اعتراض آجورلو به سازمان بازرسی کل کشور
آجورلو: اعلام تاج به عنوان رئیس فدراسیون مغایر با اصول و موازین قانونی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۳
 
مصطفی آجورلو
 
مصطفی آجورلو
 
نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال در نامه‌ای به دبیر مجمع انتخابات فدراسیون فوتبال به نتیجه این انتخابات اعتراض کرد.
به گزارش ستاره ها؛ مصطفی آجورلو، نامزد ریاست انتخابات فدراسیون فوتبال اعلام کرد که خواهان رسیدگی، به موضوع 5 رأی باطله در انتخابات فدراسیون فوتبال است و به همین جهت نامه‌ای را خطاب به علیرضا اسدی، دبیر مجمع فدراسیون فوتبال نوشته است.

آجورلو در این باره گفت: خوشحالم از اینکه رسانه‌ها در کشور ما بیدار هستند و با دقت بالای خود بر روند امور نظارت می‌کنند و پیگیری آنها باعث شد که بخشی از آنچه رفتارهای غیرقانونی و فرا دستی در انتخابات نامیده می‌شد، عیان شود. در هر صورت من پس از انتخابات فضای ایجاد شده برای یک نامزد را حاصل دخالت معاون اول رئیس‌جمهور و وزارت ورزش‌وجوانان دانستم و اعتراض خود را اعلام کردم.

وی ادامه داد: برخی از دوستان حتی به من توصیه کردند از واژه کودتا در انتخابات فدراسیون فوتبال سخن بگویم، اما من واقعاً نمی‌خواهم از این واژه استفاده کنم و ترجیح می‌دهم به همان ساماندهی آرا و فشار برای پیروزی یک نامزد اشاره کنم که البته شاهد چنین ساماندهی در حکم وزیر ورزش برای رئیس فدراسیون فوتبال پدید آمد. به نظرم برای اهل اشاره و نظر این حکم حاوی تمام واقعیت‌ها درباره این انتخابات است.

آجورلو با اشاره به 5 رأی شبهه‌دار انتخابات فدراسیون فوتبال عنوان کرد: یکی از نشانه‌های این ساماندهی در این 5 رأی خود را نمایان کرد که خوشبختانه توسط رسانه‌ها پرده از آن برداشته شد. از همین‌رو من نامه‌ای خطاب به آقای اسدی، دبیر مجمع نوشتم و از ایشان خواستم که به موضوع سیدگی کنند. همچنین از سازمان بازرسی کل کشور و هیئت رئیسه مجمع فدراسیون هم که شامل ناظران انتخابات می‌شود، می‌خواهم که این موضوع را بررسی کنند.

نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: بروز این اتفاق و باطل شدن برخی آرا باعث می‌شود که مشروعیت انتخابات زیر سؤال برود و از همین‌رو لازم است که مسئولان به سرعت نسبت به این شبهه واکنش نشان دهند. طبق بند 4 ماده 22 اساسنامه تخلفاتی صورت گرفته که برخی حقوقدانان هم در گفت‌وگوهایی که داشتند بر آن تأکید می‌کردند.
آجورلو از فعال بودن و بیداری رسانه‌ها اظهار خوشحالی کرد و گفت: قطعاً وجود رسانه‌ها اجازه نمی‌دهد که تخلفات در فوتبال پنهان بماند. این باعث خشنودی است و ما را به آینده امیدوار می‌کند.
متن نامه مصطفی آجورلو به اسدی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر اسدی
دبیر محترم مجمع فدراسیون فوتبال
با سلام
احتراما به عرض می رساند نظر به اینکه در انتخابات فدراسیون فوتبال مورخ 18/2/95 چند نفر از رای دهندگان فاقد صلاحیت قانونی برای دادن رای طبق اساسنامه بوده‌اند (اساسنامه تصریح به حضور مدیرعامل یا عضو هیئت مدیره باشگاه دارد) و امعان نظر به الزامات مندرج در ماده 22 و خصوصا تکلیف مقرر در بند 4 همان ماده در خصوص لزوم مباشرت صاحبان آرا در رای گیری به نظر می‌رسد حداقل 3 رای ماخوذه باطل بوده و به لحاظ حقوقی واجد آثار قانونی نمی‌باشد. در نتیجه تعداد آرای نفر برگزیده به حد نصاب قانونی نمی‌رسد و اعلام نامبرده به عنوان فرد برگزیده مغایر با اصول و موازین قانونی است. در خاتمه رسیدگی و اتخاذ تصمیم شایسته منطبق با قوانین مصرحه در این خصوص مورد تقاضا می‌باشد.
مصطفی آجورلو
رونوشت سازمان بازرسی کل کشور
هیات رییسه مجمع فدراسیون فوتبال
رونوشت:
1- سازمان بازرسی کل کشور
2- هیئت رئیسه مجمع فدراسیون فوتبال
مصطفی آجورلو».
14
کد مطلب: 76249
مرجع : تسنیم