انگشت نگاری و چهره نگاری از متجاهران آغاز شده است
معتادان متجاهر از 7 منطقه پایتخت جمع آوری شدند
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۵
 
معتادان متجاهر
 
معتادان متجاهر
 
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران با اشاره به جمع آوری 2610 معتاد متجاهر از 7 منطقه تهران گفت: طرح جمع آوری تا رسیدن به ظرفیت 6 هزار نفر ادامه پیدا می‌کند.
 به گزارش ستاره ها؛ محمد آذرنیا  آخرین آمار و اطلاعات از طرح جمع آوری ضربتی معتادان متجاهر را اعلام کرد.
 
وی با بیان اینکه تا روز شنبه 2610 معتاد متجاهر از سطح خیابان های پایتخت جمع آوری شده است گفت: مناطق شهری 1، 2، 3، 4، 6، 8 و 11 از معتادان متجاهر خالی شده است.
 
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران تأکید کرد: اکنون ظرفیت نگهداری از 6 هزار معتاد متجاهر وجود دارد و بنابر این طرح با رسیدن تعداد معتادان به 6 هزار نفر ادامه پیدا می‌کند.
 
وی یادآور شد: تا سال 93 ظرفیت نگهداری تنها 400 معتاد متجاهر در تهران وجود داشت که این تعداد را با همکاری شهرداری تهران به 6 هزار نفر رساندیم.
 
آذرنیا ادامه داد: تا انتهای سال نیز ظرفیت 2500 نفر دیگر ایجاد می شود و بنابراین با ایجاد ظرفیت 2500 نفری، جمع آوری معتادان بار دیگر آغاز می شود.
 
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به آمار 15 هزار نفری معتادان متجاهر تکلیف دیگر معتادان چه می شود گفت: فعلا ظرفیت 6 هزار نفر را داریم اما یک تا 3 ماه دیگر که تعدادی از معتادان دستگیر شده درمان و به مراکز بهاران تحویل داده شدند، تعدادی دیگر از متجاهران دستگیر و جایگزین می شوند.
 
دبیر شورای هماهنگی ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران افزود: قرار است 6 تا 9 ماه معتادان بعد از درمان در مراکز بهاران باشند و بازپروری شوند.
 
وی در خصوص صحبت های دادستان تهران مبنی بر عدم معرفی معتادان به زندان گفت: کار انگشت نگاری، ثبت مشخصات قرنیه چشم و چهره نگاری معتادان متجاهر آغاز شده تا در صورتی که آنها بعد از ترخیص از بهاران بار دیگر به پاتق ها بازگشتند، شناسایی و به دادگاه معرفی شوند.
 
آذرنیا تأکید کرد: این افراد در صورت بازگشت مجدد به پاتوق ها و چرخه اعتیاد مطابق قانون دیگر بیمار نیستند و مجرم محسوب می شوند.
14
کد مطلب: 84275