دریده شدن شکم کودک ۵ ساله توسط سگ
برای امیر محمد دعا کنید
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۸
 
حمله سگ به کودک
 
حمله سگ به کودک
 
پدر امیر محمد داوری؛ کودکی که شکم او توسط سگ دریده شده و روده کوچک او از دست رفته است، گفت: پسرم روز گذشته تحت عمل جراحی قرار گرفته است.
به گزارش ستاره ها؛ وحید داوری  اظهارکرد: پزشکان روز گذشته عمل جراحی  امیر محمد را انجام دادند که بنا بر گفته آنان باید بر خدا توکل کنیم تا وضعیت جسمی امیر محمد تغییر کند.
وی با بیان اینکه زخم‌های امیر محمد همواره عفونت می‌کند و نیازمند پانسمان است، ادامه داد: به منظور بهبود عفونت‌های امیر محمد حدود چهار ماه باید در بیمارستان کودکان شیخ مشهد بستری باشد و سپس برای اعزام به تهران تصمیم گیری خواهد شد. براساس نظر پزشکان باید پیوند روده انجام شود که این مهم در سنین کودکی امکان پذیر نیست.
داوری خاطرنشان کرد: اگر روند درمان امیر محمد بدون مشکل سپری شود و زخم های وی بهبود یابد حداقل دو سال دیگر می‌توانیم پیوند روده را انجام دهیم. طبق گفته پزشکان تاکنون چهار نفر در دنیا پیوند روده انجام داده اند. سه نفر از بیماران در این عمل جان خود را از دست داده اند، بنابراین توکل همه ما برخداوند است تا بار دیگر امیر محمد را به ما ببخشد.
به گزارش ایسنا، براثر حمله سگ به کودک پنج ساله از اهالی روستای جلگه شوقان از توابع شهرستان بجنورد شکم وی دریده شده و روده کوچک او از بین رفت. کودک برای انجام درمان به بیمارستان امام علی(ع) بجنورد و سپس برای ادامه درمان به بیمارستان شیخ مشهد اعزام شده است.
در پی تشکیل کمپین های مردمی برای کمک به کودک، استانداری خراسان شمالی ضمن تقدیر از مردم  اعلام کرده است، هزینه های درمان کودک توسط استانداری، بهزیستی و هلال احمر خراسان شمالی پرداخت می‌شود.
عضو شورای اسلامی شهر بجنورد نیز از آنچه که او، ورود دیرهنگام مسئولان استانی برای درمان کودکی که شکمش توسط سگ دردیده شده بود، عنوان کرد، گلایه کرد.
جمشید گریوانی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به اینکه سال گذشته یک جوان بر اثر برق گرفتگی فلج شد و از سوی ارگان‌های ذی ربط حرکت خاصی انجام نشد، ادامه داد: اما بعد از اینکه خبر این جوان امسال در رسانه‌ها و فضای مجازی منتشر و احساسات مردم تحریک شد، مسئولان به دیدار این جوان رفتند. رسیدگی به مسائل اجتماعی وظیفه ذاتی مسئولان است که باید انجام شود.
وی با تصریح بر اینکه آزموده را آزمودن خطاست، ادامه داد: متاسفانه در هفته گذشته شاهد سگ گرفتگی یک کودک پنج ساله بودیم. پدر این کودک بعد از گذشت پنج روز به اتاق بنده در محل شورای شهر مراجعه و اظهار کرده که پولی برای درمان فرزند خود ندارم. پدر این کودک اظهار کرده بود که پزشکان بیمارستان امام علی(ع) فرزندم را جواب کرده و گفته اند باید به بیمارستان شیخ مشهد انتقال دهید.
این عضو شورای اسلامی شهر بجنورد تصریح کرد: دوباره این موضوع در فضای مجازی منتشر شد و بعد از آن بود که مسئولان در صحنه حاضر شدند. بعد از اینکه این مطلب در فضای مجازی منتشر شد خیران به کمک آمدند که مبالغی نیز جمع آوری شد.
گریوانی اظهار کرد: چرا باید این موضوعات به‌جایی برسد که در کمپین و فضای مجازی انتشاریافته و بعد مسئولان نسبت به حل موضوع وارد شوند؟
وی گفت: این رویه و رویکرد در شان جامعه ما  نیست و مسئولان باید در این راستا تدبیر کرده و چاره‌اندیشی کنند.
14
کد مطلب: 93420