رهایی پدرزن از قصاص در قتل تازه داماد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۲
 
پدرزن که به خاطر بی‌اعتنایی دختر و دامادش به رسم ازدواج دست به جنایت زده بود با رهایی از حکم قصاص بزودی آزاد خواهد شد.
 به گزارش ستاره‌ها، ساعت 10 شب بیست و نهم خردادماه سال 88 جنایتی هولناک در یکی از خیابان‌های ملارد رخ داد و تازه دامادی از سوی پدرزنش کشته شد.
 
 این جنایت در برابر دیدگان تازه عروس رخ داد و وقتی پلیس خود را به صحنه قتل رساند، شنید که زنی گریه‌کنان فرار می‌کرد و مدام پدرش را سرزنش می‌کرد که چرا شوهرش را به قتل رسانده است.
 
تیم جنایی در تحقیقات ابتدایی پی بردند مردی به نام «پرویز» دامادش را که ابوالفضل نام دارد و به تازگی با دخترش ازدواج کرده است مورد حمله قرار داده و از پای درآورده است.
 
 این پدر زن خشمگین که بالای سر جسد ایستاده بود بازداشت شد و انگیزه‌اش را اختلافات خانوادگی دانست و گفت: یک‌سال پیش ابوالفضل به خواستگاری دخترم آمد. پس از تحقیق دخترم را به عقد وی درآوردم. در حالی که جهیزیه فراهم می‌کردم، دامادم با پدرش به خانه ما آمد و گفت اجازه بدهید تا همسرم را با خود برای زیارت به مشهد ببرم. من نیز به دخترم اجازه دادم تا با او به مشهد برود. یک هفته گذشت خبری از دخترم و دامادم نشد. دلواپس بودم که مبادا اتفاق ناگواری برای آنان رخ داده باشد به خاطر همین به موبایل دخترم زنگ زدم اما از دسترس خارج بود. 20 روز از رفتن داماد و دخترم گذشت تا اینکه شب حادثه از محل کارم خارج شدم تا به خانه بروم. در خیابان ملارد با دخترم و دامادم که سوار موتور بودند روبه‌رو شدم. وقتی از آنان پرسیدم که این مدت کجا بود‌ه‌اند و چرا به تلفن‌هایم جواب نداده‌اند از دخترم شنیدم آنها ازدواج کرده‌اند و در حال بازگشت از بنگاه مسکن هستند.
 
وی افزود: خیلی ناراحت شدم چرا که قرار بود دامادم جشن عروسی بگیرد. همان لحظه بین من و دامادم اختلاف درگرفت. او می‌خواست با چاقو مرا بزند که من در دفاع از خودم چاقو را از او گرفتم و ضربه‌ای به وی زدم. هرگز تصور نمی‌کردم که دامادم را کشته باشم و حالا خیلی پشیمان هستم و تقاضای عفو و بخشش دارم.
 
پس از صدور کیفرخواست این پدرزن جنایتکار در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تحت محاکمه قرار گرفت و از سوی پنج قاضی جنایی به قصاص نفس محکوم شد و این حکم در شعبه 15 دیوانعالی کشور مهر تأیید خورد. پرویز در این مرحله قضایی توانست با پرداخت دیه رضایت خانواده‌ دامادش را بگیرد و از قصاص رهایی یابد.
 
 صبح دیروز پرویز در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران از سوی قاضی عزیز محمدی و دو قاضی مستشار به لحاظ جنبه عمومی جرم تحت محاکمه قرار گرفت. پرویز وقتی برای آخرین دفاع پشت تریبون ایستاد، گفت: قبول دارم دامادم را به قتل رسانده‌ام اما ناخواسته بود. حالا هم بشدت از کارم پشیمان هستم.
 
بنابر این گزارش، قضات پس از این جلسه محاکمه حکم آزادی پدرزن جنایتکار را که شش سال و دوماه در زندان به سر می‌برد صادر کردند.
13
کد مطلب: 50771
مرجع : روزنامه ايران