نشان‌واره دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج رونمایی شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۳
 
 
جشنواره تئاتر بسیج
 
نشان‌واره دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج که از ۲۴ تا ۲۸ بهمن‌ماه در خبرگزاری فارس برگزار می‌شود، در خبرگزاری فارس رونمایی شد.
به گزارش ستاره ها؛ در این رونمایی که صبح امروز در خبرگزاری فارس برگزار شد، کوروش زارعی، مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری و دبیر دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج و امیر نصیربیگی،‌ رییس امور انجمنهای ادبی و هنری سازمان بسیج هنرمندان در خبرگزاری فارس حضور داشتند.
کوروش زارعی در این مراسم با اشاره به زمان و مکان برپایی این جشنواره عنوان کرده است دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر بسیج 24 تا 28 بهمن ماه در استان هرمزگان (شهر بندرعباس) برگزار می‌شود و مسئولان فرهنگی و سیاسی این استان از برپایی جشنواره بندرعباس حمایت کردند.
وی همانند میزگرد
خبرگزاری تسنیم به این نکته اشاره کرده است که تغییر اساسی این دوره تولید و مردم محوری همراه با تربیت نویسندگان بوده است.
زارعی خبر داده است نزدیک به 900 طرح برای دبیرخانه ارسال شده که از این بین 200 طرح خیابانی برای 10 منطقه استانی در نظر گرفته شده است.
وی افزوده قرار براین شده که 10 گروه نمایش خیابانی و 15 گروه صحنه‌ای در جشنواره حضور پیدا کنند.
امیر نصیربیگی در این رونمایی تأکید کرده است جشنواره تئاتر بسیج هیچگاه به دنبال موازی کاری نبوده و نخواسته وظیفه نهادهای مسئول فرهنگ و هنر را به دوش بکشد؛ بلکه به رصد نقاط خالی پرداخته و با همکاری متولیان امر کمک به رفع مشکلات کرده است.
وی یکی از مشکلات امروز عرصه تئاتر کشور را در بحث ادبیات نمایشی و متون تئاتری به شمار آورده و گفته استبنابراین ما احساسمان این است که برای برون‌رفت از بحران فقدان نمایشنامه تربیت مجموعه چهره انقلابی است تا آثار جدیدی خلق کنند و در سنوات بعدی نیز این آثار را کیفی سازند.
14
کد مطلب: 93131
مرجع : تسنیم پویا