نتانیاهو به مدت سه ساعت تحت بازجویی قرارگرفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۵
 
نتانیاهو
 
نتانیاهو
 
پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نخست وزیر این رژیم را به مدت سه ساعت در پرونده "دریافت غیرقانونی هدیه از سرمایه داران" داخلی مورد بازجویی قرار داده است.
به گزارش ستاره ها؛ آنگونه که سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی گفته است این بازجویی شامگاه دوشنبه در محل اقامت نتانیاهو در قدس اشغالی انجام شده است.
به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی در ادامه گفت که نمی‌تواند جزئیات بیشتری از بازجویی نخست‌وزیر در اختیار رسانه‌های بگذارد. این در حالی است که وزارت دادگستری گفته که روند بازجویی از نتانیاهو را بازجویانی از اداره موسوم به "لاهاف 443" وابسته به پلیس اسرائیل که در زمینه مبارزه با فساد تخصص دارد، انجام داده‌اند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی متهم است که به شکل غیرقانونی از تجار و سرمایه‌داران در سرزمین‌های اشغالی هدایا و امتیازاتی را به شکل غیرقانونی دریافت کرده است.
وزارت دادگستری اسرائیل اعلام کرده "نتانیاهو به ظن دریافت هدیه از سرمایه داران بازجویی شده است" که اولین تایید رسمی از سوی نهادهای قضایی اسرائیلی درباره این پرونده محسوب می‌شود.
این وزارتخانه اعلام کرد: برخی اطلاعاتی که به پلیس درباره اقدامات نتانیاهو رسیده است از جمله اینکه او بلیط مسافرتی و هدایایی از برخی ثروتمندان اسرائیلی دریافت کرده ظنی موجه ایجاد می‌کند مبنی بر اینکه احتمال دارد جرمی رخ داده باشد پس باید درباره آن تحقیق شود".
نتانیاهو پیشتر هرگونه دست داشتن در فساد را رد کرده است.
براساس قانون اساسی رژیم صهیونیستی هر یک از اعضای کابینه این رژیم از جمله نخست وزیر در صورتی که به شکل رسمی به فساد متهم شوند باید از سمت خود استعفا دهند.
14
کد مطلب: 92936