با حجاب تمرین کردیم و راضی بودیم
کارمن چو: نکات و ایده‌های خوبی را از بانوان ایران یاد گرفتیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۹
 
تکواندو
 
تکواندو
 
سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان هنگ‌کنگ درباره اردوی مشترک بانوان ملی‌پوش این کشور با بانوان ایران گفت: نکات خوب و ایده‌های جالبی را از این اردو یاد گرفتیم.
به گزارش ستاره ها؛ کارمن چو درخصوص اردوی مشترک با تیم ملی تکواندوی بانوان ایران اظهار داشت: با توجه به نتایجی  که بانوان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا، جهان و المپیک به دست آورده، تصمیم گرفتیم که اردوی مشترکی را با بانوان ایران برگزار کنیم. از این که این اردوی 10 روزه را در تهران برپا کردیم بسیارراضی هستیم.
وی ادامه داد: سال گذشته اردوی مشترکی را با تیم ملی کره‌جنوبی برگزار کردیم. کره‌ای‌ها به لحاظ  تکنیکی بسیار سطح بالا هستند اما ارتباط برقرار کردن با آنها برای ما بسیار مشکل بود به همین دلیل امسال تصمیم گرفتیم به ایران بیاییم که به لحاظ فنی نیز در بالاترین سطح دنیا قرار دارد.
سرمربی تیم ملی تکواندوی بانوان هنگ‌کنگ افزود: از این اردو خیلی راضی هستیم و بازهم به ایران می‌آییم البته این بار درنظر داریم با تیم مردان به ایران بیاییم. جام فجر راهم مدنظرمان قرار دارد که اگر شرایط فراهم شود حتما در این رقابت‌ها نیز حاضر می‌شویم.
چو تصریح کرد: تکواندو در هنگ‌کنگ مثل ایران دنبال نمی‌شود. سطح تکواندوی ما درآسیا متوسط است و درنظر داریم سطح فنی خود را بالا ببریم.
وی که داور بین‌المللی تکواندو نیز می‌باشد، درخصوص وضعیت تکواندوی ایران گفت: نمره تکواندوی مردان ایران بسیار بالاست، اما تکواندوی بانوان ایران در بخش بزرگسالان همچنان کار دارد. اگرچه در رده‌های سنی نوجوانان و نونهالان بسیار خوب کار کرده است.
سرمربی تیم ملی بانوان هنگ‌کنگ یادآور شد: با این وجود که تکواندوی بانوان ایران در رده بزرگسالان همچنان برای پیشرفت کار دارند اما واقعا پیشرفت چندسال اخیر آنها نیز قابل توجه است. زمانی تکواندوی بانوان در آسیا فقط در اختیار کره‌ای‌ها و چینی‌ها بود اما حالا تکواندوی بانوان ایران هم پیشرفت کرده و ما برای آشنایی و آگاهی از روند موفقیت بانوان ایران به تهران آمدیم.
کارمن چو درخصوص تمرین دختران هنگ‌کنگ با حجاب اسلامی اظهار داشت: در زمان تمرین‌ها شاید گرممان می‌شد اما مشکلی با این موضوع نداشتیم و به مانند بانوان ایران با حجاب تمرین کردیم و برای ما به هیچ وجه سخت نبود.
وی یادآور شد: در این مدت که در ایران بودیم، رقابت‌های لیگ را نیز شاهد بودم و جسارت بانوان ایران برایم جالب بود. در لیگ دخترانی که به لحاظ قدی کوتاه بودند در برابر دختران بلندقد بسیار با انگیزه مسابقه می‌دادند و به هیچ وجه تسلیم نمی‌شدند.
14
کد مطلب: 92916
مرجع : تسنیم