برخی لیدرها بازیکن پیشنهاد می‌دادند/ رمضانی واقعیت‌ها را بگوید
فکری: «بی‌انصاف‌های بی‌انصاف» ذره‌ای دلشان به حال ما نسوخت/ می‌خواستند جای مرا بگیرند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۹
 
 
محمود فکری
 
سرمربی مستعفی نساجی گفت که مشکل این تیم پس از ۲۴ سال ناکامی در صعود به لیگ برتر، مربی نیست. او همچنین گفت برخی افراد به دنبال این بودند که جای او را بگیرند.
به گزارش ستاره ها؛ محمود فکری که پس از مشکلات عدیده مالی و مدیریتی باشگاه نساجی، از سرمربیگری این تیم استعفا کرد و در بازی مقابل فولاد یزد روی نیمکت ننشست  گفت: ابتدا از رمضانی مدیرعامل باشگاه بخاطر مصاحبه‌اش گلایه می‌کنم. اینکه گفته شد بازیکنان با من مشکل داشتند و به حرف من گوش نکرده بودند، اصلاً صحت ندارد. من قبلاً هم گفته بودم هیچ مشکلی با بازیکنان ندارم، به آنها هم بخاطر اعتصاب‌شان حق می‌دهم که با وجود تلاش زیاد برای نساجی، هیچ پولی دریافت نکرده‌اند. من با بی‌پولی باشگاه و بی‌احترامی‌هایی که از سوی باشگاه می‌شد مشکل داشتم. از رمضانی می‌خواهم که واقعیت‌ها را بگوید تا مردم از مشکلات ما آگاه شوند و از حرف‌های نادرست و غیرواقعی بپرهیزند.
سرمربی مستعفی نساجی افزود: افرادی به دنبال این بودند جای ما را بگیرند که خیلی بی‌انصاف بودند. آنها می‌دیدند ما و بازیکنان تلاش زیادی می‌کنیم که عزت و آبروی باشگاه نساجی را حفظ کنیم، اما چوب لای چرخ ما می‌گذاشتند. اگر باشگاه پول داشت، می‌گفتیم آنها می‌خواهند ما را خراب کنند تا به منافع مالی برسند. همه این‌ مشکلات من را فراری داد وگرنه بین من و بازیکنان مشکلی نبود. بازیکنان به پای من ماندند و زحمت کشیدند و حالا نساجی جایگاه خوبی در جدول دارد. به همین خاطر هم من پای آنها ماندم و به کارم ادامه دادم.
فکری با اشاره به تماس رمضانی با او برای بازگشت به تمرینات نساجی عنوان کرد: هنوز ندیدم که تغییری ایجاد شود و بازیکنان به حقوق خود برسند. اگر بازیکنان به پول خودشان برسند و باانگیزه کار کنند، من هم بازمی‌گردم. حتی اگر پولی تا آخر فصل نگیرم حاضرم به کارم ادامه دهم و مشکلی ندارم، اما راه امرار معاش بازیکنان از فوتبال است و اگر این مشکل حل نشود، ما هر هفته مشکل خواهیم داشت. به رمضانی هم گفتم اگر تغییری دیده نشود، من برنمی‌گردم. حالا می‌خواهند مربی جدیدی بیاورند یا با مربیان فعلی به کار خود ادامه دهند.
وی در پاسخ به این پرسش که «آیا مشکل شما فقط با لیدرهایی بود که در تمرینات علیه بازیکنان شعار می‌دادند» گفت: لیدرهایی که با باشگاه بودند بطور کامل از ما حمایت کردند، اما لیدرهایی بودند که بی‌انصاف بودند و فقط به دنبال منافع شخصی خود در باشگاه هستند. «بی‌انصاف‌های بی‌انصاف» وقتی می‌دیدند ما تلاش می‌کنیم و با چنگ و دندان کار می‌کنیم، ذره‌ای دل‌شان به درد نیامد و دل‌‌شان نسوخت که بگویند این‌ها را اذیت نکنیم.
سرمربی نساجی ادامه داد: این افراد می‌دیدند باشگاه از کمترین امکانات بی‌بهره است و از مردم گدایی می‌کنیم و پول درمی‌آوریم تا بازی کنیم، اما نمی‌دانم دنبال چه چیز بودند. متأسفانه آنها موفق شدند و ضربه‌شان را هم زدند، هم بین بازیکنان اختلاف انداختند و هم ما را خسته کردند، چه افرادی که می‌خواستند جایگزین ما شوند و چه افرادی که زیر دست آنها بودند. متأسفانه حالا که ما رفتیم هم ول نمی‌کنند و همچنان سمپاشی می‌کنند تا ما را کاملاً خراب کنند. بزرگی همه دست خداست اما برخی‌ها فکر می‌کنند عزت را خودشان می‌توانند کسب کنند. نتایج خوب ما در لیگ دسته اول هم عزتی بود که خدا داد.
