استفاده از الفاظ نامناسب در رختکن
پشت پرده جدید از بی‌اخلاقی در تیم ملی نوجوانان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱
 
 
تیم ملی نوجوانان
 
بی‌اخلاقی کادرفنی تیم فوتبال نوجوانان هر روز ابعاد جدیدتری پیدا می‌کند و باید دید واکنش فدراسیون فوتبال به این اتفاقات چیست؟
 به گزارش ستاره ها به نقل از تسنیم؛ انتشار فیلم درگیری در بازی دوستانه تیم فوتبال نوجوانان کشورمان مقابل عراق پرده از بی‌اخلاقی‌ها در این تیم برداشت. بی‌اخلاقی‌هایی که کادرفنی و مدیریتی این تیم را بیش از پیش زیر تیغ انتقادات می‌برد و البته هر روز ابعاد جدیدتری از بی‌اخلاقی‌ها نمایان می‌شود.
ماجرا از این قرار است که تیم نوجوانان پس از برگزاری نخستین بازی دوستانه مقابل عراق در روز دوشنبه هفته گذشته و کسب پیروزی ۳ بر صفر، پنجشنبه شب دیدار دیگری مقابل این تیم انجام داد. در شرایطی که عراقی‌ها در نیمه نخست دو گل به تیم ایران به ثمر رسانده بودند، کادرفنی تیم نوجوانان کشورمان وارد رختکن می‌شوند. ورود کادرفنی به رختکن نه برای ارائه نکات فنی و تاکتیکی، بلکه برای تحقیر کردن بازیکنانی است که سن و سال زیادی ندارند و در بدو ورود به فوتبال حرفه‌ای هستند.
یکی از اعضای کادرفنی در رختکن با استفاده از الفاظ نامناسب، بازیکنان تیمش را شماتت می‌کند و همین مسئله باعث به هم ریختن ذهنیت بازیکنان می‌شود. مسئله‌ای که مسلماً در ماجرای درگیری آن‌ها در زمین هم بی تأثیر نبوده است آنچه همیشه در ورزش اهمیت داشته، موضوع اخلاق است که پیش از نتیجه‌گیری و مسائل فنی در اولویت قرار دارد. ضمن اینکه انتظاری که از یک مربی می‌رود، رفتار و اخلاق مناسب است که گویا این مسئله در تیم نوجوانان هیچ اهمیتی ندارد.
این رفتار‌ها پیش‌تر در تورنمنت کافا در تاجیکستان هم به نوعی دیگر رخ داده بود، اما شاهد هیچگونه واکنشی از سوی فدراسیون فوتبال نبودیم.
نکته این است که حسین عبدی که هدایت این تیم را به‌عهده دارد گفته بود تیمش از نظر فنی پیشرفت کرده، اما‌ ای کاش او می‌گفت که تیمش از نظر اخلاقی هم پیشرفت کرده و آیا این پیشرفت در جهت مؤدب‌تر شدن بازیکنان بوده یا یادگیری بیشتر کلمات زشت و ناپسند؟
14
کد مطلب: 166298