آسمان پایتخت فردا بارانی است/ ادامه بارش‌ها از دوشنبه
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۱۱
 
باران
 
باران
 
براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران فعالیت سامانه بارشی در استان تهران از فردا (دوشنبه) آغاز می‌شود.
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، بر اساس بررسی و تحلیل آخرین داده ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، با فعالیت سامانه بارشی تا روز سه شنبه در بعضی ساعات (به ویژه عصر و شب) افزایش ابر همراه با بارش باران و برف و در ارتفاعات برف و مه پیش بینی می‌شود.
همچنین از دوشنبه تا صبح چهارشنبه در مناطق جنوبی استان وزش باد شدید انتظار می رود. به دلیل بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی احتمال لغزندگی جاده ها وجود دارد. کمینه و بیشینه دمای هوای تهران در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه به ترتیب (۴، ۱۲)، (۳، ۱۳) و (۳، ۱۱) درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
ایستگاه‌های فیروزکوه با دمای منفی ۲ درجه سانتیگراد و ورامین با دمای ۱۴ درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرم ترین نقاط استان در طول ۲۴ ساعت گذشته بوده اند.
همچنین آسمان بیشتر  شهرهای کشور فردا بارانی است. محمد اصغری کارشناس هواشناسی در این رابطه گفت: موج بعدی بارش‌ها از فردا وارد کشور می‌شود و بارندگی‌ها به نسبت قابل توجه است ،موج قبلی که از پنجشنبه وارد کشور شد آذربایجان‌های غربی، شرقی، کردستان، کرمانشاه، البرز، تهران، همدان، مرکزی، قم و به مراتب چهارمحال و بختیاری و در شاخه شمالی به شمال شرق رسید که از این بارش‌ها بهره‌مند شدند و در ادامه نیز خراسان شمالی، گلستان، مازندران، خراسان رضوی از این موج بارش‌ها بهره مند می‌شوند.
وی گفت: البته در خراسان جنوبی و یزد سرعت بارش‌ها در شاخه جنوبی ضعیف است، اما رطوبت هوا مناسب است و هرچه زمان به پیش می‌رود رطوبت هوا قابل توجه می‌شود بطوری که انتظار می‌رود از امروز تا چهارشنبه در بوشهر، فارس، کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان بارش‌ها قابل توجه باشد.
کارشناس هواشناسی افزود: این موج در جنوب باعث متلاطم شدن آب‌های خلیج فارس می‌شود بطوری که ارتفاع موج در مرکز تا یک و نیم متر نیز خواهد رسید.
وی گفت: البته طی روزهای آینده بارش‌ها به اصفهان، تهران و به بخش‌های غرب و شمال غرب و مرکز نیز می‌رسد.
اصغری افزود: البته یک وقفه داریم و از فردا موج بعدی وارد عمل می‌شود و هرچه به داخل‌تر می‌آید بارندگی‌ها به نسبت قابل توجه می‌شود.
وی گفت: این موج شمالی با موج قبلی که در جنوب فعال است ترکیب می‌شود و تا روز چهارشنبه در کشور فعال خواهند بود.
کارشناس هواشناسی افزود: البته در جنوب شرق کشور وزش باد و خیزش گرد و خاک را داریم و این موضوع باعث می‌شود که در جاده‌ها با دید کم مواجه شویم ضمن اینکه وزش باد در گردنه‌ها منجر به کولاک برف می‌شود.
14
کد مطلب: 153853