شهنازی گفت:
تابستان سختی برای والیبال در پیش است/ مراقب ستاره‌ها باشیم
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۵
 
 
والیبال
 
کارشناس والیبال با بیان اینکه تابستان سختی در انتظار تیم ملی است گفت: باید از بازیکنان اصلی در برابر آسیب دیدگی‌ها مراقبت کنیم چرا که انتخابی المپیک مهمتر است.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، تیم ملی والیبال ایران پس از کسب ۱۲ پیروزی و ۳۶ امتیاز راهی مرحله نهایی رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال شد تا این هفته با تیم‌های برزیل و لهستان به رقابت بپردازد.
ناصر شهنازی، درباره حضور تیم ملی در مرحله نهایی مسابقات لیگ ملت‌های والیبال گفت: تیم ملی برای دومین بار موفق شد در مرحله نهایی رقابت‌های لیگ جهانی حضور داشته باشد. برای کسب این موفقیت، عوامل بسیاری دست به دست هم داد و حاصل عملکرد مثبت بازیکنان، حضور در جمع ۶ تیم برتر رقابت‌ها شد.
لهستان را با حضور تماشاگران به سختی شکست دادیم
کارشناس والیبال در ادامه تاکید کرد: بارها گفته‌ایم که با توجه به حضور تیم‌های حریف با بازیکنان جوان و ذخیره خود، دو میزبانی ایران و همچنین ذهنیت حرفه‌ای بازیکنان لژیونر ایران تیم ملی موفق شد در مرحله نهایی رقابت‌ها حاضر شود. در مرحله نهایی نیز تیم‌هایی مانند فرانسه، لهستان و روسیه باز هم از ترکیب جوان خود استفاده خواهند کرد و دو تیم برزیل و آمریکا نیز با ترکیب اصلی خود در این مرحله حاضر می‌شوند. با توجه به هم گروهی ما با تیم‌های لهستان و برزیل موقعیت خوبی برای ما بوجود آمده است. لهستان با ترکیبی در مرحله نهایی حضور دارد که در ایران حاضر شد و تیم ملی با حضور تماشاگران خود به سختی موفق به شکست این تیم شد. قطعاً شرایط برای ما آسان نخواهد بود.
ناصر شهنازی افزود: باید با ذهنیت حرفه‌ای و تاکتیک مناسب برابر این دو تیم حاضر شویم تا بتوانیم جزو ۴ تیم برتر قرار گیریم. شرایط برای همه تیم‌ها برابر است. آرزوی ما صعود تیم ملی خواهد بود ولی این کار آسان نیست. تیم ملی برزیل در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمان شده است و بازی با لهستان نیز سخت خواهد بود. امیدوارم تیم ملی ایران پیروز شود.
باید از بازیکنان اصلی مراقبت کنیم
کارشناس والیبال با بیان اینکه حضور در مرحله نهایی یک افتخار است، تصریح کرد: امیدوارم از این شرایط به نفع والیبال استفاده شود. ما تابستان سختی در پیش داریم. مسابقاتی مانند انتخابی المپیک و رقابت‌های جام جهانی باید از بازیکنان اصلی خود به خوبی در برابر مصدومیت‌ها مراقبت کنیم تا آنها دچار آسیب نشوند چرا که انتخابی المپیک و جام جهانی اهمیت بسیاری دارد. امیدوارم در عین حال که در لیگ ملت‌ها به نتیجه مطلوبی دست می‌یابیم حواسمان به انتخابی المپیک و جهام جهانی نیز باشد.
نگاه ما به آینده است
وی در پاسخ به این سوال که از لیست ۲۵ نفره سرمربی تیم ملی تنها تعداد مشخصی استفاده کرد. در صورت مصدومیت‌های احتمالی بازیکنان ممکن است برای انتخابی المپیک دچار مشکل شویم، مشکل شما چیست، گفت: دیدگاه مربیان متفاوت است. بسیاری از سرمربیان از لیست ۲۵ نفره خود نهایت استفاده را برده‌اند اما چون دیدگاه تیم ما کسب نتیجه و حضور بر روی سکو است تقریباً از یک ترکیب ثابت ۱۴-۱۵ استفاده کردیم. به همین دلیل دیدگاه‌های مختلف وجود دارد. چاره‌ای جز این نداریم و این دیدگاه ایگور کولاکوویچ بود. امیدوارم نفرات اصلی دچار آسیب نشوند چون با توجه به عدم استفاده از بازیکنان جایگزین قطعاً دچار مشکل خواهیم شد و باز تاکید می‌کنم که از بازیکنان اصلی نهایت مراقبت را داشته باشند چرا که نگاه ما به آینده است.
 
 

انتخابی المپیک و جام جهانی مهم‌تر از لیگ ملت‌ها است
شهنازی افزود: مردم در حال حاضر از نتایج تیم ملی خوشحال هستند. امیدوارم این شادمانی با رفتن تیم ملی بر روی سکو مضاعف شود تا شادی از مردم گرفته نشود و نهایتاً یکی از سکوها به اسم ایران ثبت شود که این امر باعث رونق اقتصادی والیبال با توجه به جوایز دلاری آن است و هم اینکه اعتبار والیبال ایران بیشتر خواهد شد. از نظر من به عنوان یک کارشناس انتخابی المپیک و جام جهانی دارای اهمیت بیشتری است و امیدوارم تیم در آنجا نتیجه کسب کند.
برخی از بازیکنان رغبت ماندن در سایپا را نداشتند
وی درباره حضورش در تیم سایپا و جذب بازیکنان گفت: امسال توفیق دارم که پس از سال ۹۴ یک بار دیگر در این باشگاه خدمت کنم و یک تیم خوب را مهیای حضور در سوپرلیگ کنیم. تیم سایپا سال گذشته عنوان نایب قهرمانی را کسب کرده و همین، کار را برای ما سخت خواهد کرد. باشگاه در جذب بازیکنان به من آزادی عمل داده است تا یک تیم خوب را برای سال ۹۸ آماده کنیم. تعدادی از بازیکنان رغبت ماندن در این تیم را نداشتند و به همین دلیل ما نیز حساسیتی نشان ندادیم چرا که می‌خواهیم بازیکنانی را جذب کنیم که به این باشگاه علاقه دارند.
یارگیری ما در سایپا تقریباً به اتمام رسیده
وی با بیان اینکه کار را بسیار زود آغاز کردیم، افزود: باشگاه سایپا از اردیبهشت ماه سال جاری جذب مربی خود را آغاز کرد و این زمینه ساز شد تا باشگاههای دیگر نیز شروع به جذب بازیکن و مربی کنند. در خردادماه نیز یارگیری بازیکنان را آغاز کردیم و همین نوید روزهای خوب با حضور تیم‌های قدرتمند برای رقابت‌های لیگ را خواهد داد. تقریباً یارگیری بازیکنان به اتمام رسیده و ما تنها یک دریافت کننده قدرتی نیاز داریم که اگر بتوانیم از بازیکنان داخل استفاده خواهیم کرد اما نمی دانم چه اتفاقی رخ داده که نسبت به سال گذشته از نظر مالی شرایط جذب بازیکنان سخت‌تر شده است. ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که یک دریافت کننده قدرتی از داخل جذب کنیم. اگر این امر محقق نشد یک بازیکن خارجی خواهیم گرفت
14
کد مطلب: 162482