کتابی با ۱۰۰ خاطره‌ کوتاه از رهبر انقلاب صدهزارتایی شد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
 
 
رهبر معظم انقلاب
 
شمارگان کتاب «خورشید» به صدهزار نسخه رسید. مطالعه‌ خاطرات منتشر شده در کتاب نقش مؤثری در بیشتر شناختن سیره‌ عملی رهبر معظم انقلاب دارد و مطالعه‌ آن به همه‌ علاقه‌مندان به خصوص جوانان توصیه می‌شود.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس، «خورشید» نام کتابی است که توسط سیدعلی بنی‌لوحی گردآوری و تدوین شده است.
در این کتاب بیش از یک‌صد خاطره‌ کوتاه از رهبر معظم انقلاب به همراه عکس‌های معظم‌له به شکل هنرمندانه‌ای طراحی و به صورت رنگی منتشر شده است، حدود دوساعت برای خواندن کتاب خورشید فرصت لازم است. مطالعه‌ خاطرات منتشر شده در کتاب نقش مؤثری در بیشتر شناختن سیره‌ عملی رهبر معظم انقلاب دارد و مطالعه‌ آن به همه‌ علاقه‌مندان به خصوص جوانان توصیه می‌شود.
تاکنون یک‌صد هزار نسخه از این کتاب و در ۳۰ نوبت چاپ از طریق انتشارات راه بهشت منتشر و عرضه شده است.
در ادامه شما را به خواندن اولین خاطره‌ای که در طلیعه کتاب خورشید آمده است، میهمان می‌کنیم:
«آنوقت‌ها، از لحاظ وضع مالی در فشار بودیم، یعنی خانواده‌مان، خانواده مرفهی نبود. پدرم یادم هست روحانی معروفی بود، اما خیلی پارسا و گوشه‌گیر بود، لذا زندگیمان خیلی به سختی می‌گذشت. در دوران کودکی با زحمت بسیار، برای ما کفش خریده بودند که تنگ بود. پدرم، دیگر قادر نبود که اینها را عوض بکند یا کفش دیگر بخرد، آمدند گفتند که خوب این کفش‌ها را می‌شکافیم، انـدازه می‌کنیم و برایش بنـد می‌گذاریم. یک عالمـه خوشحال شدیم که کفش‌هـایمان بنـدی شد. آمدند شکافتنـد و بند گذاشتند زشت شد، چون بندهایش خیلی فرق داشت با کفش‌های دیگر، خیلی زشت و ناجور درآمده بود. چقدر غصه خوردیم و خلاصه چاره دیگری نداشتیم»
14
کد مطلب: 160412