نایب رئیس مجلس؛
تکلیف پول درمان کارگران باید روشن شود/ شفاف سازی ترس ندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۳
 
مسعود پزشکیان
 
مسعود پزشکیان
 
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، اقدام رئیس‌جمهور در ایجاد حسابی جهت واریز حق بیمه درمان کارگران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این اقدام نوعی شفافیت مالی است.
به گزارش ستاره ها؛ دکتر مسعود پزشکیان با مثبت ارزیابی کردن اقدام اخیر رئیس جمهور برای ایجاد حسابی جهت واریز پول درمان حق بیمه کارگران، افزود: بدون شک شفاف کردن هر نوع معامله و پرداختی اقدامی منطقی است زیرا باید مشخص شود چه اندازه از مردم پول گرفته می شود و چه میزان از آن پول برای اهداف مورد نظر هزینه می شود.
وی ادامه داد: گاهی برخی گره‌ها در کارمان از آن جهت رخ می دهد که چگونگی انجام وظایفمان را به طور روشن و شفاف اعلام نمی‌کنیم.
پزشکیان درباره برخی اظهارات نسبت به اینکه گفته شده رییس جمهور حق دخالت در چنین موضوعاتی را ندارد، تصریح کرد: این اقدام دخالت نیست بلکه در واقع نوعی شفاف سازی است؛ حاکمیت موظف است از حقوق مردم دفاع کند به عنوان مثال نمی توان بر اساس تعهدی که مسئولان به مردم می دهند پول های اخذ شده در جای دیگری هزینه شود؛ اگر قرار به چنین تخلفی باشد چه کسی باید نظارت لازم را انجام دهد؟
نایب رئیس مجلس، گفت: مگر قرار است تخلفی صورت گیرد که برخی ها از شفافیت هراس دارند؟ در واقع سایتی هم باید راه اندازی شده تا تکلیف این پول ها روشن شود؛ اگر به نهادی گفته شود که باید دخل و خرجش را روشن کند آیا دخالت در امور است؟ اگر گرهی در کار نیست پس این دخل و خرج باید شفاف شود.
14
کد مطلب: 93024
مرجع : خانه ملت