کشتی فرنگی قهرمانی جهان؛
فرنگی‌کار سنگین وزن به مصاف قهرمان جهان می‌رود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۲
 
 
کشتی فرنگی
 
«امیر قاسمی منجزی» ملی‌پوش ۱۳۰ کیلوگرم ایران در پیکارهای قهرمانی جهان با پیروزی در دور نخست در مبارزه دوم باید به مصاف قهرمان جهان از روسیه برود.
به  گزارش ستاره ها به نقل از ایرنا؛ مسابقه‌های کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو طی روزهای ۲۳ تا ۲۶ شهریور در شهر «نورسلطان» قزاقستان برگزار می‌شود.
رقابتهای مقدماتی وزن‌های ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم از ساعت ۹:۳۰ امروز (دوشنبه) به وقت ایران در قزاقستان آغاز شد.
در وزن ۱۳۰ کیلوگرم «امیر قاسمی منجزی» دارنده مدال طلای آسیا در دور نخست با نتیجه ۳ بر یک از سد «استپان داوید» از جمهوری چک گذشت. وی در دور بعد به مصاف «سرگئی سیمینوف» قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک از روسیه می‌رود.
در وزن ۶۰ کیلوگرم «علیرضا نجاتی» در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر «سیدالله تاژایف» از ترکمنستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد باید به مصاف «هایتم محمود» از مصر برود. 
نجاتی در صورت پیروزی برابر حریف مصری در مرحله بعد با برنده مبارزه «ماکسیم کازارسکی» از بلاروس و «کیم سئونگوک» از کره‌جنوبی مبارزه خواهد کرد.
در وزن ۷۷ کیلوگرم «محمدعلی گرایی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با «کیم هیون وو» قهرمان المپیک و جهان از کره جنوبی پیکار خواهد کرد.
تاکنون «سعید عبدولی» در وزن ۸۲ کیلوگرم یک مدال برنز برای تیم ملی کسب کرده است. «میثم دلخانی» در وزن ۶۳ کیلوگرم پنجم شد و «پویا ناصرپور» در وزن ۵۵ کیلوگرم، «حامد تاب» در وزن ۶۷ کیلوگرم، «امین کاویانی نژاد» در وزن ۷۲ کیلوگرم و «رامین طاهری» در وزن ۸۷ کیلوگرم نیز از دور رقابت‌ها حذف شده‌اند.
«محمدهادی ساروی» نیز تا لحظاتی دیگر در جدول شانس مجدد و در وزن ۹۷ کیلوگرم با پیروزی مقابل حریف خود ضمن راهیابی به دیدار رده‌بندی نخستین سهمیه المپیک کشتی ایران را نیز کسب خواهد کرد.  
14
کد مطلب: 167062