کی‌روش با غرور و تعصبی که دارد، یک ایرانی است
امیری: نمی‌خواهیم پرچم‌مان مقابل عرب‌ها پایین بیاید/ با قلب‌مان به مصاف قطر می‌رویم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۴
 
 
وحید امیری
 
مهاجم تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد که بازیکنان این تیم با قلب‌شان به مصاف قطر خواهند رفت.
به گزارش ستاره ها؛ وحید امیری که همراه تیم ملی به سر می‌برد با ابراز رضایت از وضعیت این تیم در اردوی ایتالیا اظهار داشت: اردوی خیلی خوبی را در ایتالیا برگزار کردیم. این اردو از جمله کمپ‌هایی بود که تیم ملی به آن نیاز دارد و امیدوارم با تداوم برگزاری چنین اردوهایی بتوانیم به شرایط بهتر و ایده‌آل‌تری دست پیدا کنیم. خیلی امیدوارم که بتوانیم جواب این تلاش‌های انجام شده را در بازی با قطر با کسب سه امتیاز بگیریم.

وی درباره شانس پیروزی ایران مقابل قطر گفت: من خودم به شخصه هر وقت به تیم ملی آمدم با توجه به انگیزه، غرور و تعصبی که سرمربی تیم ملی به ایران داشته احساس کرده‌ام او هم ایرانی است. سرنوشت تیم ملی خیلی برای کی‌روش اهمیت دارد. شاید ما مقابل قطر با آن همه امکانات به لحاظ آماده‌سازی عقب باشیم، اما با تلاشی که کادر فنی انجام داده و انگیزه‌ای که بازیکنان پیدا کرده‌اند می‌توانیم خیلی به موفقیت خوش‌بین باشیم. درست است که آنها امکانات بیشتری را در مقایسه با ما در اختیار دارند، اما ما همیشه نشان داده‌ایم مقابل تیم‌های بزرگ حتی آرژانتین با عرق و تعصب‌مان می‌توانیم بر کمبودها غلبه کنیم. با این تعصب یک قدم از حریفانی مثل قطر که بازیکنان خارجی زیادی دارند جلوتر هستیم. تیم ملی قطر چون بازیکن خارجی زیادی دارد مطمئناً بازیکنانش انگیزه و تعصب ما را نسبت به پرچم این کشور ندارند. به نظرم روز یازدهم شهریور روزی است که ما تنها نیستیم و 80 میلیون ایرانی پشت‌مان هستند و قلب‌مان به هم متصل است و با قلب‌مان به مصاف قطر می‌رویم.

مهاجم تیم ملی درباره نقش هواداران در موفقیت تیم ملی هم خاطرنشان کرد: خیلی از مواقع بوده که در اوج خستگی در دقیقه 80 یا 90 با حمایت هواداران از تمام وجودم برای رسیدن به توپ و ایجاد موقعیت گذاشته‌ام و سعی کرده‌ام از آن توپ نهایت استفاده را ببرم. فقط می‌توانم بگویم که ما به چنین پشتوانه عظیمی نیاز داریم، هوادارانی که بارها ثابت کرده‌اند همیشه پشتیبان تیم ملی بوده و هستند. شاید برای بازی‌های باشگاهی تماشاگر زیادی به ورزشگاه‌ها نیاید، اما برای بازی‌های تیم ملی همیشه آنها کمک ما بوده‌اند و حضور گرم‌شان همیشه برای تیم ملی پشتوانه بسیار قدرتمندی بوده است.

امیری در پاسخ به این سؤال که چقدر به صعود تیم ملی به جام جهانی خوشبین هستی، گفت: مطمئناً اگر خواسته‌های حداقلی تیم ملی برای تأمین امکانات اجابت شود، می‌توانیم موفق باشیم. تیم ملی در دو سال اخیر بهترین تیم قاره بوده و ما نمی‌خواهیم به هیچ‌وجه پرچم‌مان مقابل حریفان به ویژه تیم‌های عربی پایین بیاید. کار سختی داریم، اما امیدوارم خدا کمک کند و مسئولان هم دست به دست هم بدهند تا اگر کمبودی وجود دارد آن را برطرف کنند. در آخر هم این هواداران هستند که چشم امیدمان به آنهاست و حضور پرشور هواداران می‌تواند تأثیر فوق‌العاده‌ای بر عملکرد ما بگذارد. مطمئن باشید اگر تیم ملی به جام جهانی برود همه کشور سود این صعود را خواهند دید.
14
کد مطلب: 84621
مرجع : سایت رسمی فدراسیون فوتبال