۱
 
شهرتتان را از رسانه ملی دارید، بعد چوب حراج به سر درِ آن می زنید؟!
واکنش تند ژیلا صادقی به انتشار عکس های زندگی خصوصی مجریان توسط خودشان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۷
 
 
 
بعد از اتفاقات روزهای اخیر در رسانه ها و پرداختن به موضوع جنجال فرزاد حسنی و آزاده نامداری که با انتشار عکسی از سوی آزاده نامداری دوباره آغاز شد، ژیلا صادقی مجری تلویزیون که بعد از مدت ها و در برنامه تحویل سال شبکه پنج روی آنتن تلویزیون آمد، نسبت به انتشار این عکس و اتفاقات بعد از آن واکنش نشان داد.
به گزارش ستاره نیوز، ژیلا صادقی با انتشار متنی به انتقاد از این رفتار پرداخته که متن این یادداشت را اینجا می خوانید.
هرچند که پدیده افشای اطلاعاتِ مربوط به اهالی رسانه وهنر در رسانه ها وشبکه های اجتماعی، پدیده جدیدی نیست،اما به نظر می رسد که در روزهای اخیر ،این موضوع ابعادی متفاوت یافته است.تاکنون دراین باره گفته یا وانمود می شد که این اطلاعات یا تصاویر، عمدتا بدون رضایت صاحبان آنها و توسط عناصر بی اخلاق و بدخواه نشر می یابد، در حالی که در این چند روز شاهد انتشار اطلاعات وتصاویری از زندگی برخی از اصحاب رسانه، توسط خود آنان بودیم که پدیده ای عجیب و بدیع می نماید!
 بدون هیچ مقدمه ای این پرسش را طرح میکنم که آیا هویت وشهرت این افراد متعلق به خود آنان است، یا مربوط به رسانه ملی که سخاوتمندانه با آنتن خویش به آنان اعتبار بخشیده است؟اگر فرض دوم صحیح باشد-که اینگونه نیز هست-اینگونه رفتارهای غیر قابل توجیه ،جز چوب حراج زدن به وجهه این رسانه وخرج کردن از کیسه آن، چه مفهومی دارد؟به راستی چرا باید مکانت این دانشگاه عمومی،هزینه بی مبالاتی عده ای شود که عمدتا با رفتارهای خویش از آن کاسته اند وچیزی برآن نیفزوده اند؟
پرسش دیگر این است که آیا نشر دهندگان این اطلاعات یا تصاویر،لختی به این اندیشیده اند که با این کار تنها وجهه خود را در منظر مردم فرونمی کاهند،که حیثیت اجتماعی وشغلی  همکاران خویش را نیز در مخاطره قرار می دهند؟ نویسنده این سطور در دید وبازدیدهای نوروزی،بارها با سخنان وسوالات دیگران درباره این موضوع مواجه گشته است،مقوله ای که از اساس، آن را مرتبط به خویش نمی داند ودر جایگاه پاسخگویی در باره آن نیز قرار ندارد.
مخاطب پرسش سوم نهادهای نظارتی هستند که: تاچه مقطعی، باید اینگونه متخلفین باسکوت ایشان تشویق وتکثیر شوند؟ آیا به این اندیشیده اند که اگر افشای اطلاعات زندگی خصوصی فلان عنصر رسانه ای توسط خود وی!به نوعی رویه وژست مثبت تبدیل شود،دیگر از بدنه اجتماعی برای رعایت اخلاق،چه انتظاری میتوان داشت؟ 

16
13
کد مطلب: 38707
مرجع : ریتم زندگی
 
ههومن
Russian Federation
۱۳۹۴-۰۱-۰۹ ۲۰:۰۳:۱۱
یک عوام فریب واقعی