هوتن شکیبا به «اُسلو» سفر می‌کند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۱
 
هوتن شکیبا به «اُسلو» سفر می‌کند
 
 
یوسف باپیری و هوتن شکیبا پس از یک وقفه بار دیگر قرار است در نمایش «اُسلو» با یکدیگر همکاری کنند. نمایش «اُسلو» قرار است در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه رود.
به گزارش ستاره‌ها و به نقل ازایسنا، از آخرین حضور یوسف باپیری در تماشاخانه ایرانشهر نزدیک به چهار سال می‌گذرد. در سال ۱۳۹۴، مجید سرسنگی، مدیر وقت خانه هنرمندان برای حضور برخی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی برنامه‌ای طرح‌ریزی کرده بود تا به نوعی خود را به عنوان چهره‌ای هوادار تئاتر دانشگاهی معرفی کند. باپیری در سال ۱۳۹۴ با بهرام افشاری، ستاره پسیانی، هوتن شکیبا، بهار کاتوزی و نوید محمدزاده نمایش «کامنت» را روی صحنه برده بود؛ اما آخرین همکاری باپیری و شکیبا به نمایش «مرگ هوتن» در سال ۱۳۹۵ بازمی‌گردد. هوتن شکیبا به همراه یوسف باپیری و اشکان خیل‌نژاد اعضای گروه تئاتری تازه هستند. 
حالا پس از سه سال این گروه قرار است نمایشنامه «اُسلو» به قلم جی.تی.راجرز  و به ترجمه محمد منعم را از ۱۸ مهرماه در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه برند. راجرز در این متن پیمان چالش‌برانگیز صلح میان فلسطین و اسرائیل در سال ۹۳ میلادی را دستمانه قرار داده است؛ اما باپیری و گروه تئاتر «تازه» در این اجرا رویکردی متفاوت از زاویه نگاه نویسنده آمریکایی در پیش گرفته‌اند.
قرار است در این نمایش علاوه برهوتن شکیبا، نیما ایمان‌زاده، نگین تهمتن، مهرنوش حاجی‌خانی، پویان فریدونی، کیمیا کاوند، بهراد سلاح ورزی، دنیز دانش، مرتضی علیدادی، آرش حق‌گو، تینا تیماجچی، مهیار پوربابایی، فریال سنگری، آیدا نادرزاده، احسان قره‌داغی و مهبد جهان‌نوش نیز ایفای نقش کنند.
تهیه کننده، گروه تئاتر «تازه» و محمد قدس . مشاوران کارگردان؛ اشکان خیل‌نژاد، مجتبی کریمی و بهروز سالمی هستند.
آخرین اثر یوسف باپیری «فتوحات گلشیری» بود که سال گذشته در سالن قشقایی تئاتر شهر روی صحنه رفته بود.
14
کد مطلب: 168437