انتخابی یورو ۲۰۲۰
برتری ایتالیای مانچو در شب آتش‌بازی ژرمن‌ها
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸
 
 
ایتالیا
 
در شبی که آلمان و فرانسه رقبا را گلباران کردند، ایتالیا در آخرین دقایق بوسنی را شکست داد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرورزشی، شب پایانی از دور چهارم مرحله انتخابی رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ با پیروزی تیم‌های ایتالیا، آلمان و فرانسه به پایان رسید.

در مهمترین بازی از گروه J ایتالیا در خانه به سختی ۲ بر یک از سد بوسنی گذشت. ابتدا ژکو در دقیقه ۳۳ میهمان را پیروز به رختکن برد، اما ایتالیا در نیمه دوم با گل‌های اینسینیه در دقیقه ۴۹ و وراتی در دقیقه ۸۶ نتیجه را عوض کرد و به سختی پیروز شد. (خلاصه این دیدار را اینجا ببینید) در این گروه ارمنستان ۳ بر ۲ در زمین یونان به برتری رسید و فنلاند ۲ بر صفر از سد لیختن اشتاین گذشت. ایتالیا با چهار پیروزی از چهار بازی صدرنشین مطلق گروه است.
در گروه C آلمان در شبی که یواخیم لو، سرمربی‌اش را به دلیل کسالت روی نیمکت نداشت، آتش‌بازی به راه انداخت و ۸ بر صفر میهمانش، استونی را خرد کرد. رویس در دقایق ۱۰ و ۳۷، نبری در دقایق ۱۷ و ۶۳، گورتسکا در دقیقه ۲۰، گوندوغان در دقیقه ۲۵ (پنالتی)، ورنر در دقیقه ۷۹ و سانه در دقیقه ۸۸ برای قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱۴ گل زدند. (خلاصه این بازی را اینجا ببینید) در همین گروه، ایرلندشمالی یک بر صفر بلاروس را برد. در جدول گروه ایرلندشمالی و آلمان ۱۲ امتیازی در صدر هستند.
در گروه H فرانسه به راحتی در زمین آندورا ۴ بر صفر پیروز شد. امباپه در دقیقه ۱۱، بن‌یدر در دقیقه ۳۰، تووَن در دقیقه ۴۶ و زوما در دقیقه ۶۰ برای مدافع عنوان قهرمانی جهان گل زدند. (خلاصه این دیدار را اینجا ببینید) فرانسه و ترکیه با ۹ امتیاز پیشتازهای این گروه هستند. در همین گروه، ایسلند در خانه‌اش مقابل ترکیه به برتری ۲ بر یک رسید و آلبانی یک بر صفر از سد مولداوی گذشت.
در گروه I قزاقستان ۴ بر صفر سن‌مارینو را برد، بلژیک با سه گل از سد اسکاتلند گذشت (خلاصه این بازی را اینجا ببینید) و روسیه یک بر صفر قبرس را برد. در جدول این گروه بلژیک ۱۲ امتیازی مقتدرانه پیشتاز است.
در گروه E هم اسلواکی در زمین جمهوری آذربایجان به برتری ۵ بر یک رسید و مجارستان یک بر صفر ولز را برد. در جدول این گروه اسلواکی ۹ امتیازی صدرنشین است.
14
کد مطلب: 160940