عسکری: "نورتاتار" همیشه در مسابقات بزرگ نتیجه می‌گیرد/ فقط مدال طلا ما را راضی می‌کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۵
 
نور تاتار
 
نور تاتار
 
مربی تیم ملی تکواندو ترکیه، گفت: در این مدت "نور" نتایج بسیار خوبی را در مسابقات مختلف کسب کرده و او نشان داده که در رویداد‌های بزرگ همیشه خوب نتیجه می‌گیرد.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری فارس، مسابقات تکواندو قهرمانی جهان با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به مدت ۵ روز به میزبانی انگلستان در «منچستر آره‌نا» برگزار خواهد شد. این دوره از رقابته‌ای تکواندو قهرمانی جهان از ۲۵ اردیبهشت ماه در منچستر آغاز و ۲۹ اردیبهشت ماه به پایان می‌رسد. مهران عسکری قهرمان تیم ملی ایران در مسابقات ارتش‌های جهان و همسر نورتاتار ، عضو تیم تکواندو بانوان ترکیه و قهرمان جهان و المپیک این روزها در انگلیس حضور دارند. تاتار قرار است در این مسابقات به روی شیاپ چانگ برود و عسکری نیز به عنوان مربی کنار همسر خود حضور دارد.
مهران عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که شرایط نور تاتار پیش از آغاز مسابقات جهانی از لحاظ فنی چطور است، گفت: خوشبختانه "نورتاتار" شرایط بسیار خوبی دارد، یک مقدار در فشار تمرین آسیب‌های قدیمی که داشت او را اذیت می‌کرد، اما این آسیب دیدگی منافع مبارزه کردن او نخواهد شد. به هر حال مسابقات تکواندو به دلیل المپیکی بودن ترافیک بسیار بالایی دارد و به همین دلیل زمان رفع آسیب دیدگی را ندارند. البته این موضوع برای همه ورزشکار وجود دارد.
وی در ادامه صحبت‌های خود، خاطر نشان کرد: تیم ملی ترکیه با ترکیب کامل در بخش مردان و بانوان راهی این مسابقات شده است.من در طول این سال‌ها به عنوان مربی نو فعالیت‌ام را آغاز کرده‌ام و در این مسابقات نیز به عنوان مربی کنار او حضور دارم. البته چون اولین مسابقات جهانی است که کنار همسرم حضور دارم و به همین دلیل منطقی نیست که روی صندلی کوچ باشم، بدون شک حضور من روی صندلی کوچ از لحاظ روحی و روانی روی نور تاثیر منفی دارد. به همین دلیل در این رویداد بزرگ و حساس صلاح نبود روی صندلی کوچ "نور" باشم.
عسکری در پاسخ به این سوال که طی یک سال اخیر نور تاتار در مسابقات مختلف نتایج بسیار خوبی را کسب کرده است، آیا در مسابقات جهانی می‌تواند خوش رنگ ترین مدال را کسب کند یا خیر؟، اظهار داشت: خدا را شکر در این مدت "نور" نتایج بسیار خوبی را در مسابقات مختلف کسب کرده است و او نشان داده که در مسابقات بزرگ همیشه خوب نتیجه می‌گیرد. ما کارمان را در این مدت انجام دادیم امیدوارم که نتیجه باب میل ما باشد، البته مدالی غیر از مدال طلا من و "نور" را راضی نمی‌کند. البته عوام زیادی در کسب نتیجه دخیل است فقط امیدوارم که "نور" بهترین نتیجه را در مسابقات جهانی منچستر کسب کند.
14
کد مطلب: 159086