بولت: دلیل بازنشستگی رزبرگ را نمی‌فهمم/ همیلتون: از بازنشستگی نیکو تعجب نکردم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵
 
 
اوسین بولت
 
قهرمان دوی المپیک گفت: من دلیل تصمیم رزبرگ برای بازنشستگی را متوجه نمی‌شوم ولی هرکس دلایل خودش را دارد و باید به آن احترام گذاشت.
به گزارش ستاره ها؛ نیکو رزبرگ، قهرمان مسابقات فرمول یک در فصل 2016، روز گذشته از دنیای حرفه‌ای خداحافظی کرد و بازنشسته شد. لوئیس همیلتون، هم‌تیمی انگلیسی او اعلام کرد که از شنیدن این خبر ناراحت شده و دنیای ورزش برای او دلتنگ خواهد شد.
همیلتون گفت: حس عجیبی است که در فصل آینده فرمول یک، بدون رزبرگ در مسابقات شرکت کنم. من فکر می‌کنم جزو معدود کسانی باشم که از بازنشستگی نیکو تعجب نکردم چون مدت زیادی است که او را می‌شناسم.
همیلتون و رزبرگ از کودکی و از زمانی که در مسابقات «کارت» شرکت می‌کردند با هم آشنا شدند. آنها در سال 2013 به تیم مرسدس پیوستند که البته در اواخر فصل گذشته، رابطه آنها دچار تنش زیادی شده بود.
 
لوئیس همیلتون در مورد جانشین رزبرگ در تیم مرسدس گفت: ما رئیس خوب و کاردانی داریم که بهترین تصمیم را خواهد گرفت.
توتو وولف، رئیس تیم مرسدس در F1 نیز با اشاره به بازنشستگی رزبرگ اظهار داشت: بازنشستگی نیکو در سن 31 سالگی و پس از قهرمانی در فرمول یک، حاکی از قدرت شخصیت اوست. نیکو به آرزوی دوران کودکی خود رسید و در اوج قرار داشت که خداحافظی کرد. وقتی او در مورد این تصمیم خود با من صحبت کرد،‌ متوجه شدم که نباید با او بحث کنم. 
بوریس بکر، قهرمان سابق تنیس جهان نیز اظهار داشت: برای تصمیم او و کارهایی که در فرمول یک انجام داد، احترام زیادی قائل هستم.
اوسین بولت، دارنده 9 مدال طلای دوهای سرعت المپیک نیز در مورد رزبرگ اظهار نظر کرد: من دلیل این تصمیم رزبرگ را متوجه نمی‌شوم ولی هرکس دلایل خودش را دارد و باید به آن احترام گذاشت. رزبرگ به آنچه می‌خواست رسید. او قهرمان جهان است.
14
کد مطلب: 90492
مرجع : تسنیم