پرسپولیس این فصل هم برای قهرمانی می‌جنگد
باقری: از اول هم قرار نبود جانشین برانکو شوم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۵
 
 
کریم باقری
 
مربی پرسپولیس گفت: وقتی سرمربی یک تیم تغییر می‌کند، فلسفه و تاکتیک آن هم عوض می‌شود، اما من فکر می‌کنم پرسپولیس در این فصل هم برای قهرمانی می‌جنگد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرورزشی؛ برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس بود و با این تیم، ۴ سال فوق العاده را پشت سر گذاشت. طی ۴ فصل اخیر، ۳ قهرمانی و یک نایب‌قهرمانی در لیگ برتر، یک قهرمانی در جام‌حذفی و ۳ قهرمانی در سوپرجام (بدون حضور در دو بازی) به همراه صعود با سرخپوشان به فینال لیگ قهرمانان آسیا از جمله دستاورد‌های این مربی است ولی در این مسیر، برانکو هرگز تنها نبود. او دستیاران قدرتمندی داشت. از آندره پانادیچ گرفته تا ایگور پانادیچ؛ از سرتن چوک تا مارکو استیلینوویچ، اما مهم‌ترین فرد در این گروه که تغییرات زیادی هم به خود دید، کریم باقری بود. آقاکریم نه تنها کار مربیگری را در پرسپولیس انجام می‌داد بلکه یک رفیق خوب برای بازیکنان و یک کاپیتان برای تیم به حساب می‌آمد. او تنها بازمانده از کادر فنی قبلی است ولی هیچ‌کس روی باقری برای سرمربیگری، حساب باز نمی‌کند. با این مربی دوست‌داشتنی دقایقی به صحبت پرداختیم که می‌خوانید.
*فصل هجدهم با موفقیت‌های بزرگی برای پرسپولیس تمام شد. در مورد سالی که گذشت، صحبت می‌کنید؟
فصل بسیار مهمی برای همه ما بود. پرسپولیس با اینکه پنجره نقل و انتقالاتی نداشت و در ابتدای فصل محروم بودیم، اما خیلی خوب شروع کرد. ما در ۳۰ بازی از لیگ، فقط یک شکست داشتیم و در همه بازی‌ها از تیم مقابل بهتر بودیم. در جام‌حذفی هم، سخت‌ترین راه ممکن را داشتیم و با عبور از پدیده و سپاهان که مهم‌ترین رقبای ما در این فصل بودند و در لیگ، پا به پای پرسپولیس پیش آمدند، به فینال و قهرمانی رسیدیم. همین که هواداران پرسپولیس شاد شدند برای همه ما کافی است.
*فکرش را می‌کردید برانکو بعد از این فصل طلایی از پرسپولیس جدا شود؟
نه، واقعاً فکرش را نمی‌کردم. تصورم این بود که در این تیم می‌ماند و در لیگ بعدی هم برای موفقیت‌های بیشتر پیش می‌رویم، اما هر کس باید به فکر خودش باشد. برانکو اینجا بوده، زحمت کشیده و حالا تصمیم گرفته برود.
*به نظر شما با جدایی برانکو، پرسپولیس متضرر نمی‌شود؟
به هر حال باید منتظر یک‌سری اتفاقات باشیم. وقتی سرمربی یک تیم تغییر می‌کند، فلسفه و تاکتیک آن هم عوض می‌شود، اما من فکر می‌کنم پرسپولیس در این فصل هم برای قهرمانی می‌جنگد. بازیکنان اصلی تیم، حفظ شدند و هواداران هم پشت ما هستند.
*خودتان در پرسپولیس می‌مانید؟
بله. تا اینجای کار توافق کردیم که بمانم. البته هیچ چیز از آینده نمی‌دانم ولی تصمیمی که گرفته شده، مبنی بر ادامه فعالیت من است. قرار هم نبود که بروم. تا وقتی مرا بخواهند در پرسپولیس می‌مانم. مذاکراتی هم با آقای عرب داشتیم و ایشان گفتند باید در تیم بمانم. یک سال دیگر از قراردادم باقی مانده و به همین خاطر در خدمت هواداران و این تیم هستم.
*نمی‌توانستید خودتان سرمربی پرسپولیس شوید؟
نه. اولاً کسی در این مورد چیزی به من نگفت و در ثانی، از روز اول هم قرار نبود من جانشین برانکو شوم. ما همکار بودیم و من هم برنامه‌ای برای سرمربیگری در پرسپولیس ندارم. قطعاً مدیران باشگاه فکری به حال آینده تیم می‌کنند.
*شنیدیم از سوی مدیران باشگاه به گزینه‌های سرمربیگری پرسپولیس اعلام شده باید شما را در کادر فنی حفظ کنند. این موضوع صحت دارد؟
از خودشان بپرسید!
*انتخاب بازیکنان را چطور ارزیابی می‌کنید؟
در این مورد، دوستان در حال انجام کار هستند و من دخالت نمی‌کنم. از طرف دیگر، کسی نظر من را هم نخواسته و دلیل ندارد در این شرایط، حرفی بزنم. البته فعالیت خاصی هم انجام نشده و فقط فرشاد احمدزاده به جمع بازیکنان اضافه شد ولی به طور کلی پرسپولیس نیاز به ترمیم در چند پست دارد که بعد از روشن شدن تکلیف کادر فنی باید به جذب بازیکن بپردازیم. هر وقت از من سؤال شود، نظرم را می‌گویم.
*به مدیران باشگاه یا هواداران؟
به مدیران پرسپولیس.
*عملکرد سایر تیم‌ها در جذب بازیکن و مربی چگونه است؟
من اخبار تیم خودمان را دنبال می‌کنم و امیدوارم پرسپولیس موفق باشد. برای همه دوستانم در تیم‌های دیگر نیز، آرزوی موفقیت دارم.
*شنیدیم به خاطر شروع تمرینات پرسپولیس ترجیح دادید سفرتان به آمریکا و کانادا را به تأخیر بیندازید؟
باید روز چهارشنبه تمرین را استارت بزنیم؛ حرف دیگری در این رابطه ندارم!
*می‌گویند نام سرمربی جدید را فقط به شما اعلام کرده‌اند. این موضوع صحت دارد؟
این اخبار مربوط به خانواده پرسپولیس است و باید در خانه بماند.
14
کد مطلب: 161947