منع عرضه مواد دخانی در دکه‌های مطبوعاتی پیاده راه فرهنگی رشت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۹
 
 
رشت
 
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت از منع عرضه مواد دخانی در دکه‌های مطبوعاتی پیاده راه فرهنگی رشت و صدور اخطار به صاحبان دکه‌ها در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، سامانه «فارس من» با هدف پیگیری مستقیم و مسائل و مشکلات مردم راه‌اندازی شده و در سریع‌ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می‌پردازد.
«استفاده از پیاده‌روهای رشت برای فروش سیگار و دخانیات» یکی از موضوعاتی بود که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من ثبت شد.
مخاطب در ثبت این سوژه مطرح کرده‌ بود که: طبق قانون با توجه به سود کم‌فروش مطبوعات بخشی از فضای پیاده راه برای فروش مطبوعات به‌صورت کیوسک در اختیار برخی افراد قرار گرفت؛ اما امروزه با کم شدن تیراژ اکثر این کیوسک‌ها به فروش سیگار و غیره مشغول‌اند. یعنی از فضای پیاده راه شهری کم و سوبسید به برخی افراد برای فروش سیگار داده‌اند. هیچ نظارتی هم نیست.
اخطار سازمان ساماندهی مشاغل شهری به دکه‌های سیگارفروشی پیاده‌راه رشت
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری رشت دراین‌باره در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با انتقاد از عرضه مواد دخانی در کیوسک‌های مطبوعاتی شهر اظهار کرد: به صاحبان دکه‌های مستقر در پیاده راه فرهنگی رشت به‌منظور مبادرت به فروش دخانیات در این محدوده اخطار می‌دهیم.
محمدرضا نظری با اشاره به اینکه امتیاز فعالیت به دکه جدید در پیاده راه فرهنگی رشت داده نشده است، افزود: چند سالی است که شهرداری رشت مجوز فعالیت برای دکه‌های جدید را صادر نکرده و هر ادعایی پیرامون صدور مجوز برای فعالیت دکه‌های سیگارفروشی در محدوده پیاده‌راه فرهنگی رشت کذب است.
وی با اشاره به فروش دخانیات توسط برخی از دکه‌های موجود در پیاده راه فرهنگی رشت تصریح کرد: در گذشته این دکه‌ها به فروش نشریات ازجمله روزنامه مشغول بودند اما پس‌ازآن با بروز مشکلات اقتصادی و کاهش تمایل افراد به خرید نشریات، صاحبان این دکه‌ها به‌منظور تأمین معاش خود اقدام به فروش اقلامی ازجمله بیسکوئیت، آب‌میوه و سیگار کردند.
رئیس سازمان ساماندهی مشاغل شهرداری رشت با بیان اینکه مخالف فروش سیگار توسط دکه‌ها هستیم، گفت: یقیناً این اقدام موردقبول سازمان نیست و قصد داریم از این بابت اخطاری به‌صورت مکتوب به دکه‌های مستقر در پیاده‌راه فرهنگی رشت بدهیم.
نظری با اشاره به اینکه حدود ۱۰ دکه در محدوده پیاده‌راه فرهنگی رشت وجود دارد که محتمل بر فروش مواد دخانی هستند، افزود: تا هفته آینده اخطاری برای صاحبان دکه‌ها در خصوص منع عرضه مواد دخانی ارسال می‌شود.
14
کد مطلب: 163605