واعظی: برخی دستگیری روح الله زم را تبدیل به موضوع جناحی کرده‌اند/ اتاق فکرها در آستانه انتخابات علیه دولت بسیار فعال شدند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۸
 
واعظی: برخی دستگیری روح الله زم را تبدیل به موضوع جناحی کرده‌اند/ اتاق فکرها در آستانه انتخابات علیه دولت بسیار فعال شدند
 
 
رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت:‌ اتاق فکرها علیه دولت بسیار فعال هستند و هرچه به انتخابات مجلس نزدیک‌تر می‌شویم خبرسازی‌ها بیشتر می‌شود.
به گزارش ستاره ها و به نقل از ایلنا، محمود واعظی در پایان جلسه امروز هیات دولت با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به توافق اخیر روسیه و ترکیه درباره شمال سوریه اظهار کرد: در این باره در هیات دولت بحث نشد ولی موضع ایران روشن است. ما از یک سو آنچه مربوط به مسائل امنیتی ترکیه است را درک کرده و به رسمیت می‌شناسیم ولی از طرف دیگر تمامیت ارضی سوریه باید حفظ شود و به گونه‌ای نباشد که این حملات باعث تجزیه سوریه شود.

وی ادامه داد: توافق دیروز به نظر می‌رسد در این مسیر است و به طورکلی ایران اینکه دوباره جنگ نمی‌شود را می‌پذرید.
رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در واکنش به اظهارات اخیر اردوغان درباره ایران نیز گفت: اظهارات اردوغان در ارتباط با دولت ایران نیست بلکه در واکنش به نوع مطالبی است که به صورت پراکنده در ایران مطرح می‌شود. ایران روابط خوبی با ترکیه و سوریه دارد. ایران باید مراعات کند که نقشی داشته باشد که به این درگیری‌ها دامن نزند.
وی در واکنش به انتشار خبر ممنوعیت به کارگیری منشی زن برای مدیران مرد و بالعکس اظهار کرد: چنین بخشنامه‌ای را ندیدم و سوال هم کردم کسی نمی‌دانست. نمی‌دانیم این خبرها چطور تولید می‌شود. اتاق فکرها علیه دولت بسیار فعال هستند و هرچه به انتخابات مجلس نزدیک‌تر می‌شویم این نوع خبرسازی‌ها بیشتر می‌شود. کشور با یک دشمن جدی خارجی مواجه است که از همه قدرتش برای تحریم و فشار بر مردم حداکثری استفاده می‌کند، اختلافات داخلی سم بوده و درست بازی کردن در زمین دشمن است.
رئیس دفتر رئیس‌جمهور افزود: متاسفانه در آستانه انتخابات مجلس، اتاق فکرهایی خیلی زودرس درست شده است و فکر می‌کنند هر چه به دولت بیشتر حمله بکنند خودشان توفیق به دست می آورند، اینکه فکر می‌کنند با حمله به دولت بیشتر به‌ آنها رای می دهند در اشتباه هستند.
واعظی بیان کرد: خیلی از مردم تفاوتی بین دولت قوه و قضاییه و مجلس قائل نیستند و همه را یکی می‌دانند و در نهایت نتیجه این رفتارها مایوس کردن مردم است. وقتی که اینقدر منفی خوانی برای مسئولانی که به‌ آنها خدمت می‌کنند، می‌شود اینکه مردم هم عملا سر صندوق رای نمی‌آیند.
وی با اشاره به دستگیری روح الله زم مدیر سایت خبری آمدنیوز، گفت: یک فردی که یک شبکه جنگ روانی علیه ایران درست کرده بود که سرویس‌های اطلاعاتی مختلف پول به او می‌دادند، از او حمایت خبری می‌کردند و برایش محافظ گذاشته بودند اما با هوشمندی سپاه دستگیر شد، در حالی که  همه باید از این استفاده کنیم و به اقتدار امنیتی خودمان افتخار بکنیم، آن را تبدیل به موضوع جناحی کرده‌اند و افراد از آن علیه هم استفاده می‌کنند و مدام می‌گویند که فلانی دستگیر شده است.
رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: این بیشتر یک جنگ روانی علیه دولت است اما دولت بنا ندارد وارد این اختلافات بشود چرا که آن را برای کشور مضر می‌داند.
وی درباره اینکه آیا موضع دولت در قبال هجمه‌ها سکوت خواهد بود، گفت: سکوت که قاعدتا درست نیست، اما رسانه‌ها و ما باید توضیح بدهیم و این آدم‌هایی که نفرت پراکنی و شایعه سازی می‌کنند را بیشتر افشا کنند.
واعظی با اشاره به سخنان دیروز سخنگوی قوه قضاییه گفت: من به طور جدی از قوه قضاییه می‌خواهیم بگویند اگر به جای این افراد با طرز فکری مشخص شخص دیگری این حرف‌ها را زده بود، چه بلایی سر‌ آن می‌آوردند؟
وی تاکید کرد: قوه قضاییه به عنوان مدعی العموم باید نسبت به کسی که افکار عمومی را به هم ریخته و به ارگان رسمی کشور حمله و تهمت می‌زند، برخورد کند، اگر با آنها برخورد شود دیگر این کار را نمی‌کنند.
به گفته واعظی دولت زیاد شکایت کرده است، اما این شکایت‌ها بستگی به طرف مقابل دارد، در برخی از این شکایت‌ها اتفاقی نمی‌افتد، البته در یک مورد اتفاق افتاده است اما در سایر شکایت‌ها نه.
وی درباره حادثه‌ای که برای دختر سفیر روسیه اتفاق افتاده است، بیان کرد: این خبر دیشب به ما رسیده است، اما از چند و چون آن خبر نداریم.
این مقام مسئول درباره سرنوشت لوایح FATF و اظهارات اخیر جهانگیری نیز گفت: موضع دولت درباره FATF روشن است. ایران بحث عضویت در FATF را ندارد بلکه نکته مهم همین ۴ لایحه است که مراحلش طی شده و نظرات مختلفی گرفته شده است. دولت نظرات را اعمال کرده است.
وی افزود: نکته مورد توجه دولت نیاز ایران به این لوایح است. ما برای شفاف‌سازی و مقابله با پولشویی به این لوایح احتیاج داریم. برای جلوگیری از انتشار شایعه حمایت ایران از برخی گروه‌ها، به این لوایح احتیاج داریم و موجب تسهیل روابط بانکی می‌شود.
واعظی تاکید کرد: متاسفانه برخی این لوایح را سیاسی و جناحی کردند و مخالفت می‌کنند. مخالفان در هرجا که هستند باید مسئولیت مخالفت خود را با FATF بپذیرند.
رئیس دفتر روحانی تصریح کرد: درباره این لوایح در شورای عالی هماهنگی اقتصادی بحث شده و نتیجه این مباحث به رهبری اعلام شده است. دولت و مجلس کار خود را انجام داده‌اند ولی آن نهادی که مانع تراشی کرده باید صریح به مردم هزینه اقدام خود را اعلام کند.
20
کد مطلب: 169033