امین حیایی: "اربعین" فرصتی است تا خصلت‌های حسینی در ما زنده شود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۶
 
امین حیایی: "اربعین" فرصتی است تا خصلت‌های حسینی در ما زنده شود
 
 
«امین حیایی» بازیگر سینما و تلویزیون درباره تأثیر اربعین در زندگی گفت‌وگو کرد.
مراسم راه‌پیمایی روز «اربعین» به‌عنوان یکی از تجلی‌های امام حسین(ع) از زاویه‌های گوناگونی قابل بررسی است. گاهی یک ورزشکار یا پزشک از تجربیات و دیدگاه خود درباره این مراسم صحبت می‌کند و گاهی یک هنرمند، نگاه هنرمندان درباره مسائل مختلف به‌خاطر لطافت و زیبایی خاصی که دارد همواره مورد توجه عموم مردم است، از‌این‌رو، خبرگزاری تسنیم گفت‌وگوهای کوتاهی با برخی از بازیگران و هنرمندان درباره این مراسم باشکوه و پرعظمت دارد.
در حاشیه یکی از اکران‌های اختصاصی خبرنگار فرهنگی تسنیم با بازیگر سینما و تلویزیون آقای «امین حیایی» مصاحبه کوتاهی داشت. حیایی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم درباره دیدگاه و نظرش درباره این مراسم بزرگ و اثر آن در زندگی گفت:
«ایام اربعین روزهایی است که همه ما رشادت‌ها، شجاعت‌ها، وفاداری‌ها و صفات نیک انسانی را درون خودمان یادآوری می‌کنیم. با یادآوری دوباره این صفات درون خودمان متوجه می‌شویم که همه ما می‌توانیم این قبیل خصوصیات را زنده کنیم و با آن‌ها زندگی کنیم، اما در حقیقت این خداوند است که دوباره این خصلت‌ها را در ما با شور و اشتیاق حسینی زنده می‌کند.
محرم و اربعین زمان بسیار خوبی است که این صفات درون ما زنده می‌شود. زمانی که این صفات در این ایام و در مسیر پیاده‌روی اربعین برای ما زنده می‌شود، یاد رشادت‌ها، ایستادگی‌ها و مبارزه‌های امام حسین(ع) در روز عاشورا می‌افتیم. باید گفت که با قدم زدن در مسیر امام حسین(ع) احساسات حسینی ما زنده می‌شود و خصلت‌هایی که گفته شد در وجود ما برانگیخته می‌گردد.
این‌که امام حسین(ع) با ایثار و جانفشانی راه و روش درست زندگی را به همه ما یاد داد خیلی مهم است. ما باید واقعاً این نکته را سرمشق زندگی خود کنیم و از آن درس بگیریم.
اگر می‌خواهیم زندگی سالم و سربلندی در مدت عمر خود داشته باشیم باید با الگوگیری از زندگی امام حسین(ع) و این ویژگی‌های مهمی که ایشان در زندگی و روز عاشورا به ما یاد دادند راه درست را پیش بگیریم».
20
کد مطلب: 168532