو لاهوز، داور اسپانیایی در غیاب بوشیلا و ژمرسون از موناکو ، سرآغاز خوشبختی کدام تیم می‌شود.
14
کد مطلب: 97278