صمدی: آذری ها به بزرگی خودشان ببخشند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۲
 
یدالله صمدی
 
یدالله صمدی
 
شخصا هر حرکتی که موجب رنجش مردم آذربایجان شود را محکوم می کنم. نه فقط آذربایجان، اهانت به هر قومی را محکوم می کنم.
به گزارش ستاره ها؛  «من یدالله صمدی متولد مراغه و متولد به سرزمین ایران و آذربایجان عزیز متعلق و سرسپرده ی فرهنگ و ادبیات آذربایجان و مردم فهیم‌شان هستم.»

او افزود: «شخصا هر حرکتی که موجب رنجش مردم آذربایجان شود را محکوم می کنم. نه فقط آذربایجان، اهانت به هر قومی را محکوم می کنم. آنچه که من شنیدم اتفاق افتاده است و خوشبختانه مدیران تلویزیون و دکتر سرافراز عکس العمل خوبی نسبت به آن نشان دادند،بسیار اتفاق ناشایست و بدی بوده است.»

این کارگردان ادامه داد:‌ «من به مردم آذربایجان می گویم هنرمند این کار را انجام نمی دهد،آن که مرتکب چنین خطایی شده هنرمند نبوده است. هنرمند آذری زبانها را دوست دارد،آذربایجان رادوست دارد و فرهنگ آذربایجان را دوست دارد.»

کارگردان «اتوبوس» همچنین گفت: « وقتی یک نفر به سهو ندانسته و بدون آگاهی از فرهنگ آذربایجان ،چیزی بگوید به مردم این منطقه برمی‌خورد اما آذری‌ها به همان اندازه‌ای که مرد هستند و عکس‌العمل نشان می‌دهند، می‌توانند بخشش هم نشان دهند.»

او خطاب به هموطنان آذری زبان اظهار داشت:‌«شما به بزرگواری خودتان ببخشید .به عنوان هدیه به مردم شریف آذربایجان این نوید را میدهم که فیلم «پدر آن دیگری» را که یک قصه کاملا ایرانی و فارسی‌ست که در تهران می گذرد به آذری دوبله کردم و به زودی در سینماهای شهرهای آذری زبان به زبان آذری اکران خواهد شد.»

به گفته صمدی این فیلم، از 5شنبه سینما استقلال سانس ساعت 10 شب این فیلم را به زبان آذری نمایش داده می‌شود.
 
 
14
کد مطلب: 59150