نماینده ترامپ در سازمان ملل: تصویب قطعنامه ضداسرائیلی اشتباه بود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
 
نیکی هیلی
 
نیکی هیلی
 
نماینده منتخب ترامپ در سازمان ملل متحد مدعی شد، تصویب قطعنامه اخیر در شورای امنیت علیه شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری باعث جلوگیری از پیشبرد مذاکرات صلح در منطقه می‌شود.
به گزارش ستاره ها به نقل از ایسنا، نیکی هیلی که از سوی دونالد ترامپ به عنوان سفیر آتی آمریکا در سازمان ملل متحد معرفی شده است، در جلسه‌ای در سنا اظهار کرد، اقدام اخیر در شورای امنیت در خصوص تصویب قطعنامه‌ای که شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در کرانه باختری را محکوم کرد، در واقع مانعی بزرگ بر سر راه دستیابی به صلح در منطقه ایجاد می‌کند.
به نقل از خبرگزاری فرانسه،  وی در کمیته روابط خارجی سنا اظهار کرد: قطعنامه ۲۳۳۴ سازمان ملل اشتباهی بسیار بزرگ بود که دستیابی به توافق صلح میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها را سخت‌تر از گذشته کرد.
این ستاره در حال ظهور حزب جمهوری‌خواه در بخش دیگری از اظهارات خود تصریح کرد که آمریکا برای مبارزه با گروه تروریستی داعش و مقابله با دیگر چالش‌های مشترک به کمک روسیه نیاز دارد.
هیلی خاطرنشان کرد: هرچند آمریکا با اقدامات روسیه در اوکراین و روسیه مخالف است، اما با این حال واشنگتن به کمک مسکو برای رویارویی با داعش نیاز دارد.
وی در ادامه گفت: فکر می‌کنم ما باید به روس‌ها بفهمانیم که نسبت به اتفاقاتی که در اوکراین و کریمه می‌افتد، رضایت نداریم و درباره سوریه نیز به همین ترتیب است.
نماینده منتخب ترامپ در سازمان ملل متحد اضافه کرد: با این حال به آن‌ها خواهیم گفت که به کمکشان برای مبارزه با تهدیدهایی که در آن مشترک هستیم، نیاز داریم.
این مقام آمریکایی همچنین اظهار کرد: واشنگتن باید در برخورد با روسیه دقت عمل بالایی داشته باشد زیرا مسکو طرف قابل اعتمادی نیست.
وی با اشاره به تحریم‌های کشورش علیه روسیه تصریح کرد: این تحریم‌ها باید تا زمانی که روسیه در سیاست خارجی خود تغییری اساسی ایجاد کند، ادامه داشته باشد.
14
کد مطلب: 94240