نامزدهای بخش نمایشنامه تالیفی جایزه محمود استادمحمد معرفی شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۴
 
 
محمود استادمحمد
 
دبیرخانه جایزه محمود استادمحمد اسامی نامزدهای دریافت نشان محمود استادمحمد در بخش برترین نمایشنامه‌ی تالیفی سال ۹۴ را اعلام کرد.
به گزارش ستاره ها؛ اسامی پنج نمایشنامه‌‌ تألیفی برتر سال 94 اعلام شد که نامزد دریافت نشان محمود استادمحمد هستند. آثار بررسی شده در این دوره از جایزه استادمحمد از تمام نمایشنامه‌های تألیفی است که برای اولین بار در سال 94 به صورت کتاب منتشر شده و یا برای نخستین بار در سال 94 به روی صحنه رفته است.
پنج نامزد نشان محمود استادمحمد در بخش نمایشنامه تألیفی (بر اساس ترتیب حروف الفبا) به شرح زیر هستند:
 1.  اسبها سال 59 هجری شمسی، محمد رحمانیان، نیلا
   به مناسبت ورود اشکان، پوریا کاکاوند، بوتیمار
  تهران زیربال فرشتگان، نادر برهانی‌مرند، بوتیمار
   چشمهایت را ببند، محمد یعقوبی، بویتمار
   سقراط، حمیدرضا نعیمی، میردشتی
  مرده ریگ، تهمینه محمدی، افراز
فرهاد توحیدی، مجید قیصری، رویا نونهالی، اصغر همت و محمد یاراحمدی داوارن این جایزه هستند و در مرحله‌ی بعد سه نمایشنامه برتر تألیفی سال 1394 را به عنوان نامزدهای نشان محمود استادمحمد انتخاب خواهند کرد. در نهایت برگزیده نشان استادمحمد در بخش نمایشنامه‌ تألیفی در مراسم پایانی این جایزه معرفی می‌شوند.
مراسم پایانی جایزه محمود استادمحمد در روز شنبه 18 دی ماه 1395، ساعت هفت عصر در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار می‌شود. در این مراسم در کنار اعلام برترین نمایشنامه‎های سال 1394 در دو بخش تألیف و اقتباس، از فریده فرجام به عنوان چهره پیشکسوت تئاتر ایران و از یک کتابدار قدیمی تئاتر ایران تقدیر خواهد شد. حضور در این مراسم برای علاقه‌مندان، آزاد است.
14
کد مطلب: 93130
مرجع : تسنیم پویا