بازتاب درخشش مقصودلو در مسابقات گرند سوئیس
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶
 
بازتاب درخشش مقصودلو در مسابقات گرند سوئیس
 
 
مقصودلو بابردی که دیشب در مقابل سوپراستاد بزرگ هندی داشت توانست به صدر این رقابت ها صعود کند و صعود او با بازتاب های زیادی همراه بود.
به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا، رقابت‌های گرند سوئیس شب گذشته (یکشنبه) برگزار شد و تنها نماینده ایران، پرهام مقصودلو، با ریتینگ بین‌المللی ۲۶۶۴ توانست در مقابل ویدیت سوپر استاد بزرگ هندی با ریتینگ ۲۷۱۸ به پیروزی برسد و با ۳.۵ امتیاز مشترک با سه بازیکن دیگر به صدر این رقابت‌ها صعود کند.
 این پیروزی ارزشمند مقصودلو بازتاب زیادی در فضای مجازی و همچنین در سایت های رسمی شطرنج داشت به طوری که توییتر رسمی فدراسیون جهانی شطرنج این برد را به مقصودلو تبریک گفت و او را از نفرات برتر این مسابقه خواند.
این درحالی است که چهره های مطرح شطرنج دنیا در این مسابقه شرکت دارند.
 


مجموع جوایز این رقابت‌ها حدود ۴۳۳ هزار دلار خواهد بود که نفر اول ۷۰ هزار دلار خواهد برد. این مسابقات در ۱۱ دور در حال برگزاری است. همچنین اختتامیه این مسابقات ۲۹ مهرماه خواهد بود. روسیه با ۲۶ نفر بیشترین بازیکنان را در این رقابت‌ها دارد.
در مسابقات گرند سوئیس نفرات سرشناس و بزرگی مانند مگنوس کارلسن (۲۸۷۶) نفر اول رنکینگ جهانی، کارونا فابیانو (۲۸۱۲)، سو وسلی (۲۷۶۷) و ویشواناتان آناند (۲۷۶۵) حضور دارند. مقصودلو نیز به عنوان بخت چهل و هشتم کسب عنوان قهرمانی، شانس رقابت با برترین شطرنج‌بازان دنیا را دارد.
20
کد مطلب: 168717