نقش سمعک در زندگی افراد ناشنوا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۵
 
سمعک
 
سمعک
 
استفاده از سمعک باعث خجالت نیست و می تواند زندگی فرد استفاده کننده از آن را به تمامی جهات بهبود ببخشد پس اگر مشکل کم شنوایی را در خود احساس می کنید فرصت را از دست ندهید.
 به گزارش ستاره ها؛ ناشنوایی و کم شنوایی به دلایل مختلف می تواند رخ دهد که صدمات روحی و جسمی فراوانی را در افراد از جمله ناتوانی در شنیدن اصوات، مشکل در برقراری ارتباط با دیگران، کاهش اعتماد به نفس و بیماری هایی که به صورت غیر مستقیم به وجود می آید عبارتند از فشار خون بالا، استرس، پرخاشگری، بیماری های قلبی عروقی، تفسی و تنگی نفس، سرگیجه، ضعف تعادل و مشکلاتی مانند تصادف و حوادث به دلیل نشنیدن صدای خطر بیشتر در انتظار این افراد است.
 
گفتنی است، استفاده از سمعک یکی از راه های کنترل کم شنوایی و بهبود این حس از حواس پنج‌گانه است، سمعک ها ساختار و انواع مختلفی دارند اما به طور کلی از سه قسمت، میکروفون، آمپلی فایر و بلندگو تشکیل شده اند که توسط میکروفون صدای محیط دریافت شده و با آمپلی فایر امواج الکتریکی به صوتی تبدیل و تقویت می شوند که در نهایت از طریق بلندگو صدا در کانال گوش پخش می شود تا فرد اصوات را بشنود.
 
سمعک ها در انواع مدل ها وجود دارند، از جمله سمعک هایی که داخل کانال گوش قرار می گیرند و سمعک هایی که به کنار گوش متصل شده و میکروفون آن خارج گوش قرار دارند.
 
این روزها صنعت ساخت سمعک پیشرفت فراوانی کرده و افراد کم شنوا در تمام سنین می توانند با استفاده از آن زندگی راحت و آسوده ای داشته باشند.
 
در عین حال انتخاب نوع سمعک باید حتما توسط متخصص انجام شود که استفاده از سمعک های کوچک که داخل گوش قرار می گیرند برای کودکان مناسب نیست زیرا گوش آنها همزمان با افزایش سن بزرگ می شود که قدرت سمعک باید متناسب با نیاز مصرف کننده باشد.
 
سمعک های جدید می توانند صداها را تفکیک کنند و به این ترتیب صداهای مزاحم و زمینه ای را حذف کنند تا کاربر دچار سردرد و احساس استرس نشود.
14
کد مطلب: 93014