بیانیه شماری از ملی‌پوشان دوومیدانی علیه فدراسیون: آقای سلطانی‌فر! تا دیر نشده تدبیر کنید
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷
 
 
دوومیدانی
 
شماری از دوومیدانی‌کاران کشورمان با انتشار نامه‌ای، اعتراض خود را به وضعیت موجود این رشته اعلام کردند.
به گزارش ستاره ها؛ در این بیانیه که به امضای 12 دوومیدانی‌کار کشورمان رسیده، آمده است:
«نیروی انسانی در تمام دنیا مهمترین سرمایه هر سازمانی بوده و در فدراسیون‌ها و تیم‌های ورزشی هم ورزشکاران و مربیان این نقش را ایفا می‌کنند و در صورتی که توجهی به وضعیت تمرینی و معیشتی آنها نشود، قطعا آن فدراسیون با شکست و ناکامی روبه‌رو خواهد شد.
فدراسیون دوومیدانی ایران هم از جمله سازمان‌هایی است که نیروی انسانی زیادی در خود دارد، اما آنچه که اهمیت دارد نحوه رسیدگی و توجه به آنها است که از دیرباز دچار مشکل بوده و این روزها بیش از همیشه نمایان شده است.
دوومیدانی‌کاران از جمله ورزشکاران محجوبی هستند که با وجود مشکلات مالی و کمبود امکانات همیشه از جان و دل مایه گذاشته‌ و هیچ‌گاه کم‌کاری نکرده‌اند؛ تا جایی که توانستند این رشته را در زمره رشته‌های مدال‌آور در المپیک ثبت کنند و تاریخ‌ساز شوند، اما متاسفانه بعد از این موفقیت‌ها توجهی که باید می‌شد، نشد و این روزها تصمیماتی در فدراسیون اتخاذ می‌شود که نه تنها چیزی از مشکلات ورزشکاران و مربیان کم نکرده، بلکه آنها را از مسیر اصلی خود برای موفقیت در مسابقات آینده دور کرده است.
مجید کیهانی، رئیس فدراسیون دوومیدانی در برنامه‌های انتخاباتی خود از آوردن اسپانسر به دوومیدانی و برگزاری لیگ پویا و با کیفیت خبر داد و مسئولان هیئت‌ها نیز برهمین اساس به او رای دادند، اما هیچ یک از برنامه‌های وی تاکنون عملی نشده و کارهای غیر منطقی که صورت می‌گیرد این رشته را بیش از بیش به قهقرا برده و روز به روز وضعیت بدتر از گذشته می‌شود.
تامین مالی بودن یکی از مهمترین دغدغه‌های هر ورزشکاری است و قطعا نبود آن تمرکز او را برای تمرین و مسابقه از بین می‌برد، اما در فدراسیون فعلی که تصمیمات عجیب و غریب زیادی در آن گرفته می‌شود، تنها چیزی که اهمیت ندارد، آینده ورزشکاران است و مشخص نیست قطع شدن حقوق ورزشکاران با چه دلیل و منطقی بوده است. وقتی ورزشکاران لیگ قدرتمند ندارند و حقوقی هم به آنها پرداخت نمی‌شود که بتوانند از طریق آن خود را تامین کنند، چطور به آینده ورزشی خود امیدوار باشند و برای کشور افتخار آفرینی کنند؟ آیا مسئولی در فدراسیون پیدا می‌شود که یک روز بدون حقوق کار کند؟ آیا رئیس فدراسیون که سابقه‌ای در این رشته ندارد، یک روز می‌تواند تمرینات طاقت فرسای دوندگان، پرتاب کنندگان و پرشی‌ها را تحمل کند؟ کسانی که این شرایط را به وجود آورده‌اند چطور می‌توانند پیش وجدان خود پاسخگو باشند؟
با این وجود تمام فرزندان دوومیدانی ایران، علاوه بر نداشتن حمایت مادی، در حمایت های روحی و معنوی و حفظ جایگاه خود از سوی فدراسیون نیز دچار مشکل شده و با بدقولی و عدم برنامه ریزی مناسب و اجرای ناصحیح آنها آینده خوبی را متصور نیستند و علی‌رغم میل باطنی برای شرکت در اردوها و مسابقات آتی علاقه‌ای نشان نخواهند داد.
درخواست ما به عنوان جمعی از ملی‌پوشان دوومیدانی که دغدغه جدی این رشته را داریم از مسئولان وزارت ورزش و در راس آن مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش این است که تا دیر نشده تدبیری صورت بگیرد که خدایی ناکرده در آینده نه چندان دور حسرت روزهای از دست رفته خورده نشود.
اسامی برخی افرادی که در این نامه آمده است:
محمد صمیمى: رکورددار جوانان پرتاب دیسک-نقره بازى‌هاى آسیایى-قهرمان دانشجویان جهان
کاوه موسوى: رکوردار پرتاب چکش ایران-نقره بازى هاى آسیایى-شرکت در دو دوره المپیک
محمود صمیمى: قهرمان ارتش هاى جهان-نقره دانشجویان جهان-برنز قهرمانى آسیا-شرکت در المپیک-پرتاب دیسک
محمد ارزنده: رکوردار پرش طول ایران-نقره قهرمانى داخل سالن آسیا-شرکت در دو دوره المپیک
على ثمرى: قهرمان بازى‌هاى ساحلى-پرتاب وزنه
پژمان قلعه‌نویى: رکورددار جوانان پرتاب چکش-نقره جوانان آسیا-شرکت در المپیک
علیرضا مهرصفوتى: قهرمان جوانان آسیا-پرتاب وزنه
محمدجعفر مرادى: رکوردار ماراتن ایران- برنز قهرمانى اسیایی -نقره بازیهای ساحلی-نقره استکلهم ماراتن-شرکت در المپیک
لیلا رجبى: رکورددار پرتاب وزنه-نقره بازى‌هاى آسیایى-شرکت در دوره المپیک
مریم طوسى: رکوردار 100، 200 و 400 متر ایران- قهرمان جایزه بزرگ آسیا-برنز ستارگان آسیا-قهرمان قهرمانى داخل سالن
سپیده توکلى نیک: رکوردار پرش ارتفاع-پنجگانه و هفتگانه ایران-برنز جایزه بزرگ آسیا-نقره قهرمانى داخل سالن
الناز کمپانى: رکورددار 60 و 100 متر مانع ایران-برنز قهرمانى آسیا»
14
کد مطلب: 93184
مرجع : تسنیم