آخرین جزییات سریال‌های ماه رمضان
آخرین جزئیات سریال‌های تلویزیونی رمضان ۹۵/ تکرار موفقیت «پایتخت» و «کیمیا»؟
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۲
 
 
سریال‌های تلویزیونی
 
رسانه ملی با توجه به زمان باقی مانده به ماه رمضان در تلاش است تا با تولید دو سریال «برادر» و «علی‌البدل» جواد افشار وسیروس مقدم مهمان خانه‌های گرم مخاطبان شود. مقدم و افشار؛ سرنوشت ماه رمضان تلویزیون را تعیین می‌کنند
به گزارش ستاره ها ؛ ماه رمضان یکی از پرمخاطب‌ترین زمان‌های پخش تلویزیون در ایران است و تماشای سریال‌های بعد از افطار، طبق سنت این چند ساله، تبدیل به عادتی در سبک زندگی ایرانی‌ها شده است. به این ترتیب هر ساله با نزدیک شدن به ماه رمضان و گرم شدن عادت تماشای تلویزیون، رسانه ملی تلاش می کند تا با دستی پر به استقبال ماه رمضان برود.
آن طور که اخبار این روزهای معاونت سیما نشان می‌دهد، احتمالا ماه رمضان امسال، فضل پررونقی برای تلویزیون خواهد بود.
استافده از دو سریال‌ساز حرفه‌ای که نشان داده‌اند حداقل در جذب مخاطب، آزمون‌شان را پس داده‌اند، این بار قرار است در ماه رمضان بخت‌آمزایی کنند.  دو سریال «برادر» به کارگردانی جواد افشار و «علی‌البدل» به کارگردانی سیروس مقدم، گزینه‌های اصلی تلویزیون برای ایام رمضان هستند.
«پایتخت» و «کیمیا» آخرین ساخته‌های این دو سریال‌ساز محبوب تلویزیون هستند که هر دو در جذب مخاطب به موفقیت رسیدند و حالا قرار است در ماه رمضان امسال، سرنوشت تلویزیون را رقم بزنند.
سریال «علی‌البدل» به کارگردانی سیروس مقدم که مراحل انتخاب بازیگران و پیش‌تولید آن به پایان رسیده است در چند روز آینده در همدان جلوی دوربین می‌رود و کلید می‌خورد.
علی البدل ظاهرا نسخه‌ای دیگر از همان الگوی پایتخت است که در فضایی فانتزی رقم می‌خورد.
داستان سریال «علی‌البدل» در روستایی در اطراف همدان رقم می خورد که قصه طنز و متفاوتی خواهد داشت و داستان پایتخت را دنبال نمی کند.
سیروس مقدم درباره داستان سریال می گوید:از اسم سریال کاملا مشخص است که داستان بر چه اساسی است. داستان در مورد افرادی است که حضور دارند اما حق رای ندارند. کسانی که در مجالس و شوراها اعضای علی‌ البدل هستند و در جریان همه امور قرار دارند اما حق رای ندارند.
طعنه های سیاسی در این اثر نیز مشابه پایتخت وجود دارد ولی طعنه های اجتماعی رنگ و لعاب بیشتری دارند که در داستان چند خانواده قصه ظهور و بروز می کنند. 
مهدی هاشمی، احمد مهرانفر، ناهید مسلمی، محسن تنابنده، مهدی فخیم‌ زاده، هادی کاظمی، گوهر خیراندیش، محمود جعفری، حسین محب‌ اهری و فروغ قجابگلی بازیگران اصلی سریال هستند که به فراخور قصه  بازیگران جدیدی به داستان اضافه خواهند شد.
این سریال قرار است در ماه رمضان 1395 هر شب ساعت 22 از شبکه اول پخش شود.
«برادر» جواد افشار از نیمه گذشت
سریال دومی که قرا است از تلویزیون پخش شود مجموعه تلویزیونی «برادر» به کارگردانی جواد افشار است که در حال حاضر در مرحله تولید از سریال سیروس مقدم پیشی گرفته و تاکنون بیش از 60 درصد از کار را تصویربرداری کرده است.
گروه سازنده سریال «برادر» در شهرک راه‌آهن در منزل شخصیت بهرام کلایی که از لوکشین‌های اصلی سریال است، مشغول تصویربرداری هستند و تا چند روز آینده در آنجا مستقر خواهند بود.
در خلاصه داستان این سریال آمده است: حاج کاظم پهلوان مردی خیر و از تجار سرشناس برنج ایران است که با تأکید بر حمایت از تولید ملی، فقط در زمینه تجارت برنج ایرانی فعالیت می‌کند. او به همراه پسرش مسعود و دخترش مریم که یک روزنامه نگار پر جنب و جوش است، ضد واردات قاچاق برنج های تاریخ گذشته و مسموم به ایران مبارزه می‌کند. این اقدام باعث دشمنی دلالان و قاچاقچیان این تجارت با وی شده است. دشمنان با اغفال ناصر پسر دیگر او، وارد تجارت سالم حاج کاظم شده و همین امر به وقوع ماجراهایی منجر می‌شود که...
سریال «برادر» به تهیه‌کنندگی نعمت چگینی و نویسندگی آرش قادری برای پخش در ماه رمضان از شبکه دو سیما تولید می‌شود.
 
بازیگرانی چون حسین یاری، حسن پورشیرازی، پوریا پورسرخ، سهیلا رضوی، سوگل طهماسبی، مجید واشقانی، کاوه خداشناس، محمد رسول صفری، قدرت الله صالحی، سید مهرداد ضیایی، رضا توکلی، بهنام قربانی، مژگان بیات، علیرضا درویش زاده، امیر منصور فلاح، حسین پارسا، افسانه تهرانچی، سمیرا مهدوی شکیبا، مهرداد ایل بیگی، زهرا فراهانی و گلاره عباسی تاکنون در این سریال به ایفای نقش پرداختند.
14
کد مطلب: 75296
مرجع : تسنیم