فرهاد فخرالدینی:
منتظرم خبر خوبی درباره عباس خسروی بشنوم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۸
 
 
فرهاد فخرالدینی
 
فرهاد فخرالدینی درباره بیماری عباس خسروی - نوازنده ارکستر ملی - گفت: من این موضوع را به مسئولان اطلاع دادم و انتظار دارم به شرایط این هنرمند رسیدگی شود و خبر خوبی بشنوم.
به گزارش ستاره ها؛ فخرالدینی - آهنگساز و رهبر سابق ارکستر ملی -  ادامه داد: چند روز است که از بیماری آقای عباس خسروی - نوازنده پیشکسوت ویولن - مطلع شده‌ام. من این روزها سر کار نیستم، اما تا جایی که توانسته‌ام، از دوستان درخواست کرده‌ام که برای کمک به او تلاش کنند. به هر حال، ایشان سال‌ها برای موسیقی این کشور کار کرده و زحمت کشیده است و جا دارد به او توجه شود.
او تاکید کرد: در چنین شرایطی برای آدم‌هایی که عمر خود را صرف موسیقی می‌کنند، باید کاری انجام دهند.
فخرالدینی درباره وضعیت بیمه هنرمندان و پرداخت هزینه‌های سنگین درمان آن‌ها نیز اظهار کرد: وضعیت زیاد مشخصی نیست؛ من نیز چند وقت پیش در بیمارستان بستری بودم و هنوز آن رقمی را که باید، نتوانسته‌ام بگیرم. آن‌گونه نیست که این مبلغ‌ها بلافاصله توسط بیمه پرداخت.
این آهنگساز و رهبر ارکستر درباره فعالیت‌هایش نیز گفت: در حال حاضر به‌صورت شخصی در زمینه موسیقی فعالیت می‌کنم. کتابی را برای چاپ آماده می‌کنم و قرار است با ارکستر «مهرنوازان» اجرایی داشته باشیم که جزییات آن در یک نشست خبری اعلام می‌شود.
پسرعموی این هنرمند نیز در این‌باره به ایسنا گفت: او ۲۳ آذرماه به علت تب و لرز و ناراحتی ریوی به اورژانس بیمارستان مراجعه کرد و به اصرار خانواده، او را در بخش بستری کردند. پس از چند روز، حال او بد شد و با وجود این‌که تحت درمان بود، سکته مغزی کرد.
رضا خسروی همچنین اضافه کرد: ما از طریق خانه موسیقی، موسسه هنرمندان پیشکسوت و دفتر موسیقی وضعیت ایشان را پیگیری کرده‌ایم.
الناز خسروی - دختر این هنرمند - نیز وضعیت پدرش را برای ایسنا این‌گونه تشریح کرد: وقتی در بیمارستان حالش بد شد، دارویی به او دادند که حالش را بدتر کرد و دو یا سه آمپول به او تزریق کردند که باعث شد دهانش کف کند. حالش بدتر شد و او را به بخش مراقبت‌های ویژه نمی‌بردند و می‌گفتند، باید او را انتقال بدهید و ما نیز گفتیم مریض ما همین‌جا حالش بد شده و باید در همین‌جا درمان شود. ما خیلی اذیت شدیم تا او را به بخش آی‌سی‌یو بردند.
به گزارش ایسنا، عباس خسروی نوازنده ویولن و متولد سال ۱۳۲۰ است. خسروی درجه دو هنری دارد و نوازنده ارکستر ملی است. او برادر گیتی خسروی - استاد آواز - است و سابقه فعالیت در رادیو و تدریس در رشته موسیقی را در کارنامه هنری خود دارد.
14
کد مطلب: 92918