تصویب آیین نامه جدید کودکان کار و خیابان نیمه دوم امسال
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۷
 
کودکان کار
 
کودکان کار
 
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از تصویب آیین نامه جدید کودکان کار و خیابان در نیمه دوم امسال خبر داد و گفت: تا پایان سال نیز زمینه اجرایی شدن آن فراهم خواهد شد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر؛ حبیب الله مسعودی فرید به آئین نامه جدید ساماندهی و حمایتی از کودکان کار و خیابان اشاره کرد و گفت: این آئین نامه در حال حاضر در کمیسیون اجتماعی دولت در دست بررسی است.
وی افزود: این آئین نامه جدید تغییراتی را نسبت به آئین نامه گذشته دارد و در واقع در آن وظایف ویژه‌تری را برای دستگاه‌های مرتبط با جمع آوری و ساماندهی کودکان در نظر گرفته است.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی به نقش اورژانس اجتماعی در آئین نامه ساماندهی و حمایتی کودکان کار و خیابان اشاره و تاکید کرد: با توجه به برخی مشکلاتی که برای کودکان کار و خیابان وجود دارد به همین دلیل نقش اورژانس اجتماعی پررنگ‌تر شده است ضمن اینکه در بخش حمایتی نیز تمهیداتی برای خانواده‌های کودکان کار و خیابان در نظر گرفته شده است.
وی در پاسخ به این سوال که آئین نامه جدید چه زمانی در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب می‌رسد گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در نیمه دوم سال ۹۸ آئین نامه جدید به تصویب برسد و پس از آن برای ابلاغ به دستگاه‌ها ارسال خواهد شد و تا پایان امسال اجرایی می‌شود.
14
کد مطلب: 159691