فرامرز قریبیان پس از ۳۷ سال برای «سفیر» تجلیل می‌شود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۳
 
فرامرز قریبیان پس از ۳۷ سال برای «سفیر» تجلیل می‌شود
 
 
آیین چله عشق که به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار می‌شود، از فرامرز قریبیان برای نقش‌آفرینی در فیلم سینمایی «سفیر»، پس از ۳۷ سال تجلیل می‌کند.
به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین، همزمان با ایام ماه صفر و اربعین حسینی (علیه السلام)، چهره‌های شاخص فرهنگی و هنری کشور که درباره واقعه عاشورا اثری ماندگار و شاخص خلق کرده‌اند، در آیینی تحت عنوان چله عشق تجلیل خواهند شد.
فرامرز قریبیان، بازیگر سینما به دلیل نقش آفرینی در فیلم سینمایی «سفیر» در این آیین تجلیل می‌شود. این فیلم به کارگردانی فریبرز صالح با محوریت واقعه عاشورا در سال ۱۳۶۱ خورشیدی ساخته شد.
آیین چله عشق با هدف تجلیل از اسناد چهره‌های موثر فرهنگی و هنری که طی یک قرن اخیر در حوزه واقعه عاشورا آثار ماندگاری خلق کرده‌اند، تدارک دیده شده است.
همچنین در این مراسم، مجید انتظامی، آهنگساز و موسیقیدان برجسته کشور پس از شش سال دوری از رهبری ارکستر، قطعه «روز واقعه» را با همراهی ارکستر سمفونیک تهران اجرا خواهد کرد.
این آیین به همت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ۲۹ مهر ساعت ۱۵ در تالار قلم مرکز همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.
19
کد مطلب: 168731