ترزا می: راهبرد بریگزیت را ارائه می‌دهم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۸
 
ترزا می
 
ترزا می
 
نخست وزیر انگلیس امروز (یکشنبه) گفت، طی چند هفته راهبردش در قبال مذاکرات بریگزیت و نحوه تلاش‌های خود برای دستیابی به توافقی درست درباره آن را تعیین خواهد کرد.
به گزارش ستاره ها؛ ترزا می، نخست وزیر انگلیس در مصاحبه با شبکه اسکای نیوز گمانه‌زنی‌ها درباره مبهم بودن طرح‌هایش را رد کرد.

وی از پاسخ دادن به سوالی درباره اولویت‌ دادنش به مهار مهاجرت در قبال دسترسی کشورش به بازار واحد اتحادیه اروپا طفره رفت اما گفت: این یک انتخاب دوگانه نیست.

وی اظهار داشت: من طی چند هفته آینده حزئیات بیشتری درباره طرحم برای بریتانیا را تعیین خواهم کرد و این به نوعی دستیابی به توافقی درست برای بریگزیت است اما همچنین مربوط به اصلاحات اقتصادی می‌شود. مساله درباره دستیابی به توافقی است که در سطح بین‌المللی "درست" و در داخل "عادلانه" باشد.

به دنبال طرح این اظهارات ترزا می‌، نیکولا استورجن، وزیر اول اسکاتلند نیز گفت: اطلاعات چندانی از طرح‌های بریتانیا به منظور خروج از اتحادیه اروپا به او داده نشده و این وضعیت در حالی که شش ماه از رفراندوم بریگزیت می‌گذرد، غیرقابل پذیرش است.

پیش از این نماینده مستعفی انگلیس در اتحادیه اروپا اعلام کرده بود اهداف بریگزیت مبهم است. وی دلیل استعفایش را آشفتگی و ابهام در روند بریگزیت خواند.
14
کد مطلب: 93421