فیگو: کریستیانو رونالدو یک تاریخ‌ساز است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۹
 
فیگو
 
فیگو
 
کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال پرتغال به ستایش از هموطنش پرداخت و او را یک تاریخ ساز و مرجع در فوتبال اروپا و جهان دانست.
به‌ گزارش ستاره ها ‌و ‌به نقل از EFE، رئال‌ مادرید در آغاز دور برگشت لالیگا، جشنواره گل به راه انداخت و توانست گرانادا را با پنج گل از پیش رو بردارد. لوییس فیگو یکی از چهره های بزرگی بود که در سانتیاگو برنابئو حضور داشت و بازی را از نزدیک تماشا کرد.
او درباره حضور مجدد در این ورزشگاه گفت‌: حضور در برنابئو همواره حس زیبایی به من داده است؛ به ویژه در روزی که کریستیانو رونالدو در آن از توپ طلای خود رونمایی کرد. توانستیم روزی زیبا را رقم بزنیم. رئال‌ مادرید بازیکنان بزرگی در اختیار داشته و دارد.
فیگو درباره دستیابی خود به توپ طلا در سال ۲۰۰۰ ‌هم اضافه کرد: سال بسیار مهمی برای من و رئال‌ مادرید بود. در آن سال بارسلونا را ترک کردم تا پیراهن رئال‌ مادرید را بر تن کنم. با قهرمانی در لالیگا توانستم توپ طلا را به دست آورم. آن سال برای من بسیار مهم بود.
ستاره پیشین تیم‌ ‌ملی فوتبال پرتغال به ستایش از رونالدو پرداخت و درباره دستیابی این بازیکن به چهار توپ طلا گفت‌: به هیچ وجه عجیب نیست. رونالدو بازیکن بسیار بزرگی به شمار می‌رود و طبیعی است توپ طلا را هم چندین بار به دست آورد. در ۱۰ سال اخیر شاهد رقابت شدید بین مسی و رونالدو بودیم. این باعث شده است بگویم رقابت این دو بازیکن بسیار متفاوت با رقابت زمان ما بود. دستیابی یک بازیکن به توپ طلا تا آخرین روز مشخص نیست اما در سال ۲۰۱۶ همه مطمئن بودند که توپ طلا به رونالدو می‌رسد.
فیگو در پایان سخنان خود گفت‌: رونالدو یک الگو و مرجع در فوتبال است. او یک تاریخ‌ساز در دنیای فوتبال  به شمار می‌آید  و از محبوبیت زیادی برخوردار است.
14
کد مطلب: 93375