«ایکسونامی» با هماهنگی شفاهی ارشاد اکران شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۰
 
«ایکسونامی» با هماهنگی شفاهی ارشاد اکران شد
 
 
بررسی‌ها نشان می‌دهد که اکران مستندی درباره صنعت هرزه‌نگاری مورد مخالفت سازمان سینمایی است.
به گزارش ستاره‌ها و به نقل از تسنیم، بعد از اعلام وزارت ارشاد مبنی بر اکران مستد «ایکسونامی» بدون مجوز اکران و پخش، مدیر پخش سازمان سینمایی حوزه هنری خبر از هماهنگی سازمان سینمایی حوزه با ارشاد مشهد برای اکران این فیلم داد.
مستند «ایکسونامی» که طی مراسمی در سینما هویزه مشهد رونمایی و اکران شده بود، باعث شد دفتر عرضه و پخش سازمان سینمایی به اداره ارشاد مشهد تذکری مبنی بر عدم اکران این مستند و تبلیغات آن بدهد. بعد از این خبر، «محمدی» معاون هنری اداره کل ارشاد مشهد گفت که این مستند جواز اکران ندشته است و به سینما گفتیم که این فیلم را اکران نکند. همینطور وی بیان کرد که برای اکران دانشجویی نیازی به جواز اکران نیست. 

اما امروز نیز «غلامرضا فرجی» مدیر پخش سازمان سینمایی حوزه هنری گفت: این مستند تنها برای یک‌بار آن‌هم بدون فروش بلیت اکران شده بود. قبل از اکران هم چون صدور مجوز دچار تأخیر شده بود، مدیران سینما هویزه مشهد طی تماس تلفنی با اداره ارشاد مشهد هماهنگی‌های لازم را می‌کنند و مجوز ضمنی را می‌گیرند. 
از سوی دیگر تهیه‌کننده این مستند «محمد رضا بورونی» در پیام توئیتی خود به همین مسأله اشاره کرده و گفته که اکران این مستند اصلاً اطلاق اکران ندارد و کاملا رایگان بوده است. از امروز اکران‌های دانشگاهی مستند «ایکسونامی» در دانشگاه‌های سراسر کشور آغاز شده است که مجوز اکران در هر دانشگاه از مقام مسئول دانشگاه مربوطه اخذ می‌شود و نیازی به مجوز وزارت ارشاد ندارد.»

                           
19
کد مطلب: 169676