فکری در پاسخ به این پرسش که «آیا با رفتن ابراهیمی مدیرعامل پیشین نساجی مشکلات حل شد یا خیر» خاطرنشان کرد: بزرگترین مشکل ما مشکل مالی بود و باید از سوی مالک باشگاه حل می‌شد که حل نشد.
وی درباره مصاحبه پرهام مالک باشگاه که گفته بود یک هفته به فکری زمان می‌دهم، تصریح کرد: با آقای پرهام صحبت کردم و گفتم که اگر قرار است این مشکلات ادامه‌دار باشد، یک هفته هم منتظر نباشد و سرمربی جدید خود را انتخاب کند تا نساجی به کار خود ادامه دهد. در ابتدای فصل عده‌ای می‌گفتند این بازیکنان خوب نیستند و بازیکنان خوب و گران‌قیمت جذب کنید،  ما هم گفتیم همین‌ها خوب هستند و می‌توانند نساجی را به لیگ برتر بیاورند. حالا همان افراد می‌گویند مگر نمی‌دانستید نساجی مشکل مالی دارد و چرا این بازیکنان را گرفته‌اید، یعنی حرف‌ها به کلی عوض شده است. این افراد از ابتدا می‌خواستند جو تیم را به هم بریزند و به حقوق نامشروع خود برسند. توقع هواداران این است که نساجی به لیگ برتر صعود کند، اگر ببینم نساجی نمی‌تواند به این مهم برسد، به کارم ادامه نمی‌دهم. اگر این تیم 10 امتیاز دیگر بگیرد در دسته اول می‌ماند و نیازی به بازگشت من نیست. اگر قرار است من برگردم، باید پول بازیکنان فراهم شود تا با جان و دل بازی کنند.
سرمربی مستعفی نساجی تصریح کرد: افرادی بودند که می‌خواستند در بستن تیم دخالت کنند. زمانی که می‌خواستیم بازیکنان زیر 23 سال جذب کنیم، تعدادی از لیدرها و افراد دیگر به ما بازیکن پیشنهاد می‌دادند. زمانی که آن بازیکنان را نگرفتیم، همان افراد دشمن ما شدند. با همه این مشکلات، تیم یکدستی بستیم که اجازه ندادند به کار خود ادامه دهیم.
فکری با بیان اینکه تاکنون پیشنهاد رسمی از تیمی دریافت نکرده است، گفت: اگر پیشنهاد وسوسه‌انگیزی داشته باشم اما مشکلات مالی باشگاه نساجی حل شود و حتی به من پول ندهند، حاضرم به نساجی برگردم، اما همه اینها شیطنت‌هایی است که از طرف عده‌ای انجام می‌گیرد. اگر بخواهند آبروی کسی را ببرند و به آن فرد نامردی کنند، چوبش را می‌خورند و آه مردم دنبال این آدم‌ها هست. حق مردم این است که تیم‌شان در آرامش بازی کند. همه این افراد داخل یا اطراف باشگاه هستند.
وی اظهار داشت: به هیچ وجه منظورم از اینکه افرادی می‌خواستند جای مرا بگیرند، حسین مسگرساروی سرمربی موقت این تیم نبوده و او تا جایی که می‌توانست به ما کمک کرد. از فاضلی هم تشکر می‌کنم که در این مدت، چه در بستن تیم و چه بعد از آن به من خیلی کمک کرد. او بی‌احترامی‌های زیادی تحمل کرد و زحمات خالصانه‌ای برای باشگاه کشید.
سرمربی مستعفی باشگاه نساجی در این خصوص که آیا باشگاه نساجی بخاطر همین اطرافیان تیم است که سال‌ها از رسیدن به لیگ برتر بازمانده، به تسنیم گفت: مشکل باشگاه نساجی از مربی نیست که حدود 24 سال است به لیگ برتر صعود نکرده است. در این مدت مربیان خوبی آمدند و برخی اوقات بودجه خوبی هم داشتند. افراد دیگری هستند که نمی‌گذارند مردم به آرزوی خود برسند. مردم باید هوشیار باشند و خودشان با این مسائل برخورد کنند و مانع افرادی شوند که چوب لای چرخ باشگاه نساجی می‌گذارند وگرنه یک سرمربی یا یک مدیر نمی‌تواند با این مشکلات مبارزه کند.
14
کد مطلب: 90870
مرجع : تسنیم