ورود دولت به موضوع لغو سخنرانی اخیر مطهری
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۸
 
معاون مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: طبق دستور وزیر کشور هیاتی برای بررسی علت لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس در حال تشکیل است که این هیات عصر امروز(دوشنبه) عازم مشهد می شود.
به گزارش ستاره ها؛ مجید خورشیدی افزود: ترکیب این هیات از معاونت سیاسی، معاونت امنیتی و انتظامی و بخشی دیگر معاونت های وزارت کشور است.
 
وی ادامه داد: فعالیت این هیات تا زمان بررسی کامل علت لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مشهد ادامه خواهد داشت.
 
وزیر کشور روز گذشته (یکشنبه) در دستوری به معاون سیاسی وزارت کشور خواستار تشکیل هیاتی به منظور بررسی علت لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در مشهد شد.
 
عبدالرضا رحمانی فضلی با ابراز تاسف از لغو سخنرانی علی مطهری در مشهد که قرار بود به مناسبت اربعین برگزار شود گفت: این برنامه تمامی مجوزهای لازم قانونی را از مراجع ذیصلاح دریافت کرده بود و معلوم نیست به چه دلیل در آخرین لحظات لغو گردید.
 
وزیر کشور پایبندی به قانون و مقررات کشور را از مصادیق حق الناس برشمرد و گفت: رعایت قانون برای همگان یکسان است و نباید اقدامات سلیقه ای را مبنای تشخیص قانون دانست و بر اساس قانون اساسی حوزه فعالیت قوا و دستگاه ها مشخص است و انتظار می رود در پایبندی به فرامین صریح مقام معظم رهبری در قانونمندی و رعایت حق الناس مسئولان پیشرو باشند.
 
رئیس شورای امنیت کشور افزود: به معاون سیاسی دستور داده ام بلافاصله با تشکیل تیم تحقیقاتی این موضوع را بررسی کند و گزارش آن را ارائه دهد و در صورت تخلف و اهمال مدیران اجرایی با آنها برخورد قاطع شود و چنانچه اقدامات خارج از اختیارات دولت و وزارت کشور می باشد در قالب گزارشی به استحضار مقامات ذیصلاح برسد.
14
کد مطلب: 89960