سقوط هوابرد در مازندران کشته بر جا‌ی گذاشت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰
 
سرپرست جمعیت هلال احمر عباس آباد اعلام کرد که جوانی بر اثر سقوط هوابرد (فلای بورد) در ساحل کم عمق دریا در سلمانشهر این شهرستان کشته شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری ایرنا:احمد نهاوندی گفت که این جوان ۲۸ ساله اهل کرج سوار هوابرد بود و به اشتباه در عمق کم آب ساحل سلمانشهر شیرجه زد.
وی با بیان اینکه این حادثه عصر دیروز سه شنبه در ساحل پلاژ مرکزی سلمانشهر رخ داد، افزود: در جریان شیرجه این جوان سرش به زمین برخورد کرد و در همان دقایق نخست فوت کرد.
فلای بورد یا هوا برد یکی از تجهیزات گردشگری مکمل جت اسکی است که آب را با فشار زیاد از درون لوله‌ای انعطاف‌پذیر از انتهای وسیله‌ای که به زیر پاهای شخص متصل است با سرعت پمپاژ می‌کند. این فشار آب همانند جت فرد را از سطح آب به هوا بلند می‌کند و به شخص اجازه مانور دادن و انجام حرکات نمایشی و شیرجه‌زدن را می‌دهد.
این وسیله ابتدا در مسابقات جهانی جت اسکی در چین در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و به طور رسمی از ماه می سال ۲۰۱۲ در دسترس عموم قرار گرفت.
هفدهم خرداد ماه سال جاری هم در جریان سقوط یک دستگاه پاراگلایدر در جمع مسافران و گردشگران ساحل گردشگری تنکابن ۱۵ نفر مجروح شده بودند که برای درمان به بیمارستان‌های چالوس و تنکابن منتقل شدند.
همچنین غرق یک جوان ۱۸ ساله در بیست و هفتم اردیبهشت در محدوده آب‌های ساحلی سلمانشهر نخستین قربانی دریای خزر در فصل شنای امسال بوده است.
14
کد مطلب: 161919